Parterówka czy poddasze?

Re: Parterówka czy poddasze?

Postautor: Hanys78 » 20 mar 2012, 13:54

nawet mi nie mówcie, ja też się zastanawiam i dojść ze sobą do ładu nie mogę. większa działka = możliwość parterówki, mniejsza = odpada.

do tego koszty, miejsce, wady i zalety obu rozwiązań... koszmar. nawet mi się nie chce myśleć... a decyzji jak nie było tak niema
Hanysowo co sie zowo!
Hanys78

Postautor: Polly » 20 mar 2012, 14:16

Zastanów się gdzie chcesz kupić działkę, zacznij się rozglądać i zobaczysz jaka ci się spodoba ( otoczenie, rozmiar, okolica) a potem dopasuj dom ;)
Polly

Postautor: InvaderZim » 21 mar 2012, 10:09

EwaN pisze:
InvaderZim pisze:bzdura !!! to wlasnie dachy ze skosami lukarnami i innymi tego typu rzeczami sa najdrozsze. z drugiej strony skosy maja swoj urok i domy z poddaszem sa bardziej energooszczedne. z kolei parterowe wam sie przydadza na starosc, bo bez sensu latac tam i z powrotem po pietrach z artretyzmem :twisted:

Serio? Dobrze wiedzieć. :) Chyba będziemy musieli się wczytać w te plany, kosztorysy raz jeszcze i zmienić trochę kryteria, pod jakimi szukamy... Tragedia z wyborem tego projektu domu, tyle opcji trzeba wziąć pod uwagę. :/

no opcji jest sporo ale to przecież decyzja na cale życie więc trochę pomęczyć sie trzeba :twisted:
Awatar użytkownika
InvaderZim

Postautor: Tola » 21 mar 2012, 14:24

Parterówki? Chyba nie są jeszcze aż tak popularne, albo mi się wydaje.
Większość chyba stawia na poddasze, ma to swój klimat i mniej miejsca zajmuje. Ja nawet nie pomyslalam o parterówce. Ale zapewne to jest tak, że jak już się zobaczy i poczuje mięte to nie ma żadnych przeciwwskazań
Tola

Postautor: Hanys78 » 22 mar 2012, 12:01

no Tola ja to bym się kłócił, ostatnio co kogoś widzę, to parterówkę chce budować... teraz dzieci nie mieszkają już tak długo z rodzicami, dom się buduje koło 30-40stki więc miejsca tylke i tak nie potrzeba na starość. schody też mogą być przeszkodą, szczególnie w podeszłym wieku.
Hanysowo co sie zowo!
Hanys78

Postautor: Szogun » 03 kwie 2012, 06:35

Zdecydowanie poddasze, wyobraź sobie, że w końcu kiedyś dzieci dorosna, opuszczą rodzinne gniazdo, a wtedy masz całe poddasze dla siebie, możesz wtedy wykorzystać taką powierzchnię na wiele sposobów. Pamiętajmy, że myślenie krótkoterminowe w przypadku budowy domu jest chybione. Dom jest inwestycją na wiele lat !!! Ja osobiście widze swoje poddasze jako mini salę kinową z rzutnikiem dvd etc, lub pokój gier typu fliper, konsola duzy telewizor itd, albo jak juz mowa o duzym telewizorze no to idealny pokoj do ogladania meczu wypicia piwa. Póki są dzieci w domu można fajnie takie poddasze zagospodarować jako baze astrologiczną, zamiast sadzać dziecko przed komputerem, kupujemy teleskop, dajemy okno w dachu, otwierasz dziecku okno na wszechświat zamiast tylko na świat.
Szogun

Postautor: Next » 03 kwie 2012, 09:23

Się rozmarzyłem z tym telewizorem i piwem ;) Popieram w całej rozciągłości, nasz Benedykt 4 też będzie miał poddasze, jest fajne miejsce na strych, ale teraz to się zastanawiam nad "pokojem zabaw" dużo mocniej. Żona chybaa mnie zabije za te ciągłe zmiany planów kiedyś ;D
Think NEXT!
Next

Postautor: Anetka » 03 kwie 2012, 12:10

Świetny pomysł z teleskopem! Co prawda jeszcze dzieci nie mam, ale jak tylko będę miała to taki pomysł wydaje mi się bardzo trafiony. Dziecko będzie rozwijało swoją ciekawość i wiedzę. Co do późniejszego zagospodarowania poddasza....ja zawsze marzyłam o własnym SPA ;)
Anetka

Postautor: Fero » 04 kwie 2012, 10:32

W naszym wypadku wyłącznie poddasze, mała działka + duża ilość pomieszczeń do upchnięcia w bryle powoduje, że nie ma opcji na parterówkę. Zresztą, ja tam lubię mieć kilka poziomów, dom jakoś zawsze nieodmiennie kojarzy mi się ze schodami i nie wyobrażam sobie żeby mogło być inaczej. :] SPA, teleskopy i cuda niewidy odpuszczę na rzecz sypialni, biblioteczki i miejsca na rozwieszenie prania. :]
Fero

Postautor: Buka » 23 maja 2012, 13:58

Bardzo podobają mi się doby z poddaszem i piętrowe, ale rozumiem uwielbienie parterówek. Wszystko zależy jaką dysponujemy działką, osobiście parę parterówek mi się spodobało,ale chyba musiałabym pomieszkać w takiej kilka dni by stwierdzić czy mogę w takim na stale mieszkać.
Buka

Mój dziennik budowy

PoprzedniaNastępna

Wróć do Porady budowlane