Pakiet wentylacja i kominek

Awatar użytkownika
MG Projekt
Posty: 1030
Rejestracja: 17 sty 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

03 lut 2012, 09:31

Aby zapewnić Państwu jak najpełniejszy produkt postanowiliśmy stworzyć możliwość zamówienia do każdego zakupywanego domku projekt wentylacji mechanicznej z rekuperacją oraz ogrzewania kominkowego z DGP. Projekt można zamówić do każdej wersji domu - niezależnie od wariantu.

Projekt wentylacji mechanicznej jest dostępny w każdym domu o powierzchni powyżej ca. 60 m2, natomiast projekt ogrzewania kominkowego przewidzieliśmy dla każdego domu z naszej oferty.

Projekt wentylacji mechanicznej i ogrzewania kominkowego jest sprzedawany w pakiecie "Wentylacja i Kominek". Do zamówionego projektu dodawany jest w dwóch dodatkowych teczkach. Projekt taki składa się z: rzutów rozprowadzenia instalacji wentylacji mechanicznej i ogrzewania kominkowego, opisu technicznego i obliczeń, oraz specyfikacji materiałowej. Koszt pakietu wentylacja i kominek to 140 zł (uwaga : pakiet "wentylacja i kominek" mogą zamówić tylko osoby, które wcześniej kupiły projekt domu, lub które zamawiają pakiet wraz z projektem ).

Aby zamówić "Pakiet wentylacja i kominek" zawierający projekty wentylacji z rekuperacją i ogrzewania kominkowego należy w formularzu zamówienia projektu w komentarzach napisać że zamawiają także Państwo "Pakiet wentylacja i kominek"

Zalety wentylacji mechanicznej:
- efektywny odzysk ciepła,
- filtracja nawiewanego powietrza z kurzu i pyłków wywołujących alergie,
- komfortowa wentylacja, brak przeciągów,
- stałe doprowadzenie świeżego powietrza,
- obniżenie kosztów ogrzewania zimą,
- eliminacja zawilgocenia pomieszczeń wywołującego rozwój grzybów i pleśni,
- latem umożliwia obniżenie temperatury i wilgotności wewnątrz domu

Schemat instalacji wentylacji mechanicznej z rekuperacją i gruntowym wymiennikiem ciepła:
Obrazek

OGRZEWANIE KOMINKOWE

W dziewięćdziesięciu kilku procentach w nowoprojektowanych domach buduje się kominek który jest najważniejszym elementem dekoracyjnym salonu. Takie rozmieszczenie i wybór kominka otwartego zapewnia nam dogrzanie tylko jednego pomieszczenia. Przy kominku z otwartą komorą spalania nie mamy kontroli spalania i duże ryzyko pożaru. Decydując się na kominek z żeliwnym wkładem kominowym możemy zapewnić ogrzanie wielu pomieszczeń, kontrolę spalania, dużą sprawność, a także oszczędności w ogrzewaniu. Powietrze ogrzane przez wkład kominkowy może być rozprowadzane do innych pomieszczeń, zarówno w sposób grawitacyjny jak i wymuszony (DGP - dystrybucja gorącego powietrza).

Wszystkie informacje na temat pakietu dostępne tutaj - http://www.mgprojekt.com.pl/pakiet-wentylacja-i-kominek


MGProjekt Pracownia Architektoniczna | https://www.mgprojekt.com.pl
jeellow_k
Posty: 12
Rejestracja: 06 lut 2012, 08:51

06 lut 2012, 09:44

interesuje mnie głównie wentylacja mechaniczna, czy to działa trochę na zasadzie takiej enegooszczędnjej "klimatyzacji" ?? i jak to jest z tą oszczędnością do 40%?? to się faktycznie sprawdza? głównie chodzi mi o wyeliminowanie wilgoci, w domu rodziców był takie problem przez lata, potem grzyb na ścianie - malowanie, i po paru miesiącach znowu to samo....
yellow submarine...yellow submarine...
kliment
Posty: 9
Rejestracja: 03 lut 2012, 12:50
Lokalizacja: Zielona Góra

06 lut 2012, 11:49

jeellow_k pisze:interesuje mnie głównie wentylacja mechaniczna, czy to działa trochę na zasadzie takiej enegooszczędnjej "klimatyzacji" ?? i jak to jest z tą oszczędnością do 40%?? to się faktycznie sprawdza? głównie chodzi mi o wyeliminowanie wilgoci, w domu rodziców był takie problem przez lata, potem grzyb na ścianie - malowanie, i po paru miesiącach znowu to samo....
Grzyba ze ścian nie da usunąć się malowaniem :) W najbardziej ciężkich przypadkach trzeba zrobić "zastrzyki" ścianom. Najczęściej wystarczy jakiś środek. Albo nawet zwykłe ACE się sprawdzi.

Wracając do tematu po pierwsze trzeba pamiętać, że to rozwiązanie sprawdza się w większych domach. Po drugie wyeliminowanie wilgoci jest możliwe dzięki temu pakietowi. Zapewnia on wietrzenie domu i napływ trochę cieplejszego powietrza.
jeellow_k
Posty: 12
Rejestracja: 06 lut 2012, 08:51

06 lut 2012, 12:47

no malowanie to był tylko sposób na zamaskowanie tego co zostało po pozbyciu się grzyba ;) a te "większe domy" tzn jakie? ja myśle o czyms miedzy 130-140 m kw, da rade??
yellow submarine...yellow submarine...
Awatar użytkownika
słowik
Posty: 4
Rejestracja: 03 lut 2012, 12:44

06 lut 2012, 13:42

Jasne, że tak. Poważną rozmowę można zacząć od domów powyżej powiedzmy 60 metrów. W mniejszych to się nie sprawdzi po prostu.
Anetka
Posty: 18
Rejestracja: 20 mar 2012, 11:45

20 mar 2012, 11:56

Wybierając dom nie zapomnimy na pewno o tym pakiecie, nie wyobrażam sobie tego. Ktoś już zaopatrzył swój dom w taki pakiet? Są jakieś mankamenty tego?
klimatfor
Posty: 1
Rejestracja: 06 cze 2013, 09:52

06 cze 2013, 09:58

Dobra wentylacja pomieszczenia ma ważny wpływ na nasze samopoczucie każdego dnia.
Istotnym elementem jest wybranie odpowiedniej klimatyzacji do domu/mieszkania. W tym celu, konieczne jest, aby powietrze otaczające nas, którym oddychamy, powinno być czyste i wolne od zanieczyszczeń.
Wentylator powietrza pomaga w odpowiedniej cyrkulacji powietrza wewnątrz budynku. To nie tylko wypycha powietrze w pomieszczeniach, ale również ułatwia przepływ świeżego powietrza z zewnątrz do budynku. To pomaga w usuwaniu wilgoci, ciepła i wilgoci z sufitu i na strychu, a ostatecznie pomaga w chłodzenie wnętrza.
aleksswieca
Posty: 1
Rejestracja: 05 wrz 2018, 14:39

05 wrz 2018, 14:44

Oczywiście zgadzam się w 100%, wentylacja jest szalenie ważną kwestią! Jednak ja obecnie stoje przed wyborem wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej i totalnie nie wiem którą powinienem wybrać. Buduję drewniany 100 metrowy dom. Czy macie jakieś doświadczenia w tej kwestii? Co byście poradzili oraz co sądzicie o informacjach, które są tutajzawarte?
Norek
Posty: 50
Rejestracja: 20 mar 2017, 12:10

17 gru 2020, 06:25

kliment pisze:
06 lut 2012, 11:49
Grzyba ze ścian nie da usunąć się malowaniem :) W najbardziej ciężkich przypadkach trzeba zrobić "zastrzyki" ścianom. Najczęściej wystarczy jakiś środek. Albo nawet zwykłe ACE się sprawdzi.
Niestety, nie jest to takie proste, że zastrzyk z płynu grzybobójczego wystarczy by pozbyć się grzyba. Tak naprawdę to trzeba zlikwidować przyczynę grzyba, czyli usunąć wilgoć ze ścian. A żeby to zrobić najpierw trzeba sie dowiedzieć skąd sie ta wilgoć bierze. Przyczyn może być wiele - czasami jest to jakiś mikroprzeciek z dachu, a czasami wodę ciągną fundamenty. Najwygodniej jest w takiej sytuacji zlecić wykonanie ekspertyzy budowlano-mykologicznej firmy Eko Projekt. Dzięki takiemu badaniu będziesz wiedział gdzie tkwi główny problem, a eksperci z firmy przedstawią także sposób jak usunąć technicznie przyczynę zawilgocenia oraz przedstawią kosztorys takich prac. Oczywiście pomogą także dobrać odpowiedni preparat do usunięcia grzyba i jego zarodników ze ściany.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pakiety dla domów”