Pakiet pompa ciepła

Pakiet pompa ciepła

Postautor: MG Projekt » 03 lut 2012, 08:16

Do każdego naszego projektu (przeważnie domy o powierzchni 100 m2 i więcej) oferujemy możliwość zakupienia projektu instalacji pompy ciepła, połączonej z odpowiednio zaprojektowaną instalacją centralnego ogrzewania, pracującą na niskich temperaturach czynnika grzewczego.

Projektowane pompy ciepła typu gruntowego głębinowego, opierają się na urządzeniach firmy Buderus, z zastosowaniem wysokosprawnych pomp. Projekt zawiera stosowne obliczenia, dobór pompy ciepła, instalację c.o dostosowaną do źródła ciepła, zestawienia materiałowe. Projekt przewiduje teoretyczne warunki klimatyczne i terenowe, które trzeba dostosować do konkretnej lokalizacji.

Schemat instalacji pompy ciepła:
Obrazek

Wszystkie informacje na temat pakietu dostępne tutaj - http://www.mgprojekt.com.pl/pakiet-pompa-ciepla
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Re: Pakiet pompa ciepła

Postautor: katasi74 » 13 lut 2012, 10:05

ktoś mógłby mi objaśnić jak to działa w praktyce? mechanizm podobny jak w klimatyzacji tlyko ze na odwrót i na większą skalę? hehe?? czy jest to lepsze rozwiażanie niż tradycyjne centralne gazowe? na razie na takim właśnie myślałam, zastanawiam sie też nad tym ile realnie można zaoszczędzić, bo wiadomo, ze w to najpierw trzeba sporo zainwestować, i jak trwałe są takie urządzenia, dla mnei to nowość, bo jeszcze sie z tym nigdzie nie spotkałam, więc będę wdzięczna za rady, pozdrawiam
katasi74

Postautor: kosiarz » 20 lut 2012, 22:09

Pakiet dla mojego pogodnego 3 już zamówiony. Teraz tylko czekam na dokumenty i zaczynam wstępne rozmowy z wykonawcą, który robi coś takiego i mieszka niedaleko mnie. Może wytarguje jeszcze jakiś rabat :) kiedyś jak z nim rozmawiałem to mówił, że nie ma z tym problemów, a wszystko działa sprawnie (nie wiedział, ze mam zamiar się budować :D )
kosiarz

Postautor: joka-28 » 21 lut 2012, 13:02

hm a ja razem z katasi chętnie posłuchałabym jak to działa w praktyce.. mamy tu jakiegoś fachowca na forum??? pozdrawiam ukrytych fachowców:)
joka-28

Postautor: Drog » 17 maja 2012, 11:24

Witam,
Planujemy ogrzewać nasz dom właśnie pompą ciepła.
Zastanawiamy się tylko do jakiej powierzchni domu można ją stosować? Czy jest w stanie ogrzać dom o metraż 130m2?
I od czego zależy czy kolektor jest pionowy czy poziomy? Któryś z nich jest przysłowiowo "lepszy" czyli bardziej wydajny?
Drog

Postautor: Lucjan » 22 maja 2012, 13:12

Tak, pompy ciepła bez problemu ogrzeją dom powyżej 100 m2 - nawet do mniejszych się nie nadają. Co do kolektorów - nie pomogę. Ale zapytam sąsiada, może uda się coś Ci poradzić.

Pozdrawiam,
Lucjan
Lucjan

Postautor: jkg12 » 31 lip 2012, 12:37

Witam.
Nie wiem od kogo, ale kiedyś słyszałem, że wraz z pompą ciepła powinien pracować alternatywny piec (gazowy, węglowy itd) i stąd moje pytanie, czy to prawda, czy samą pompą ciepła da się ogrzać dom czy jednak potrzeba alternatywnego źródła ciepła?
Pozdrawiam.
jkg12

Postautor: marcinek » 01 sie 2012, 12:32

na blogu pracowni jest chyba artykuł o pompie ciepła o ile sie nie mylę, może tam bedzie odpowiedx na Twoje pytanie
marcinek

Postautor: michalgasiorowski » 14 sie 2012, 12:44

jkg12 pisze:Witam.
Nie wiem od kogo, ale kiedyś słyszałem, że wraz z pompą ciepła powinien pracować alternatywny piec (gazowy, węglowy itd) i stąd moje pytanie, czy to prawda, czy samą pompą ciepła da się ogrzać dom czy jednak potrzeba alternatywnego źródła ciepła?
Pozdrawiam.

Witam serdecznie. Z tej strony Michał Gąsiorowski z MG Projekt. Nie ma potrzeby stosować dodatkowego kotła przy ogrzewaniu pompą ciepła – wystarczy sama pompa ciepła. Być może osobie, która doradzała zastosowanie dodatkowego źródła ogrzewania chodziło o zachowanie pompy ciepła (szczególnie pompy typu powietrze- woda) przy dużych mrozach. Wówczas sprawność takiej pompy jest rzeczywiście niewystarczająca i sama pompa korzysta okresowo z wbudowanej elektrycznej grzałki do dogrzania powietrza wchodzącego do budynku. Przy pompach typu grunt-woda, zarówno z wymiennikiem pionowym, jak i poziomym, takie problemy praktycznie nie występują. Stosując ogrzewanie pompą ciepła musimy jednak pamiętać, że dom musi być bardzo dobrze ocieplony i że będziemy zmuszeni do zastosowania ogrzewania płaszczyznowego - podłogowego lub ściennego.
Awatar użytkownika
michalgasiorowski

Postautor: paweł » 21 sie 2012, 12:06

nie wiem o co chodzi za btradzo z ta pompą ciepla ktoś może objaśnic?
paweł

Następna

Wróć do Pakiety dla domów