Pakiet płaszcz wodny

Pakiet płaszcz wodny

Postautor: MG Projekt » 03 lut 2012, 08:12

Do każdego naszego projektu (przeważnie domy o powierzchni 100 m2 i więcej) oferujemy możliwość zakupienia projektu instalacji płaszcza wodnego, połączonej z odpowiednio zaprojektowaną instalacją centralnego ogrzewania, pracującą na niskich temperaturach czynnika grzewczego.

Płaszcz Wodny staje się coraz bardziej popularnym sposobem ogrzewania domu: jest jednym z najtańszych dostępnych obecnie źródłem energii, daje niezależność od dostaw gazu, oleju, czy paliwa stałego, jest ekologiczny. Inwestycja w płaszcz wodny zwraca się po 6-7 latach, a okres bezawaryjnej eksploatacji to 18-20 lat.

Schemat instalacji kominka z płaszczem wodnym:
Obrazek

Wszystkie informacje na temat pakietu dostępne tutaj - http://www.mgprojekt.com.pl/pakiet-plaszcz-wodny
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Re: Pakiet płaszcz wodny

Postautor: krzych_m77 » 07 lut 2012, 13:54

płaszcz wodny też jest ostatnio "na topie" jeśli można tak powiedzieć, to wchodziłoby w grę tylko przy większym domu. to jest jeszcze kwestia do przemyślenia, jeśli ktoś ma zabudowane takie cudo w domu to pochwalić sie, jak to jest z wyborem wkładu? zależy od powierzchni? wyczytałem ze powinno być mniej więcej 100-150 W na m2?? no i jak to jest z tym czasem palenia - max 8 godzin? jak to jest w praktyce?
krzych_m77

Postautor: marakor » 14 lut 2012, 10:09

mhm w takim kominku to się pali normalnie drewnem albo brykietem?? teraz ile tego trzeba spalic w miesiącu??? jak jest taka zima jak teraz to sobie nie wyobrażam - drewno tanie nie jestl a co z paleniem węglem? można noramalnie czy trzeba jakiś specjalny wkład?? znalazłem cos tkaiego e-instalacje.pl/porady-budowlane/824,czym-palic-w-kominku-z-plaszczem-wodnym ale w sumie nie wiele wyjaxniaja jesli chodzi o koszty
marakor

Postautor: Sharlotka » 19 lut 2012, 14:51

super sprawa. Rachunki sa potem duzo nizsze niz normalnie. A ogrzewanie bardzo efektywne. Czulam na wlasnjej skorze w domu znajomych. Po kilku rozmowach doszlam do przekonania ze szesdziesiat kilka metrow to za malo zeby zainstalowac taki pakiet, ale polecam wszystkim. Naprawde dobra rzecz!
Sharlotka

Postautor: joka-28 » 23 lut 2012, 08:35

a to od ilu metrów się to realnie opłaca? no i jeszcze jedna rzecz - wybaczcie może głupie pytanie, ale taki kominek z płąszczem wodnym różni sie czyms tak z wyglądu od normalnego? widać, że służy do ogrzewania? nie znam się na tym, trochę tu właśnie poczytałam, ale skoro ma być jakiś specjalny wkład to pomyślałam, że może to też jakoś inaczej wygląda niż "normalny" kominek...? tylko się nie śmiać, bo poważnie nie wiem :roll:
joka-28

Postautor: Next » 12 mar 2012, 11:02

joka-28 pisze:a to od ilu metrów się to realnie opłaca? no i jeszcze jedna rzecz - wybaczcie może głupie pytanie, ale taki kominek z płąszczem wodnym różni sie czyms tak z wyglądu od normalnego? widać, że służy do ogrzewania? nie znam się na tym, trochę tu właśnie poczytałam, ale skoro ma być jakiś specjalny wkład to pomyślałam, że może to też jakoś inaczej wygląda niż "normalny" kominek...? tylko się nie śmiać, bo poważnie nie wiem :roll:

O, podłączam się! Sam myślę o tym pakiecie, ale dużo więcej ponad to co tu przeczytałem nie wiem. Wiem tylko, że jest efektywny, ekologiczny i że faktycznie rachunki spadają. Czy w moim wymarzonym Benedyktynie 4 (244,23 m2) będzie się to opłacać?
Think NEXT!
Next

Postautor: michalgasiorowski » 27 lis 2012, 08:17

Witam serdecznie .
Nikt się absolutnie nie śmieje. Kto pyta, nie błądzi. Kominek z płaszczem wodnym może być wykorzystany zarówno do ogrzewania ciepłej wody użytkowej, jak i do wspomagania centralnego ogrzewania w domu. Od ilu metrów powierzchni domu takie urządzenie opłaca się zastosować? - Nie ma tu wyznacznika powierzchni. Jeśli w domu ma być ogrzewanie i ciepła woda, miał być zastosowany kominek, to kominek z płaszczem wodnym się opłaca. Niektórzy nasi Klienci umieszczają kominek z płaszczem wodnym w domkach o powierzchni 60 m2. Czy wkład kominkowy z płaszczem wodnym jest inny? - Tak. Jest większy o wymiennik , czyli właśnie płaszcz wodny. Po zabudowaniu go obudową kominka wygląda identycznie jak każdy inny wkład kominkowy.
Awatar użytkownika
michalgasiorowski

Postautor: smykus » 25 mar 2013, 11:02

Muszę się przyznać, że pierwszy raz czytam o takim rozwiązaniu i jest to bardzo ciekawe!Czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat z pozycji właściciela?
smykus

Postautor: mjurczok » 27 cze 2013, 12:38

Mam pytanie: chcielibyśmy w Czarusiu założyć ogrzewanie podłogowe czy istnieje możliwość zaprojektowania tego rozwiązania wraz z pakietem płaszcz wodny? Czy te dwa projekty się zazębia?
mjurczok

Postautor: michalgasiorowski » 11 lip 2013, 11:06

mjurczok pisze:Mam pytanie: chcielibyśmy w Czarusiu założyć ogrzewanie podłogowe czy istnieje możliwość zaprojektowania tego rozwiązania wraz z pakietem płaszcz wodny? Czy te dwa projekty się zazębia?

Witam serdecznie.Ogrzewanie podłogowe i kominek z płaszczem wodnym można połączyć razem ze sobą. Nie widzę tutaj problemu. To tylko kwestia odpowiednich mieszaczy i kolektorów. Nasze pakiety nie łączą się ze sobą w spójną całość – każdy z każdym. Jest tak: centralne ogrzewanie w projekcie podstawowym łączy się z pakietem ogrzewania podłogowego, oraz centralne ogrzewania w pakiecie podstawowym łączy się z pakietem płaszcza wodnego. Jeśli chcielibyśmy zmieszać trzy rzeczy ze sobą: podstawowe ogrzewania + 2 pakiety - trzeba byłoby instalację indywidualnie przerobić. Możemy taki Projekt wykonać na zamówienia - zamiast pakietów. W razie potrzeby – proszę o kontakt z pracownią.

MG
Awatar użytkownika
michalgasiorowski

Wróć do Pakiety dla domów