Pakiet ogrzewanie podłogowe

Pakiet ogrzewanie podłogowe

Postautor: MG Projekt » 03 lut 2012, 08:18

Ogrzewanie podłogowe w domu daje nieporównywalne poczucie komfortu cieplnego dla mieszkańców. Rozkład temperatur przy ogrzewaniu podłogowym jest zbliżony do idealnego. Ponadto, dzięki niskiej temperaturze wody w obiegu c.o., ogrzewanie jest bardziej ekonomiczne niż klasyczne instalacje grzejnikowe.

Pakiet zawiera kompletny projekt centralnego ogrzewania podłogowego wodnego, z obliczeniami zapotrzebowania ciepła dla poszczególnych powierzchni posadzek, z doborem orurowań i ilości pętli / sekcji dla domu, z zestawieniem materiałowym. Instalacja oparta jest na systemie orurowań i rozdzielaczy popularnej na rynku firmy Kisan. W projekcie dobrany jest także odpowiednio kocioł c.o. pracujący w przedziale temperatur odpowiednich dla ogrzewania podłogowego.

Schemat instalacji ogrzewania podłogowego:
Obrazek

Wszystkie informacje na temat pakietu dostępne tutaj - http://www.mgprojekt.com.pl/pakiet-ogrzewanie-podlogowe
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Re: Pakiet ogrzewanie podłogowe

Postautor: krzych_m77 » 03 lut 2012, 09:13

czy ogrzewanie podłogowe opłaca sie przy niewielkich domach , ok 70m? znajomi mają i są bardzo zadowoleni, ciepło, przyjemnie, dom jest rownomiernie ogrzany, przy kaloryferach nie ma szans na taki efekt, no ale oni mają mieszkanie 120 m i zastanawiam sie czy przy mniejszych powierzchniach warto w to inwestować, chociaż koszty też nie są wielie i w sumie robota nie najgorsza, pisze jak macie jakies doswiadczenie , pozdrawiam
krzych_m77

Postautor: Tadek78 » 03 lut 2012, 13:20

Sama instalacja jest chyba droższa, ale nie jestem pewien. Ale z drugiej strony pewnie szybko się zwróci. Kiedyś policzyłem, bardzo amatorsko, koszty instalacji ogrzewania podłogowego w projekcie Jak Marzenie 3. Wyszło mi coś ponad 20 tyś. złotych.
Tadek78

Postautor: krzych_m77 » 07 lut 2012, 12:11

jak marzenie 3 ma 93m2, 20 tys to chyba za dużo? choc szczerze mówiąc są bardzo duże rozbieżności w cenach, znalazłem info, że można liczyć od 45 zl za 1m2, gdzie indziej znowu że 70 zl... do tego jeszcze kupno i montaż rozdzielacza...
krzych_m77

Postautor: zajc_m » 09 lut 2012, 13:54

mam teraz w lazience, tylko nie wiem ile to kosztowalo bo juz bylo jak kupilem mieszkanie, ale moge z doswaidczenia uzytkownika powiedziec ze swietna sprawa, milo cieplutko przyjemnie, w lazience sprawdza sie w 100 %
zajc_m

Postautor: Delicja » 16 mar 2012, 14:17

Nie wyobrażam sobie domu bez ogrzewania podłogowego,więc na pewno się na nie zdecyduje.
Teraz to chyba już jest obowiązkiem przy budowaniu domu :)
Delicja

Postautor: Anetka » 20 mar 2012, 11:04

Biorę duży dom i pakiet z ogrzewaną podłogą na pewno. Świetnie się sprawdza przy dużych powierzchniach, a do tego jest energooszczene, wiec idealnie pode mnie. Nie ma nic wspanialszego niż wyjść z kąpieli na ciepłą podłogę ;)
Anetka

Postautor: Polly » 20 mar 2012, 14:42

Tak, tak ogrzewanie podłogowe to podstawa. Moja znajoma skorzystała z tego pakietu razem z zamówionym projektem z tej firmy. Jest bardzo zadowolona i nie wyobrażam sobie bym mogła być "gorsza" od niej.
Polly

Postautor: inna » 20 mar 2012, 15:04

Kiedys bylam przeciwna takiemu rozwiazaniu uwazalam za fanaberie ale potem czytalam ze ogrzewanie podlogowe dobrze wplywa na komfort cieplny mieszkancow przy nizszej temperaturze wydaje sie jakby bylo cieplej niz jest czyli jest tez energooszczedne. :) no i jak sie ma dzieci to tez lepiej zeby raczkowaly raczej na cieplej podlodze...

podsumowujac - bierzemy! :D
inna

Postautor: Kazik » 22 mar 2012, 14:53

Moi znajomi skorzystali z ogrzewania podłogowego i są bardzo zadowoleni, nawet niekiedy jak u nich zostajemy na kilka dni to widać różnice w komforcie, mnie się strasznie taka opcja podoba i na pewno ją wybiorę. Dom to miejsce gdzie ma nam być wygodnie, a takie ogrzewanie z pewnością jest potrzebne
Kazik

Następna

Wróć do Pakiety dla domów