Pakiet ogrzewanie podłogowe

Re: Pakiet ogrzewanie podłogowe

Postautor: juliuszka » 01 gru 2017, 09:35

Podłączę się właśnie o jakieś dodatkowe wskazówki nt ogrzewania podłogowego ale w kamienicy - czy jest sens?
juliuszka

Postautor: davis12 » 04 gru 2017, 14:24

Za ogrzewanie podłogowe w moim domu odpowiedzialni są twmtermo . Mój wybór padł na specjalne okablowanie grzejne. Może być ono wykorzystywane zarówno w w instalacjach ogrzewania podłogowego w pomieszczeniach, jak też w systemach zewnętrznych pełniących funkcję przeciwoblodzeniowe, montowane w celu podgrzewania podjazdów, ogrzewanie rur i rurociągów, rynien.
davis12

Postautor: Nowy93 » 24 sty 2018, 12:18

Jakie rury najlepiej wybrać do podłogowego ogrzewania Kolega mówił mi, że rury stalowe są do tego najbardziej odpowiednie, ale słyszałem też, że w niektórych przypadkach nie zawsze są dobrym pomysłem. Wydaje wam się, że przy ogrzewaniu podłogowym najlepsze będą rury stalowe, czy miedziane lub z tworzywa? Czy jest opłacalne kupować stalowe rury używane? Macie jakieś doświadczenia z ogrzewaniem podłogowym?
Awatar użytkownika
Nowy93

Postautor: Norek » 14 cze 2018, 19:48

Ogrzewanie podłogowe to świetna sprawa, tyle tylko, że przy zwykłym centralnym ogrzewaniu, wychodzi trochę drogo. Najlepszym rozwiązaniem (pod względem wygody i ekonomi) jest podłączenie do podłogówki pompy ciepła. Jasne, że to spora inwestycja, ale mam sąsiadów, u których się to dość szybko zwróciło, a kupowali pompę,kiedy jeszcze nie były tak popularne, a co za tym idzie, były sporo droższe niż są teraz. W każdym razie - jest to temat do przemyślenia. Warto też zajrzeć sobie na stronę firmy OEM Energy, która od lat jest na rynku i sobie poczytać co aktualnie mają w ofercie.
Norek

Postautor: dariusz » 27 lis 2018, 10:40

Zastanawiam się nad założeniem ogrzewania podłogowego, ale nie wiem czy to opłacalne. Może ktoś z Was się orientuje, która pompa ciepła https://trzymajsiecieplo.pl/inne-systemy-grzewcze/pompy-ciepla.html byłaby odpowiednia dla domu okolo 120m2?
dariusz

Poprzednia

Wróć do Pakiety dla domów