Pakiet ogrzewanie podłogowe

Re: Pakiet ogrzewanie podłogowe

Postautor: Buka » 02 kwie 2012, 13:59

Ja się jeszcze zastanawiam, mam sentyment do ogrzewania grzejnikowego...moga co prawda szkodzić wizualnie, ale jak je się dobrze wkomponuje we wnętrze, to mogą służyć za dekorację. Ale nie ma co ukrywać, że w dużym domu ogrzewanie podłogowe to nie tyle co oszczędność co wygoda...
Buka

Mój dziennik budowy

Postautor: Sissy » 03 kwie 2012, 09:26

I to i to, do tego przy mniejszej temperaturze jest ci cieplej (bo ogrzewasz się od stup do głowy, a nie tylko w niektórych punktach domu). Poza tym wyobraź sobie wyjście spod prysznica na cieplutkie kafelki albo dziecko bawiące się na podłodze bez obaw, że się przeziębi... Świetna rzecz, chyba nie wyobrażam sobie już domu bez takiego pakietu.
Jeśli nie masz nic do powiedzenia, lepiej nie mów nic.
Awatar użytkownika
Sissy

Postautor: Dakota » 11 kwie 2012, 09:37

Zgadzam się, przy budowaniu domu warto trochę więcej zainwestować i zostać przy tym pakiecie. Ogrzewanie podłogowe jest idealnym zestawem i dla bezpieczeństwa dzieci i nas samych. To nie tylko wygoda, ale i praktyczne rozwiązanie. Myślę, że niebawem w domach jednorodzinnych ten pakiet będzie na porzadku dziennym ;)
Dakota

Postautor: Amarantus » 23 maja 2012, 06:38

Też myślę, że osoby które same budują dom wkrótce będą miały ogrzewanie podłogowe w standardzie. Bardzo oszczędza energię, podnosi komfort cieplny, szczegółnie dużych przestrzeni. :D Ja na pewno dla naszej rodziny, szczególnie dla dzieci będę brał ten pakiet bez wahania!
Amarantus

Postautor: Dajmos » 14 cze 2012, 08:56

Ogrzewanie podłogowe bardzo nam przypadło do gustu i chyba będziemy się na ten pakiet decydować. Jak wrażenia od osób co posiadają to? Problem jakiś w instalacji tego jest? Na co uważać i czy są z tym jakieś problemy w użytkowaniu?
Dajmos

Postautor: Gawroński » 18 cze 2012, 09:47

Zdecydowanie stawiamy na pakiet z ogrzewaniem podłogowym, nie tyle że szybko się zwraca, ale jest to jednak ogromna wygoda. Nasz dom ma mieć ok 150m2, a słyszeliśmy że taki metraż już idealnie do tego pasuje :)
Gawroński

Postautor: Domownik » 13 lip 2012, 07:45

Witam,
mam pytanie odnośnie ogrzewania podłogowego. Jest możliwe położenie takiego ogrzewania podłogowego pod panele drewniane? Czy są jakieś wymagania/ przeciwwskazania techniczne?
Domownik

Postautor: Tomuś » 13 lip 2012, 08:27

Z tego co się orientuje to podobno można zastosować takie ogrzewanie pod panele, tyle że, jest wtedy wymagany jakiś specjalny rodzaj paneli. Tyle, że nie jestem pewien co do tego specjalnego rodzaju paneli. Tu jest komenatrz zaczerpnięty z innego forum
Panele + ogrzewanie podłogowe? Nie ma problemu.
Mam wszędzie podłogówkę i np. salon 40m/2 cały w panelach za 20zł/metr2- odczucie ciepła na panelach jest ewidentnie wyższe niż na płytkach.

TO JEST MIT- panele nadają się na ogrzewanie podłogowe - i to nie muszą być dedykowane pod to ogrzewanie. Kupcie jakie wam się podobają.

Podkład- najtańsza tektura falista- żadnych dziurkowanych panek ani mat piankowych- one głównie izolują.

Pomyślcie sobie tak- jakbyście mieli spać na gołych płytkach czy panelach- na czym wolelibyście się położyć?
Tomuś

Postautor: john » 18 lip 2012, 13:52

podobno sa jakies znaki umieszczone na panelach, że nadaja sie do ogrzewania podłogowego ale ktos mi kiedys powiedział, że to jest bullshit, że nie ma paneli które nadają się na ogrzewanie. Mi sie jednak wydaje, że ten ktoś mówil bzdury;)
john

Postautor: michalgasiorowski » 26 lip 2012, 11:23

Witam,
mam pytanie odnośnie ogrzewania podłogowego. Jest możliwe położenie takiego ogrzewania podłogowego pod panele drewniane? Czy są jakieś wymagania/ przeciwwskazania techniczne?

Witam serdecznie.
Z tej strony Michał Gąsiorowski z MG Projekt. Można zastosować ogrzewanie podłogowe pod panele drewniane, z tym że muszą to być panele przystosowane do ogrzewania podłogowego. Takie, które będą przekazywać ciepło i nie będą powodowały nadmiernego paczenia i rozsychania się posadzki. Na przykład deska Barlinecka gr 14 mm, ze specjalnymi warstwami klejącymi. Samo ogrzewanie wygląda tak samo dla każdego rodzaju posadzki.
Awatar użytkownika
michalgasiorowski

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pakiety dla domów