Pakiet klimatyzacja w domu

Re: Pakiet klimatyzacja w domu

Postautor: Mikra » 20 gru 2012, 14:05

No właśnie, domina, też mam podobne obawy do twoich.
Sama pracowałam pare lat w biurze i to co działo mi się z zatokami od częstych zmian temperatur to jakiś horror i masakra.
Mikra

Postautor: Blackheadz » 08 sty 2013, 14:08

Spokojnie. Kilka lat mieszkałem w domu z zainstalowaną klimatyzacją i choć miewałem podobne problemy to nie było z tym żadnych większych problemów.
Wszystko da się ustawić. Budowa klimatyzacji do domu wygląda nieco inaczej, istnieje większa możliwość regulacji i optymalizacji, zdecydowanie więcej niż w jakimś wielkim biurokorpie.
Blackheadz

Postautor: JohnSnow » 17 gru 2013, 23:05

Świetne rozwiązanie, gdy jesteśmy na etapie budowy, a nie dodawania elementów do gotowego wnętrza. Bardzo często w środku lipca marzę o takiej klimatyzacji
JohnSnow

Postautor: bobekk » 08 paź 2014, 17:53

Klima w domu to podstawa ! :-) W upały nastawiam sobie 22 stopnie i można odpocząć ;-) Polecam firmę cymex.pl
bobekk

Postautor: wuwuo » 08 lip 2015, 12:47

Ja nastawiam na 19 C. Dziś co prawda pochmurno, ale jeszcze wczoraj cieszyłem się chłodnym powietrzem
wuwuo

Postautor: pleasanonar » 29 lip 2015, 10:17

Nie wiem czy klimatyzacja w domu to dobry pomysł. Jest przecież niezdrowa.
pleasanonar

Postautor: MG Projekt » 31 lip 2015, 08:45

Klimatyzacja w domu to przydatna funkcja. Nie zaszkodzi nam jeśli odpowiednio dobierzemy urządzenie do naszego domu i odpowiednio je ustawimy. Pamiętajmy aby strumień zimnego powietrza nie był skierowany na ludzi.
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Postautor: nieti » 28 kwie 2016, 05:45

Jeżeli będziemy się kierować kilkoma prostymi zasadami przy wyborze klimatyzacji do domu czy biura to nie będzie takich problemów. Jednak już na etapie instalacji trzeba o tym pomyśleć a nawet trochę poczytać na ten temat np. na strefaklimatyzacji.pl Jeżeli chodzi o urządzenia marki LG to można tam znaleźć wszystkie potrzebne informacje na ich temat.
nieti

Postautor: ecotechnik » 20 maja 2016, 21:47

Prawie każdy z nas w okresie letnich upałów, marzy o tym, aby schronić się w miejscu, gdzie jest trochę cieniu i panuje przyjemny chłód. Warto więc wiedzieć, jak w takich sytuacjach radzić sobie z wysokimi temperaturami. Wszyscy doskonale pamiętają zeszłoroczne upalne lato, kiedy w sierpniu mieliśmy rekordowe temperatury. Patrząc globalnie na to, że na świecie występuje efekt ocieplenia klimatu, to można stwierdzić, że kolejne rekordowe temperatury czekają nas znowu w kolejnych latach. Uczucie przyjemnego chłodu i komfortu najszybciej i najskuteczniej uzyskamy podczas korzystania z klimatyzacji.

Niestety ze względu na dosyć wysoki koszt zakupu i montażu klimatyzatora oraz jego ingerencję w najbliższe otoczenie, przed podjęciem takiej decyzji należy jednak przeanalizować dostępne na naszym rynku rozwiązania i wybrać najlepsze dla nas i naszego portfela.

Klimatyzatory dzielimy głównie na sposób ich mocowania. Jeśli zdecydujemy się na model stały, to konieczny będzie montaż takiego urządzenia na suficie podwieszanym, kanale wentylacyjnym. Można też skorzystać z klimatyzatora typu split – jest to jednostka montowana w pomieszczeniu, która jest połączona z urządzeniem znajdującym się na zewnątrz tego pomieszczenia.

Zanim wybierzemy klimatyzator musimy wziąć pod uwagę czynniki mające wpływ na jakość jego pracy. Przede wszystkim należy uwzględnić wielkość docelowego pomieszczenia, poziom nasłonecznienia, ilość okien i drzwi. Bardzo ważną kwestią jest również ilość osób przebywająca w tym samym czasie w danym pomieszczeniu, a także bardzo istotne są parametry sprzętu.

Najważniejsze, aby przed zakupem sprawdzić między innymi: pobór prądu, moc chłodniczą, poziom głośności, a także przepływ powietrza.

Przed dokonaniem zakupu klimatyzatora warto też przeanalizować wady i zalety takiego rozwiązania, ponieważ często instalacja taka wymaga wprowadzenia pewnych zmian, czy też przeróbek w mieszkaniu, a to nieraz stanowi dodatkowe koszty.

Posiadanie klimatyzatora pomoże nam zdecydowanie obniżyć temperaturę w pomieszczeniu, a także może przynieść dodatkowe korzyści. Dzieje się tak dlatego, że są też takie urządzenia, które są wyposażone w filtry nawilżające, które oczyszczają powietrze. Takie rozwiązanie jest dobre przede wszystkim dla osób, które mają małe dzieci oraz posiadają skłonności alergiczne. Należy pamiętać o tym, że klimatyzatory mają też funkcję grzewczą, która jest przydatna szczególnie w okresie przejściowym, a także zimą. Wobec tego nasza klimatyzacja jest wielofunkcyjna, która może nam służyć przez cały rok.

Jestem właścicielem firmy która od prawie dwudziestu lat zajmuje się we Wrocławiu klimatyzacją, pompami ciepła, ogrzewaniem podłogowym, więc mam ogromne doświadczenie w tej branży, dlatego mogę służyć pomocą. Jeśli interesuje Ciebie montaż klimatyzatora, czy pompy ciepła, albo chcesz zastosować nowoczesne rozwiązanie ogrzewania podłogowego lub uzyskać fachową poradę w tej dziedzinie, to zapraszam na moją stronę

Z pewnością znajdziesz tam wiele ciekawych artykułów, a także dane kontaktowe do mnie.
Pozdrawiam, Paweł.
ecotechnik

Postautor: nieti » 21 lip 2016, 11:27

Ja na początku też obawiałam się, że przez klimatyzację moje dzieci będą chorować itd., ale letnie upały nas przekonały do zaryzykowania. Kupowaliśmy anemostaty marki Centrum Klima i nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych. No, może poza niewielkim ubytkiem pieniędzy :)
nieti

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pakiety dla domów