Pakiet instalacja solarna

Pakiet instalacja solarna

Postautor: MG Projekt » 03 lut 2012, 08:14

We współpracy z firmą Buderus oferujemy Państwu, jako dodatek do każdego naszego modelu domu, projekt instalacji solarnej, obejmujący dobór kolektorów słonecznych, zasobnika, instalacji orurowania, kotła i sterowania systemem.

Kolektory solarne dają bardzo duże oszczędności na ogrzewaniu ciepłej wody w domu. Przyjmuje się, że inwestycja w instalację solarną zwraca się po około 8-10 latach, a przeciętny okres bezawaryjnej eksploatacji systemu to 20 lat!

Dodatkową zachętę stanowi możliwość uzyskania dofinansowania z UE na wykonanie instalacji solarnej, lub z dopłat do kredytów bankowych z funduszu NFOSiGW - do programu przystąpiła większość banków w Polsce.

Obrazek

Wszystkie informacje na temat pakietu dostępne tutaj - http://www.mgprojekt.com.pl/pakiet-instalacja-solarna
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Re: Pakiet instalacja solarna

Postautor: budowniczy_amator » 14 lut 2012, 13:17

zawsze sie nad czym takim zastanawialem, tylko myslemem, ze okres po ktorym inwestycja zwroci mi sie bedzie dluzsszy. A osiem lat to nie jest tak duzo. A jak teraz wyglada ta sytuacja z dofinansowaniem z UE? Orietuje sie ktos?
budowniczy_amator

Postautor: bobu_irka » 17 lut 2012, 12:06

znalazłam listę banków, które tym się zajmują, może najlepiej wypytać bezpośrednio u nich:
- Bank Ochrony Środowiska

- Bank Polskiej Spółdzielczości

- Warszawski Bank Spółdzielczy

- Mazowiecki Bank Spółdzielczy

- Gospodarczy Bank Wielkopolski

- Krakowski Bank Spółdzielczy

pozdrawiam:)
home sweet home!!!
bobu_irka

Postautor: Bob_budowniczy » 19 lut 2012, 11:20

Jeden z kilku pakietów, które zamówiłem do projektu Orlik. Mam nadzieje, że wszystko się zwróci i będzie ok. Teraz szukam tylko wykonawców. Jestem też po pierwszych, bardzo wstępnych rozmowach z jednym bankiem. Nie jest aż tak strasznie jak myślałem :)
Awatar użytkownika
Bob_budowniczy

Postautor: gryzek_m » 23 lut 2012, 08:26

hej bob - a możesz napisać jak to mniej wiecej wyglada - idziesz do banku o co ..to finansuje UE? czy banki? a albo UE przez banki?? czy to innaa bajka? dwie różne możliwości?? bo nie rozumiem

daj znać jak to wyglada, bo też sie nad tym zastanawialiśmy, pozdrawiam
gryzek_m

Postautor: joka-28 » 23 lut 2012, 08:30

nie wiedziałam, że to wogóle można dofinansować - fajna sprawa, ale też nie wiem jak to jest z tą UE??

Bob_budowniczy pisze:Nie jest aż tak strasznie jak myślałem :)
tzn. ze co?:) że nie ma ruiny finansowej ;) ;)
fajna rzecz, no 8 lat jak na dom ktróy się spłąca 30 to moze i nie tak długo, zresztą jak sie zainwestuje w coś innego to też na zwrot kosztów trzeba poczekac
joka-28

Postautor: Misia81 » 14 wrz 2012, 08:18

Ma ktoś u siebie solary i mógłby powiedzieć, że to się opłaca? Z chęcią wzięłabym pod uwagę taką proeko opcję, tylko nie wiem czy koszty będą wymierne. Super, że można znaleźć dofinansowanie- ktoś może już brał? Wiadomo jak to z bankami, nie zawsze wszystko idzie gładko.
Misia81

Postautor: Kapsulina » 20 lut 2013, 13:48

A coś znów się w prawie zmieniło podobno, choć ja się nie znam, będę musiała się z tym tematem bliżej zapoznać.
Kapsulina

Postautor: madzik » 24 lis 2013, 18:15

Ja wiem, że możliwe jest dofinansowanie z UE. Wystarczy zgłosić się go gminy. Oni takie rzeczy załatwiają:)
pozdrawiam
madzik

Postautor: myszeczka78 » 15 cze 2014, 17:25

Dofinansowanie jest ale śmieszne pieniądze w urzędzie powiedzieli mi że dadzą mi tylko 2 tysiace na solary
myszeczka78

Następna

Wróć do Pakiety dla domów