Okna plastikowe czy drewniane?

Re: Okna plastikowe czy drewniane?

Postautor: puzzyk » 12 wrz 2018, 04:44

Nowoczesne okna drewniane http://wawruk.pl/okna-drewniane niczym nie odbiegają funkcjonalnością oknom PCV różnica jest tylko w wyglądzie i w cenie okna drewniane są droższe.
puzzyk

Postautor: kk001 » 13 wrz 2018, 12:33

Ja, jak kupiłam schody strychowe fakro z drewna to się zakochałam. Później były drewniane okna,które również skradły moje serce. Te wykończenie tworzy ciepło, które każda rodzina docenia
kk001

Postautor: jonsun12hk » 14 wrz 2018, 13:09

Mam dokładnie to samo zdanie co mój poprzednik. Nic dodać oraz nic ująć...
Spodziewamy się najgorszego, liczymy na najlepsze i
Awatar użytkownika
jonsun12hk

Postautor: Janek333 » 21 wrz 2018, 15:00

To prawda, że zdecydowana większość ludzi inwestuje w okna z PCV, ale moim zdaniem nadal często brakuje świadomości, że najtańsze nie znaczy najlepsze. Sądzę, że z lepszych jakościowo systemów warto wymienić Schuco, to zdecydowanie najpopularniejsza marka okien w Niemczech, a w ostatnich latach stała się bardzo znana także w Polsce. Stawiają mocno na to, by parametry deklarowane były zgodne z rzeczywistością, a produkują jedne z najcieplejszych okien. Z polskich producentów tych okien warto wymienić choćby okna Jezierski, cieszą się bardzo dobrymi opiniami.
Janek333

Postautor: ppsanrecki » 02 paź 2018, 12:05

Ja mam okna PCV Prestige z Izoplast. Chwalę sobie. Okna mam 1,5 roku, dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym. Wybór doradził mi sąsiad, który też ma te okna właśnie. Fajnie, że na montaż przyjechały osoby, które po prostu znają się na swojej pracy, bardzo szybko zrobili montaż, wyregulowali okna, potem ekipa wykończeniowa mogła szybciej robić swoją pracę.
ppsanrecki

Postautor: Radoslaw1509 » 03 paź 2018, 12:23

To prawda, że zdecydowana większość ludzi inwestuje w okna z PCV, ale moim zdaniem nadal często brakuje świadomości, że najtańsze nie znaczy najlepsze. Sądzę, że z lepszych jakościowo systemów warto wymienić Schuco, to zdecydowanie najpopularniejsza marka okien w Niemczech, a w ostatnich latach stała się bardzo znana także w Polsce. Stawiają mocno na to, by parametry deklarowane były zgodne z rzeczywistością, a produkują jedne z najcieplejszych okien. Z polskich producentów tych okien warto wymienić choćby okna Jezierski, cieszą się bardzo dobrymi opiniami.
Radoslaw1509

Postautor: davis12 » 03 paź 2018, 16:20

Zdecydowanie drewniane! Nic nie nadaje takiego uroku w domu o nowoczesnej architekturze, co właśnie drewniane okna. Dopiero co na własnej skórze się o tym przekonałem. Pomogła mi w tym firma Urzędowski https://urzedowski.pl/ , która wykonała dla mnie fantastyczne okna wraz z drzwiami. Z przyjemnością podziwia się teraz nasz domek!
davis12

Postautor: frendzel » 12 paź 2018, 06:42

To jakie okna wybierzesz to jest zależne wyłącznie od Ciebie. Zarówno okna plastikowe jak i drewniane są dobre, pod warunkiem, że pochodzą od równie dobrego producenta. Polecam zapoznać się z ofertą lokalnej stolarni - takie firmy z reguły dbają o to, by sprzedawane przez nie produkty były doskonałej jakości. Ja ostatnio pomagałem dobrać okna znajomym z Lublina (mam doświadczenie w stolarce ;) ) i znalazłem u nich firmę Atos. Zamówiliśmy u nich okna plastikowe Inoutic EFORTE. Lepszej oferty chyba znaleźć nie mogliśmy - 6 komorowy, wytrzymały i sztywny profil o głębokości 84mm. Do tego mają świetną izolację akustyczną.
frendzel

Postautor: jacekg » 23 lis 2018, 09:11

Wiecie może jak odwieżyć, uszczelnić drewniane okna? Nie chcę wymieniać na plastiki, bo mamy naprawdę piękne okna, ale wymagają trochę pracy. Mogę się zgłosić do fachowca ale najchętniej ile się da zrobiłbym sam - aby ograniczyć koszta. O uszczelnienie zwrócę się do firmy, ale z odświeżeniem i konserwacją chyba dam sobie radę. Macie jakieś sugestie od czego zacząć?
Awatar użytkownika
jacekg

Postautor: davis12 » 25 lut 2019, 19:07

Wiadomo, że drewniane! Tego typu rozwiązanie ostatnimi czasy zyskuje na popularności. Warto również zdecydować się na takie same, drewniane drzwi, aby stworzyć idealną kompozycję/. Nam to się udało a umożliwiła nam to firma Urzędowski. Ich produkty wdzięcznie zdobią nasz dom!
davis12

Poprzednia

Wróć do Drzwi, okna, bramy garażowe