ogród

ogród

Postautor: lili28 » 26 sty 2012, 14:31

jak już mamy dom, to przydałoby sie trochę zieleni :D
lili28

Re: ogród

Postautor: Bob Budowniczy » 09 mar 2012, 12:29

Ja neistety z uwagi na to że mam 2 duze psy, które uwielbiają same projektować ogród, nie mam wyboru,
mam tylko te roślinki, które są wytrzymałe i lubią być przesadzane ;)
Ostatnio jak się dobrały do jednej grządki do myślałem że mnie żona z domu wyrzuci, ale jakie zadowolone były przy tym ;) całe mordki z ziemi!
Obrazek
Bob Budowniczy

Postautor: Krysiek » 09 mar 2012, 13:00

Hehehe no coś za coś....

Ja bardziej nastawiam się na zrobienie miejsca do grillowania oraz miejsca do pogrania w siatkówkę ( koszykówkę)
Z uwagi na dzieciaki, myslę że jeszcze zainwestujemy w jakiś placyk zabaw dla nich, nei duży ale ciekawy, tak by przynajmniej na parę godzin mieć ich z głowy.
Roślinki też by się przydały, wiem że żona już coś tam wybiera. Myślę jeszcze nad piwniczką ogrodową taką niczym domek Hobbitów z Władzcy pierścieni :D
Krysiek

Postautor: BabaJaga » 09 mar 2012, 13:25

Ja jestem fanką skalniaków, nie wyobrażam sobie ogrodu bez tego. Nadaje to świetny klimacik i magię. Jak do tego dodamy jakieś oczko wodne to już w ogóle cacy!
Roślinki na skalniaku zależą od naświetlenia, inne są do wystawionego na ostre słońce, a inne na mniej palące.
Mnei się osobiście podobają Rozchdniki Kaukazkie i gożdziki sine.
BabaJaga

Postautor: Krysiek » 12 mar 2012, 11:16

Też planujemy oczko wodne zrobić, ma ktoś już w tym jakieś doświadczenie? Nawet nei wiemy gdzie dokładnie szukać projektów, chcielibysmy tez jakies zwierzątka, rybki czy cos, jakei się do tego najlepiej nadaja?
Krysiek

Postautor: BabaJaga » 12 mar 2012, 11:46

Ja jestem zakochana w rybkach japońskich Karp Koi ( chyba japonskie?)
Są czerwono białe i po prostu piękne! Niestety trochę wymagające i .....drogie...ale za to dając się pogłaskać!
NIe wiem jak reszta, ja nigdy nie głaskalam rybek, a te są po prostu uroczę
daje fotkę
Obrazek

Najbardzie popularne są chyba złote rybki, mniej wymagajace i nadaja sie do kazdej wielkosci zbiornika;)
BabaJaga

Postautor: Bob Budowniczy » 12 mar 2012, 12:05

Rybka robi wrażenie! Zwłaszcza że daje się pogłaskać ;) Jeśli ktoś z okolic krakowa takie ma to zgłaszac się, przyjadę je pogłąskać :D - za to oferuje możliwość pogłąskania moich futrzaków. Własnie z uwagi na nie nie mamy żadnego oczka wodnego, a tym bardziej zwierzątek, nawet uliczny kotek do nas nie wejdze, chyba że wejdzie, ale już nie wyjdzie ;(
Obrazek
Bob Budowniczy

Postautor: kutropoli » 13 mar 2012, 10:52

oczko wodne w ogrodzie fana rzecz, a jak jest z dbaniem o to - bo jak bede przyjezdzac raz na kilka miesiecy to moze byc róznie he? sa jakies ryby czy cos co by to naturalnie czyscily?? bo w takim oczku chyba sie wode zmienia co jakis czas?
kutropoli

Postautor: Misia » 14 mar 2012, 14:10

Jak bedziesz przyjeżdzac raz na kilka miesiecy to zwierzątka zdecydowanei odpadaja, trzeba je co jakiś czas karmić ;) A jak już karmimy to i czyścić.
Misia

Postautor: Krysiek » 19 mar 2012, 12:11

Te rybki do głaskania są świetne, neistety trochę drogie i mają duże wymagania ( czyżby to klasa arystokraty?:D)
Razem z żoną zdecydujemy się na złote rybki, żeby codziennie prosić ją o życzenia, a nuż jakieś zechce spełnić, hehhe .
Krysiek

Następna

Wróć do Kupiłeś projekt i co dalej?