ogród

Re: ogród

Postautor: Anetka » 20 mar 2012, 11:10

Ja mam kotki i pieski, i niestety rybki nie przejdą. Stawiam na piękne skalniki i grządki kwiatów. Macie może jakieś gotowe propozycje kompozycji kwiatowych?
Anetka

Postautor: BabaJaga » 20 mar 2012, 12:18

No myslę że pieski miały by frajdę w oczku z rybkami :D ja póki co nie mam psa ani żadnego zwierzątka, wiec na rybki sobie mogę pozwolić.. Również czekam aż ktoś w końcu pierwszy zacznie i bedziemy zachwycać się pradziwym ogrodem- czyli roślinkami ;D
BabaJaga

Postautor: Krysiek » 21 mar 2012, 12:33

Jakieś propozycje grządek kwiatowych? Ja na ogrodach się kompletnie nie znam i nie mam żadnej koncepcji.
Znacie może jakieś ciekawe stronki, gdzie znajdę informacje na ten temat? Dokladnie mnie interesuje to, jakie rosliny wytrzymują w trudnych warunkach ;)
Krysiek

Postautor: Tola » 21 mar 2012, 14:25

Ja chcę parę skalników i grządek, ale w małych ilościach. Planuje mieć miejsce na grilla i ognisko ( przede wszystkim to ;)) no i na środku plac zabaw dla dzieci. Chcemy zrobić też domek na drzewie, jak bylam mała zawsze o tym marzyłam, wiec chcemy by chociaż dzieci miały z tego pociechę
Tola

Postautor: Kruszynka » 23 mar 2012, 08:16

Ja jestem fanatyczką kwiatów w ogrodzie, chociaż wiadomo, dużo pracy przy nich jest, ale jak potem ładnie się prezentuje?
Polecam kwiaty jednoroczne- najłatwiejsze w utrzymaniu ;)
Aksamitki, Czubatka ubiorkolistna, Godecje czy Maciejka wszystko zależy od Waszych wymagań i warunków.
Kruszynka

Postautor: Say-Kiy » 19 kwie 2012, 06:21

Najlepiej zasadzić wokoło tuje-żeby się odgrodzić, pod krzaczkami ewentualnie jakieś drobniejsze roślinki- wtedy wygląda to fajnie, schludnie i elegancko. Do tego jest to praktyczne przy dzieciach czy zwierzętach - mamy piękny ogród a nie musimy przejmować się że ktoś nam go podepcze i zniszczy. Wiadomo, kilka kwiatów można gdzieś dodać, ale za wiele też nie ma co obsadzać.
Say-Kiy

Postautor: Delicja » 19 kwie 2012, 09:52

No z kwiatami to już jak to lubi, moja mama jest taką miłośniczką, że już planuje nam same kwiatki w ogrodzie sadzić, a jak wiadomo, na to potrzeba mnóstwo czasu poświęcić by pielęgnować.
Co sądzicie o oczkach wodnych? ładnie to wygląda, ale jak z dbaniem i pielęgnacją? Jest to czasochłonne, czy to żyje swoim życiem?
Delicja

Postautor: CaSaYa » 20 kwie 2012, 06:16

Miałam kiedyś oczko wodne, raczej nie wiele trzeba przy nim robić. Wystarczy raz do roku wymienić wodę, od czasu do czasu powyciągać glony "łapakiem" i wrzucić coś do jedzenia. Nie jest to akwarium że potrzebne są filtry, i jakieś tam inne gadżety. Tzn da się tak, ale pewnie da się też chodzić wokół niego codziennie, ciągle coś upiększając :D Ale to wersja dla maniaków ;) A jeśli chodzi o to czy to jest ładne - to zależy od gustu, ale moim zdaniem wyszło to już z mody.
CaSaYa

Postautor: Dafne » 20 kwie 2012, 13:44

A co teraz jest teraz modne?
Mnie się zawsze podobały oczka i nie wiedziałam że to tez kwestia mody :)
Dafne

Postautor: KasiaP » 22 maja 2012, 21:24

Mnei się ostatnioo strasznie spodobała jodła koreańska, ktoś coś o niej wie więcej? Jak ją zdobyć i o nią dbać?
Obrazek

Tak, ona ma fioletowe szyszki :)
KasiaP

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kupiłeś projekt i co dalej?