ogród

Norek

20 maja 2019, 09:34

My z żoną, też się zastanawialiśmy nad wynajęciem projektant do ogrodu, ale stwierdziliśmy, że szkoda na to kasy i że sami sobie poradzimy bo to przecież nic trudnego. Szczególnie teraz, w dobie internetu, kiedy można poprzeglądać najróżniejsze strony i się czymś zainspirować. Jeśli chodzi natomiast o wybór roślin, to dziś to tez nie jest problem. Nam bardzo dużo pomogła strona Futuregardens.pl. Mają tam niesamowity wybór roślin, fajnie podzielona na działy, dzięki czemu można szybko znaleźć to czego się szuka. W dodatku każda odmiana jest dobrze opisana, a więc nie trzeba szukać w internecie, czy będą pasować jej warunki w naszym ogrodzie. podzielone na logiczne działy i każdy gatunek jest dobrze opisany (jakie gleby preferuje, jakie stanowisko i glebę). No i co też jest ważne, mają rośliny wysokiej jakości. Wszystkie od nich kupione bardzo ładnie się przyjęły.

barteksow

14 lis 2019, 11:09

hjeka
Pacza

20 lis 2019, 13:48

Barteksow - hej :D To prawda, jak już ma się dom to i ogród staje się ważną jego częścią. Ja korzystałem z usług firmy ogrodyodadoz.pl i jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni. Przede wszystkim zamontowali nam system nawadniający, który sprawia, że ogród jest zawsze zielony i w pełnym rozkwicie wiosną oraz latem. Do tego zaprojektowali nam ogród tak, że właściwie jedyne o co musimy dbać, to przycinanie trawy :) Doskonale wsłuchali się w nasze oczekiwania i zrealizowali nasz ogród marzeń.
Zeus55

10 gru 2019, 10:57

To prawda, jest dom, powinien być i ogród :D Ja np. nie wyobrażałem sobie ogrodu bez oczka wodnego :) I takie też sobie zrobiłem. A dbam o nie dzięki preparatowi Aquafor Biosfera dzięki temu moje oczko wodne jest zadbane. Woda w nim jest czysta i klarowna, nie widać w nim mułu ani osadów, bo preparat skutecznie się z nimi rozprawia :) Do tego produkt jest bardzo wydajny i starcza mi na cały sezon. No i mają konkurencyjne ceny :)
Tomaszon

10 sty 2020, 13:24

Ja nasiona kwiatów i trawy kupiłem na /nasiona.pl i jestem bardzo zadowolony. Ich nasiona mają dużo certyfikatów, są nagradzane z roku na rok, to skusiło mnie i przekonało, że będą dobrej jakości. I się nie myliłem. Trawa jest soczyście zielona, gęsta i "puszysta" jak to określiła moja córka :) Do tego podobnie z kwiatami, wszystkie nasiona wykiełkowały i obrodziły, tym samym możemy cieszyć oczy kolorowymi skalniakami. Mają duży wybór i naprawdę konkurencyjne ceny. A jak będziecie mieli jakieś wątpliwości, czy dana roślina sprawdzi się w waszym ogrodzie, pytajcie śmiało. Zawsze podpowiedzą i doradzą.
julek1

27 maja 2020, 13:22

Rośliny, drzewa, kwiaty a także mała architektura do ogrodu to wszystko dostępne w jednym miejscu "eljan" to duże ułatwienie dla pasjonatów swoich przydomowych ogrodów.
Domino

14 wrz 2020, 12:17

Pies ogrodnik - to może być niemały kłopot, prawda :D Ale i z takimi przypadkami można sobie poradzić. U mnie ogród projektowała mi firma ogrodslaski.pl i oni też zajmowali się realizacją. Również mam psa, który lubi kopać i przesadzać rośliny :) Dlatego już w projekcie uwzględnili mi fakt, że chcę żeby ogród był praktyczny, a rośliny dobrze zabezpieczone przed psimi wykopaliskami. Efekt końcowy bardzo dobry, ogród nie wymaga wielu godzin pielęgnacji, a do tego pies może spokojnie przebywać tam sam, nie zdarzyło się, żeby jakaś roślinka ucierpiała :)
Zbychu

22 wrz 2020, 12:12

Oczywiście rozumiem to, ze jak ktoś ma kasę to patrzy na wygodę i pewnie brak czasu. Ale ja jednak uważam, że ogród powinno się pielęgnować samemu. Pomijając fakt zdrowotnego ruchu ;) to ta obecność ziemi, roślin, świeżego powietrza oraz te patrzenie jak wszystko nabiera wyglądu, jak się rozwija - wg mnie to najlepszy strefa relaksu. Po co płacić jak można mieć tyle plusów za darmoszkę ;)
Viro

15 gru 2020, 12:35

Prawda, dla mnie ogród to miejsce wypoczynku, ale na przykład też relaksuję się podczas drobnych prac porządkowych. A mój przyjaciel na odwrót - nie cierpi koszenia trawy itp. dlatego wynajął do tego firmę która dba za niego o otoczenie wokół domu. To też dobre rozwiązanie dla tych, którzy jak on, nie chcą się tym zajmować :) Przyjaciel zawsze ma równy trawnik jak z obrazka, do tego dbają też by trawa właściwie rosła i cieszyła oko soczystą zielenią. Także jeśli chodzi o ogrodnictwo Tychy to warto to sprawdzić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kupiłeś projekt i co dalej?”