Oczyszczalnia ścieków

Re: Oczyszczalnia ścieków

Postautor: iksiczek » 10 lip 2017, 21:48

U mnie działa oczyszczalnia przydomowa, którą pomogli mi wybrać ludzie z http://www.sedyment.com.pl/. Oni oprócz tego, ze doradzą Ci jaka jest najlepsza dla terenu na jakim stawiasz dom, to dostarczą Ci ją za darmo ale i właśnie zamontują. Z tego co się orientuję to jest teraz jakaś promocja na montaż.
Co do mojej oczyszczalni - to mam pełnobiologiczną z natlenianiem i sterowaniem. Jak dotąd, po 18 miesiącach eksploatacji nie miałam z nią żadnych problemów. Myślę, że to dobra rekomendacja.
Awatar użytkownika
iksiczek

Postautor: Pabcio3q » 21 lip 2017, 14:05

Może zostaw ten temat profesjonalistom? To może być najlepsze rozwiązanie moim zdaniem :)
Nie ma znaczenia, jak sama postrzegasz swój charakter, liczy się to, jak go wykorzystujesz.
Awatar użytkownika
Pabcio3q

Postautor: jureksak » 21 lis 2017, 14:45

z pewnoscia nie smierdzi. jest tez cicha i bezobslugowa a scieki sa calkowicie oczyszczone - przezroczyste. przynajmniej w tej ktora ja posiadam, firmy traidenis. jest ekologiczna bo nie wymaga stosowania biopreparatow i faktycznie koszty zwracaja sie bardzo szybko. u mnie dziala bez zarzutu i zadnych napraw od 10 lat
jureksak

Postautor: davis12 » 04 gru 2017, 10:14

Na terenie mojego domostwa wylądowała ekologiczna oczyszczalnia. Nasz budynek miał problem z połączeniem go z okoliczną kanalizacją, dlatego rozwiązanie tego typu okazało się w szczególności pomocne. Nieczystości trafiają do pojemnych komór. W oczyszczalniach zachodzą naturalne procesy gnilne z udziałem bakterii. Oddzieleniu podlegają osady i tłuszcze, a wydzielona woda może być uwolniona do wód gruntowych.
davis12

Postautor: Margot » 15 sty 2018, 11:19

Moim znajomi budują się w małej miejscowości pod Wrocławiem niestety nie mają jeszcze kanalizacji ani podłączenia wodociągowego.To może okazać się już an początku sporym problemem ,dlatego dobrze się tym zająć zaraz na wiosnę. Z tego co zauważyłem to ta firma ttp://www.czystyzysk.eu/ zajmuje się tego typu rzeczami. A wy z czyjej pomocy korzystaliście?
Ostatnio zmieniony 26 sty 2018, 11:28 przez Margot, łącznie zmieniany 1 raz
Margot

Postautor: Maranka » 25 sty 2018, 21:14

U mnie nie ma możliwości podłączenia kanalizacji i myślę nad zainstalowaniem oczyszczalni biologicznej. Znalazłam firmę http://top-szamba-betonowe.pl/ , która robi solidne i trwałe zbiorniki i dowozi je na miejsce. To znacznie taniej, niż plastikowe.
Maranka

Postautor: sofia32 » 20 lut 2018, 09:37

To dobry pomysł. Takie przydomowe oczyszczalnie ścieków są praktycznym i wygodnym rozwiązaniem. Sama budowa to może nieco większy koszt niż szambo, ale później oczyszczalnia "zwraca się", bo jest w zasadzie bezobsługowa. Wiem, że w Poznaniu i okolicach Eko-Mik wykonuje takie oczyszczalnie. Jak ktoś nie ma dostępu do kanalizacji to warto zainteresować się tematem.
sofia32

Postautor: adam332 » 23 lut 2018, 15:34

A może warto byłoby popytać o to znajomych? Według mnie jest to naprawdę dość dobre rozwiązanie :)
Tylko słowo nadaje rzeczom istnienie realne
Awatar użytkownika
adam332

Postautor: aniaola37 » 22 cze 2018, 11:38

U mnie nie ma innej opcji, muszę kupić szambo betonowe. Miasto, a bardziej i gmina, w okolicach mojej działki nie zadbała o kanalizacje, ale to jest normalne na takich podmiejskich terenach podobno.
aniaola37

Postautor: mały » 29 cze 2018, 09:28

Może warto byłoby doradzić się w tej kwestii znajomych? Według mnie to może być dość dobre rozwiązanie :)
Uważaj, dziecko. Mogę cię zmienić w...
Awatar użytkownika
mały

PoprzedniaNastępna

Wróć do Off-topic