Ocieplenie stropu na strychu - ile cm styropianu a ile beton

Solrac

27 lip 2018, 21:24

Witam!

Mam poddasze niemieszkalne w moim domu, które pełni rolę strychu. Będzie się tam wchodzić poprzez spuszczane schody w garażu. Chcę aby pełniło rolę strychu i tzw "graciarni" . Jednocześnie zależy mi aby bardzo dobrze ocieplić strop bo jak wiadomo najwięcej ciepła ucieka przez dach. Poradzono mi aby na goły zalany betonem strop dać folię budowlaną 0,2 z atestem, na to dać 2 lub 3 warstwy styropianu podłogowego EPS na mijankę na łączną grubość około 25-30 cm i całość zalać warstwą betonu - np około 4 cm. Spotkałem się z opinią że nie mogę wylać betonu na tak grubą warstwę 30 cm styropianu gdyż z biegiem czasu styropian zacznie siadać i podłoga będzie się zapadać i pękać.
1. Czy to prawda?
2. Czy jest ustalona jakaś maksymalna grubość styropianu i jakaś maksymalna warstwa betonu jaką można wylać na styropian?
3. Czy jak ułożę styropian 2 warstwy na mijankę to muszę dać jeszcze raz folię na styropian do góry czy leję beton na goły styropian ?

Ponadto na podłodze strychu na którą chcę dać ocieplenie z wylewką znajdują się podwaliny drewniane ze słupkami oraz słupy drewniane więźby dachowej. Moje pytanie :
4. Czy trzeba jakoś specjalnie zaizolować podwaliny i słupy aby beton wylewki nie dotykał czy nie jest to wymagane?
5. Belki leżące na podłodze jak przykryję styropianem i zaleję betonem nie będą gnić po jakimś czasie ?

W załączeniu zdjęcia mojego strychu.

Powiedzcie co sądzicie w tej kwestii.

Pozdrawiam !

Sylwek
Kontakt:

07 lis 2018, 21:20

Dobrym rozwiązanie w tej kwestii może się też okazać dobór odpowiedniej płyty izolacyjnej... Mam na myśli coś takiego https/ww.izopanel.pl/produkty/plyta-izolacyjna-izowall-eps
Wypróbowane materiały przy ocieplaniu strychu to podstawa!
kk001

12 mar 2019, 23:14

To dość ciężki temat. Może poszukaj rady u specjalisty? Ja ostatnio jak kupowałam styropian fasadowy na https:/docieplajdom.plpol_m_Tynk-strukturalny_Tynk-silikonowy-2199.html to zapytałam o pomoc i poradę. Nie można się bać, trzeba schować dumę w kieszeń i działać dla dobra domu :D
Alka

19 paź 2020, 06:39

Jeśli chcesz docieplić strop, czy podłogę, to skorzystaj z oferty firmy Pianomat, która produkuje profesjonalne podkłady pod połogi. Są to ekologiczne maty rozwijane z rolki, które mają świetne właściwości izolacyjne (zarówno jeśli chodzi o izolację termiczną, jak i akustyczną), gdyż są elastyczne i doskonale likwidują mostki akustyczne i cieplne. Są łatwe do położenia, trwałe, nie podlegają korozji. Na pewno sprawdzą się i u ciebie.
mMag

09 sty 2021, 23:51

Wiele zależy od parametrów styropianu, ale przyjmując współczynnik przewodzenia ciepła na poziomie 0,036 W/mK grubość styropianu powinna wynosić jakieś 20 cm. A dlaczego nie chcesz ocieplać wełną lub pianką pur? Są o wiele bardziej skuteczne do ocieplania poddasza, ponieważ wchodzą w każdą najmniejszą szczelinę. Na blogu KABEXdocieplenia jest akurat ten wątek poruszony, poczytaj.
Bogusław207

11 sie 2021, 19:23

Ja akurat styropianu nie polecam, bo u siebie w domu zdecydowałem się na izolację poddasza pianką. W Świdnicy taką usługę realizuje Smart Budownictwo i jestem bardzo zadowolony z jakości wykonanej przez nich pracy. Wszystkim mogę śmiało polecić!
szymonbakproszowski

01 paź 2021, 10:50

Jeżeli chodzi o izolacje, to jednak polecam naturalne izolatory. Człowiek mieszka potem w takim domu przez lata, nie ma co się otaczać samym plastikiem, betonem i innymi sztucznościami. Poczytajcie sobie trochę o fibrze, glinie lekkiej: https:/domyznatury.com/izolacja-do-domu-jak-wybrac-najlepsza/ - tu jest przyszłość! A parametry takiej izolacji są rewelacyjne. :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Izolacje”