Ocieplenie podłogi na gruncie

Ocieplenie podłogi na gruncie

Postautor: kdd » 08 maja 2012, 14:06

Witam, posiadam projekt Natalia III który będę realizował. Aktualnie jestem na etapie dopracowywania szczegółów wykonawczych. Dom zamierzam wybudować w bardzo dobrej izolacji

Mam pytanie do architektów jak rozwiązać kwestię ocieplenia podłogi na gruncie. W projekcie ocieplenie mam 15 cm, wysokość pomieszczenia 270 cm i dodatkowo licowanie podkładu chudobetonowego z ostatnim bloczkiem ściany fundamentowej. Oznacza to że warstwa ocieplenia znajdująca się pod posadzką rozpoczyna się wraz ze ścianami nośnymi. Układ taki zapewnia ciągłość hydroizolacji. Mój problem polega na tym iż chcę powiększyć warstwę izolacji do ok 40 cm. Zachowanie układu jak w projekcie spowoduje obniżenie pomieszczeń do 245 cm co jest nieakceptowalne.

Czy w związku z tym mogę nie licować warstwy chudziaka ze ścianą fundamentową i obniżyć go o te 25 cm? Spowoduje to iż o te 25 cm będą wyższe ściany działowe i ich ciężar będzie bardziej napierał na chudziaka. Czy stosować jakieś wzmocnienia chudziaka pod ściany? Jak poprowadzić hydroizolację - pod warstwą ocieplenia czy nad?

fundament_3.jpg
fundament_3.jpg (23.46 KiB) Przeglądany 4692 razy
kdd

Re: Ocieplenie podłogi na gruncie

Postautor: michalgasiorowski » 18 maja 2012, 07:54

Witam serdecznie. Z tej strony Michał Gąsiorowski z MG Projekt. Proszę Pana: po pierwsze czemu aż 40 cm izolacji poziomej pod posadzką parteru - czy to nie jest jednak lekka przesada? Ale, abstrahując od tego: może Pan obniżyć podkład betonowy ( „chudziaka” ) o te 25 cm. Nic złego z tego powodu się nie wydarzy. Pod ściany działowe i tak należy wykonać niewielkie fundamentowania – nie wystarczy tu sam podkład betonowy. W części naszych projektów nie zaznaczamy rzeczywiście wylewek fundamentowych pod ścianami działowymi, ale powinny być one wykonane. Można je zrobić na trzy sposoby - pogrubić podkład chudo betonowy i umieścić pod biegiem ścian fragmenty siatek zbrojeniowych do wylewek - prefabrykowanych np. o oku 10-12 cm i grubości pręta fi 2 – 3 mm ), druga wersja to wykonać pod biegiem ścianek działowych mini-ławy fundamentowe ( ca. 30 głębokości x 30 szerokości ), zalane wraz z „chudziakiem” z dodatkowym zbrojeniem (n p. 2 fi 8-10 po długości ścian działowych ), trzecia wersja to wykonanie klasycznej betonowej monolitycznej ściany fundamentowej -szerokości 15-20 cm, i głębokości 50-80 cm. Wszystkie te wylewki pod ścianki działowe – której by Pan nie wybrał, wykonuje się razem z zalaniem „chudziaka”. Taki fundament pod ściankami działowymi ma Pan zaznaczony na przekrojach naszego projektu. Wracając do izolacji przeciwwilgociowej - można ją zagiąć w górę przy wewnętrznym obrycie ściany fundamentowej i połączyć z izolacją poziomą między ścianą parteru a ścianą fundamentową. To nie wpłynie niekorzystnie na izolację. Także zwiększenie grubości styropianu w posadzce jest możliwe. Izolację oczywiście proszę poprowadzić pod ociepleniem. MG
Awatar użytkownika
michalgasiorowski

Postautor: caydaAtes » 03 sty 2015, 08:28

Przy tym punkcie należy zwrócić szczególną uwagę Państwa na koszt kontenerów. Nawet jeśli ta pozycja występuję w wycenie, proszę zweryfikować informację dotyczącą ceny, uściślić czy podana jest cena za jednorazowy transport czy za dzierżawę. Jak to wygląda w praktyce ?
caydaAtes

Postautor: kk001 » 07 sty 2019, 13:27

Właśnie a na co konkretnie zwrócić uwagę? Czy towary na promocji są w jakiś sposób uszkodzone? Patrzyłam na sklepy online, a konkretnie https://docieplajdom.pl/pol_m_Styropian_Styropian-fundamentowy-2195.html i mają dobrą cene na styropian. Macie jakomś opinie na ten temat ? :D
kk001

Wróć do Porady budowlane