Montowanie windy dla niepełnosprawnych

Montowanie windy dla niepełnosprawnych

Postautor: Margot » 10 paź 2016, 17:12

Mój znajomy zastanawiam się czy nie zamontować u siebie przy sklepie windy dla niepełnosprawnych. Ma niewielkie centrum handlowe więc było by to dobrym rozwiązaniem. Interesuje go winda dla niepełnosprawnych cena jej zamontowania. Może ktoś z was ma już w tym temacie jakieś doświadczenie?
Margot

Re: Montowanie windy dla niepełnosprawnych

Postautor: kazikgolak » 11 paź 2016, 07:34

Aby nie było tak rozwiązane jak w starostwie u Nas, że aby ściągnąć windę na dół trzeba zadzwonić na górę :)
kazikgolak

Postautor: ppsanrecki » 07 sie 2018, 20:28

U mnie montowała taką windę firma Windpoldźwig. Namiar od nich wziąłem podczas serwisu windy w biurowcu, w którym pracuje. Przyjechali na pomiar, dopasowaliśmy urządzenie, potem montaż. Używam takiej windy bo mam niepełnosprawnego ojca i matkę, która ma już 80 lat i też niedomaga i nie radzi sobie z wchodzeniem na 1 piętro. Sama firma naprawdę super i terminowa.
ppsanrecki

Postautor: terenia » 27 gru 2018, 21:40

Firma Global Fit zajmuje się min produkcją wind dla osób niepełnosprawnych. Mają też wiele innych udogodnień dla osób niepełnosprawnych, które pomagają w poruszaniu się pomiędzy pomiędzy piętrami nawet w bardzo ciasnych klatkach schodowych.
terenia

Postautor: onaszkowski » 27 gru 2018, 22:52

Z pewnością taka winda jest świetnym rozwiązaniem. Tym bardziej, że są one dostępne w różnych rozmiarach. Te mniejsze są w stanie udźwignąć 450 kilogramów. Ja korzystałem z oferty firmy WINDPOLDŹWIG – doradzili i zajęli się dosłownie wszystkim!
onaszkowski

Postautor: klabi » 23 sty 2019, 11:30

Może lepiej zastanowić się nad budową podjazdu dla niepełnosprawnych, koszt mniejszy i nie trzeba się martwić że po roku trzeba będzie naprawiać
klabi

Postautor: KMarta » 30 sty 2019, 08:19

Jeżeli zdecydujesz się na windę postaraj się by drzwi się w niej same domykały, by nie było tak że trzeba wejść po schodach domknąć drzwi by winda zjechała na dół, takie coś jest w Warszawie w tych korytarzach od metra. Nie raz widziałem jak ktoś na wózku nie mógł wjechać bo na górze były niedomknięte drzwi.
KMarta

Wróć do Off-topic