Monitoring nieruchomości

Monitoring nieruchomości

Postautor: Pchelka12 » 02 mar 2017, 13:50

Hej czy zastanawialiście się nad tym w jaki sposób ochronić nieruchomość? Czy warto montować monitoring wokół terenu domowego? Nie wiem czy powinnam się na to decydować, ale mieszkam w sporym oddaleniu od miasta i wydaje mi się że jednak warto zadbać o bezpieczeństwo mienia i rodziny. Jakie są wasze opinie? Macie założony monitoring?
Pchelka12

Re: Monitoring nieruchomości

Postautor: Domad » 05 kwie 2017, 08:58

Czy sa dostępne jakieś zestawy monitoringu do własnego montażu? Czy to jest trudne i bez wiedzy informatycznej dam radę? Ktoś już robił cos takiego?
Domad

Postautor: Domad » 05 kwie 2017, 08:59

Aha, nie ukrywam, ze monitoring jest bardzo ważny. Działa odstraszająco na włamywaczy, albo na uciążliwych i nieżyczliwych sąsiadów. Niestety takie przypadki też sie zdarzają (szczęscie nie mnie-znajomym)
Domad

Postautor: Amigo » 05 kwie 2017, 10:39

W łagodniejszych przypadkach można dać atrapy kamer, wiele osób już wtedy dwa razy się zastanowi czy coś zrobić :D bystrzejsze oko wypatrzy ściemę ale dla przeciętnego kowalskiego to i tak znak że lepiej nie zaczynać :D
Awatar użytkownika
Amigo

Postautor: DanielMak » 26 lip 2017, 18:28

Jakilka miesięcy temu kupiłem monitoring bezprzewodowy od JBP a dokładnie model KZ8 z rozdzielczością FullHD, detekcją ruchu z alarmem oraz możliwością podłączenia do rejestratora (standard ONVIF) kamera jest również odpowiednio zabezpieczona jeżeli chodzi o warunki atmosferyczne na poziomie IP66. POdglądać obraz mozna w dowolnym miejscu na telefonie czy komputerze także mamy 100% pewność, że nic złego się nie dzieje podczas naszego urlopu.
DanielMak

Postautor: Clary084 » 30 wrz 2017, 10:14

Z pewnością taki monitoring da Wam duże poczucie bezpieczeństwa i będziecie się komfortowo czuli we własnym domu. Na zachodzi taki monitoring czy videofon to już powszechnie stosowane rozwiązania. Dzięki temu będziecie się dobrze czuli i będziecie mieć zagwarantowane bezpieczeństwo. A żyjemy w czasach kiedy coraz więcej się słyszy o różnego rodzaju napadach, więc warto dmuchać na zimne.
Clary084

Postautor: Zofia555 » 05 paź 2017, 12:58

Monitoring, nawet same atrapy, często po prostu odstraszą osoby chcące wejść na nasz teren, chodzi głównie o psychologie. Niskim kosztem, ustawiając "podróbki" można poprawić bezpieczeństwo domu
Zofia555

Postautor: rudzik » 17 kwie 2018, 03:10

Nie mieszkam w domu, ale w bloku. Sam zainwestowałem w monitoring - różne elementy kręcą się po klatce schodowej. Posiadam czujniki ruchu połączone z alarmem. Montowała mi firma Impuls sp. z o.o. zajmująca się ochroną osób i mienia.
rudzik

Postautor: Fonex » 21 cze 2018, 10:00

Warto pomyśleć zarówno o alarmie jak imonitoringu. Lepiej zapobiegać niebezpieczeństwu. Jest to ważne zarówno w przypadku prywatnych domów jak i blokowisk. Zakup alarmu nie jest obecnie związany z bardzo dużymi kosztami - zależą od wielu czynników takich jak np. kubatura obiektu. Ponieważ to inwestycja na lata, warto skorzystać z oferty sprawdzonej firmy i wybrać zabezpieczenie, które zadba skutecznie o bezpieczeństwo.
Systemy zabezpieczeń
Fonex

Postautor: onaszkowski » 24 lip 2018, 15:30

Zamiast zakładania monitoringu warto pomyśleć o firmie ochroniarskiej, która nie tylko złapie wandala, ale także zapobiegnie tragedii. Monitoring niestety tylko go nagra i istnieje ryzyko, że na tym się skończy. Jeśli chodzi o najlepsze agencje ochrony Warszawa, to według mnie zalicza się tutaj firma Kontra24. Firma jest bardzo doświadczona, a ochroniarze są konkretni i spostrzegawczy, więc na pewno nic nie umknie ich bystrym oczom.
onaszkowski

Następna

Wróć do Działka - teren wokół domu