Materiały na podłogę

Re: Materiały na podłogę

Postautor: barcisław » 21 sty 2018, 18:09

Pewnie, ze drewno ładniejsze. A konieczność cyklinowania, szczególnie po użyciu dobrego lakieru (np. Vidaron) to sprawa, którą trzeba powtarzać dopiero po wielu latach. Ja polecam skuteczne konserwowanie drewna w celu zachowania jak najdłuższej trwałości.
barcisław

Postautor: trefl » 30 sty 2018, 13:36

Nie wiem, czy panele są takie złe - zdecydowałem się na nie w swoim nowym domu i bardzo dobrze służą mojej rodzinie. Dużym plusem jest to, że nie trzeba ich specjalnie pielęgnować, co przy małym dziecku i psie byłoby nieco kłopotliwe, gdybyśmy mieli parkiety. Już mamy problemy, jak trzeba umyć podłogę, ale jakoś dajemy radę. Na razie naszym największym zmartwieniem jest to, by nie zrobić wyżłobień i rys, dlatego podkleiliśmy wszystkim meblom od spodu nakładki filcowe, by ostre krawędzie nie dotykały powierzchni. Jak na razie panele są gładkie jak po zakupie. Przy dobrej izolacji cieplnej nie ma aż takiej różnicy między panelami a parkietem.
Awatar użytkownika
trefl

Postautor: marianm » 09 lut 2018, 11:31

Panele nie są złe. Z roku na rok w budownictwie i wyposazeniu pojawiaja się nowe technologie, tak wiec porządne panele obecnie są o wiele bardziej wytrzymałe niż 15 czy 20 lat temu. Wygląd również się poprawił. Tak że panele jedynie po bliższym przyjrzeniu się mogą róznić się od deski czy parkietu na podłodze. Polecam zwracać uwagę na klasę ścieralności, dobrze byłoby wybrać panele o wysokiej klasie ścieralności (klasie 4 albo 5).
Bardzo duzy wybór mają w salonach Dobre Dla Domu. Przy zakupie paneli można zamowić i usługę montażu ( w przypadku takiego zestawu cena paneli jest niższa). https://www.ddd.com.pl/
Ostatnio zmieniony 28 lut 2018, 12:53 przez marianm, łącznie zmieniany 1 raz
marianm

Postautor: barcisław » 21 lut 2018, 06:29

Jasne, że panele nie są złe. Ja napisałem, że wolę drewno, to są moje osobiste preferencje. Nie trzeba ich lakierować tak jak parkietu, także jakiś wydatek na ten Vidaron odpada. Ja akurat lubię takie drobne konserwacje przeprowadzać u siebie, w związku z czym to jest kolejna zaleta drewnianej podłogi (w moim przypadku).
barcisław

Postautor: Polarny » 05 kwie 2018, 06:41

Moim zdaniem drewno ma swój klimat. Nie mają tego panele ani parkiet. Zwykła dębowa deska olejowana raz na kilka lat i tyle w temacie.
Polarny

Postautor: haniaopolska » 13 kwie 2018, 08:35

Jeśli chodzi o najtrwalszy materiał na podłogę to oczywiście jest to parkiet. Przykładowo, koszt parkietu dębowego to aż +/- 50zł za metr kwadratowy no a wiadomo, parkiet układamy najczęściej na dużych powierzchniach jak np. salon co robi nam już sporą sumę. Dobrą alternatywą pakietów są więc panele, nie są aż tak bardzo trwałe jak panele, ale wyglądają elegancko.
Gdy urządzaliśmy nasz dom, kopiliśmy panele w Bricoman (tutaj jest ich oferta https://www.bricoman.pl/drzwi-okna-stol ... -podlogowe) bo mają bardzo duży wybór a my potrzebowaliśmy paneli do 4 pomieszczeń ;)
haniaopolska

Postautor: piter » 20 kwie 2018, 10:11

Propozycja ode mnie Mianowicie żywica epoksydowa:
Obrazek
Obrazek

Dałem tutaj tylko dwa przykłady zastosowania, ale tak naprawdę materiał daje bardzo dużo innych możliwości.Ogrom kolorów, wzorów. Można zatopić w niej również niektóre elementy Jak kamienie czy dekoracje. Tak więc jest to dobra alternatywa dla osób, które szukają czegoś bardizej oryginalnego niż panele, parkiet czy gres. Nie ma tutaj również fug. Cena z biegiem lat stała się całkiem akceptowalna.
https://budujmy.eu/pol_m_Posadzki-i-podlogi-279.html
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2018, 09:18 przez piter, łącznie zmieniany 1 raz
piter

Postautor: smilero » 23 kwie 2018, 07:04

Bardzo ciekawa jest ta żywica. :o Jednak jestem fanem bardziej klasycznych rozwiązań jak na przykład marmurowe płytki Calacatta Świetnie się łączą ze złotem i szkłem. :)
smilero

Postautor: Rajnard566 » 24 kwie 2018, 14:47

Teraz można na podłogę dać praktycznie wszystko. Dlatego też nie ma co się nad tym zastanawiać.
Rajnard566

Postautor: Ailis » 14 maja 2018, 14:35

No ja sama od jakiegoś czasu zastanawiam się co położyć na podłogę w salonie. Byłam prawie zdecydowana na panele, ale jak byłam u znajomych widziałam że mają parkiet, i bardzo mi się to spodobało. Ale mam pytanie czy parkiet szybko się niszczy ? I czy warto kupować na allegro bo znalazłam trochę ofert i może ktoś zerknie doradzi mi ? Będę wdzięczna za informacje.
Ailis

PoprzedniaNastępna

Wróć do Fundamenty i podłogi