lampy do łazienki

Anaki12

19 wrz 2016, 11:17

JA mam u siebie kinkiet. Daje bardzo fajne światło i wygląda dobrze. mam też jedną główną lampę wiszącą oprócz kinkietu. Zobacz sobie na tej stronie ciekawe propozycje lamp do każdego pomieszczenia, poradniki, i propozycje innych rzeczy do domu Mnie naprawdę pomogły w wyborze odpowiednich lamp nie tylko do łazienki. Zakupiłam przez internet ze strony, bo nie lubie biegać po sklepach wiec ten sklep z ciekawymi produktami naprawdę polecam.

Awatar użytkownika
TheSlodka5

24 wrz 2016, 15:56

W łazience potrzebujemy przede wszystkim światła ogólnego równomiernie oświetlającego wszystkie powierzchnie bez zbędnych cieni i kontrastowych obszarów oraz dobrego oświetlenia lustra i umywalki. Do oświetlenia kabiny prysznicowej i wanny wystarczy łagodne światło miejscowe. Nie bez znaczenia będzie również światło spełniające dekoracyjną funkcję – przyjemniej brać relaksującą kąpiel w nastrojowym wnętrzu niż przy mocnym oświetleniu ogólnym. Jako źródło światła możemy zastosować świetlówki bądź halogeny, pamiętając jednak, że te ostatnie nie nadają się do oświetlania lustra, ponieważ powodują powstawanie cieni na twarzy. Wszystkie oprawy zastosowane w łazience powinny mieć wodoszczelną obudowę.
Sukces to drabina po której nie sposób wspiąć się z rękami w kieszeniach
irenka888

19 paź 2017, 13:39

W pełni się zgadzam. Warto także dodać, że warto dobrać lampy do stylu, w jakim jest urządzona łazienka. Teraz już raczej nie urządzamy wnętrz na chybił-trafił, ale każde pomieszczenie jest w jakiejś konkretnej aranżacji. Ja np. mam łazienkę w stylu skandynawskim, więc do tego dobrałam lampy skandynawskie, które pasują do mojej łazienki. Akurat łazienkę mam bardzo dużą i wysoką, więc mogłam sobie pozwolić na lampy wiszące
eni

28 paź 2017, 18:51

W łazience ma górne oświetlenie, jest to plafon metalowy
Dodatkowym oświetleniem są kinkiety przy lustrze, ale zastanawiam się nad ich zmianą na bardziej nowoczesne.
Może polecicie jakieś ciekawe? Interesuje mnie styl minimalistyczny.
Sławomirsowa

30 sty 2018, 10:49

W łazience podobają mi się designerskie lampy w nowoczesnym stylu, plafoniery, reflektory. Nie lubię kinkietów.
Awatar użytkownika
trefl

30 sty 2018, 14:46

Jak my staliśmy przed tym dylematem, co z oświetleniem w łazience, to od razu wiedziałem, że nie zgodzę się na żadną wiszącą lampę. Miałem taką w łazience w domu rodzinnym i powiem tyle, że dla dość wysokich osób to rozwiązanie się nie sprawdza, bo trzeba cały czas pamiętać, gdzie wisi, by nie uderzyć się w głowę. Byłem gotowy zaakceptować kinkiety albo lampy wbudowane w sufit, ale na takie nigdy w życiu. Na szczęście małżonka nie protestowała, by dać sufitowe. Owszem, musimy kupować do nich mocniejsze żarówki, ale sprawdzają się świetnie, a to nam chodziło.
Awatar użytkownika
Blekitnooka

20 lut 2018, 12:43

Generalnie wszystko zależy od wystroju danego wnętrza. Przecież nie każda lampa pasuje w każdym miejscu. Ale super są np. te lampy warszawa :)
Koty nie potrafią płakać, dlatego boli je bardziej.
Lewczak

20 maja 2018, 18:40

W łazience, dobrym rozwiązaniem może być też kinkiet. Akurat nie dawno moi znajomi remontowali łazienkę i u siebie zamontowali coś takiego, wydaje mi się, że było by to dobre rozwiązanie. Nie zawsze w takim pomieszczeniu musi pojawiać się taka wielka lampa. Czasami taki kinkiet jest idealnym dopełnieniem całego pomieszczenia.
Sławomirsowa

03 lip 2018, 11:18

A zobaczcie sobie oświetlenie wiszące. Do łazienki doskonałe. Ważne, że jest LED i wysoka klasa IP, wtedy do łazineki się nadaje.
Awatar użytkownika
BikeTrial

10 lip 2018, 10:02

Dobrze, że dzielicie się swoimi spostrzeżeniami. Wezmę je pod uwagę z pewnością.
Szczerej ciekawości i niezależnej myśli często udawało się przeżyć starannie zaplanowane wysiłki, by je zabić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Off-topic”