Kupno czy budowa domu?

leszek87

26 mar 2020, 16:04

Witam, nazywam sie Leszek i od pewnego czasu myśle o przeprowadzce na przedmieścia, mamy z żoną uzbierana juz pewna sumke pieniedzy jednak nie wiemy czy kupić dom czy go wybudować. I tak szukam odpowiedzi na to pytanie w internecie i zdania sa podzielone.
Znalazłem na stronie nieruchomości grodzisk mazowiecki ciekawe oferty domów. Jednak dalej nie jestem przekonany co do kupna, chyba jednak wolałbym wybudować. Czy mogłby ktos doradzić? Pozdrawiam Leszek

Woyt34

12 kwie 2020, 20:40

Na pewno budując od zera można więcej rzeczy szczegółowo zaplanować, a szczegóły mają duży wpływ na całość. Takie rzeczy jak centralny system rekuperacyjny zdecydowanie lepiej wybrać budując dom samemu chociaż nie ma rzeczy nie do przeskoczenia.
[email protected]
Kontakt:

29 maja 2020, 06:57

Kupując dom masz ograniczone możliwości co do stworzenia jego wyglądu - bierzesz to co jest, budując masz 100% władzy. Na pewno przy kupnie odpada Ci cały proces budowy i związanych z tym stresów jednak decydując się na budowę po jej zakończeniu masz nie małą satysfakcję, że to już :)
https://globalservice-przeprowadzki.pl/
ArtuRBor

03 cze 2020, 08:30

Budując dom według własnego projektu jednak daję tę satysfakcję jakiej nie da nam kupno gotowego tworu :D Myślę, że najlepszym pomysłem byłoby wyłożyć na ten cel budżet i wypisać w tabelce koszty kupna kontra koszty budowy i plusy i minusy jednego i drugiego rozwiązania i po wykonaniu takiego dokładnego rachunku dojść do wniosku, które plusy są lepsze od drugich i które minusy są mniej inwazyjne od trzecich :mrgreen: No i oczywiście wziąć pod uwagę czas - warto poczekać ten rok czy 2 lata i odłożyć trochę więcej, bo jednak dom to pewnie już do końca życia i lepiej nie żałować pochopnie podjetych decyzji ^^
wrungar
Kontakt:

14 lip 2020, 10:29

Ja bym chyba wybrał jednak kupno domu po jego wcześniejszym obejrzeniu oraz konsultacjach z fachowcami, dzisiaj brakuje specjalistów budowlanych na rynku, więc proces budowy może być naprawdę stresujący.
synar76

22 wrz 2020, 13:19

Najpierw zapoznaj się z istniejącymi już posiadłościami :)
Mam większe zaufanie niż do bardziej popularnych wyszukiwarek nieruchomości :)
kubakarski

18 lut 2021, 11:15

Naprawdę szybko stawiają konstrukcje szkieletowe w Drewdom Radom i tak szczerze mówiąc to słyszałem o problemach akustycznych w takim budownictwie, ale sam nie odczuwam. Miałem non stop kontakt do architekta, potwierdzoną jakość materiałów. Oczywiście dopilnowałem wszystkiego. Dobrze robią. Przerwy technologiczne praktycznie nie występują, więc w dowolnych warunkach postawisz. Do polskiego klimatu dom drewniany pasuje i nie słuchaj, że nie. Bałem się problemów serwisowych, ale odpukać nic takiego nie występuje. Wszystko w granicach normy. Bardzo mnie zainspirowali, dużo projektów do wyboru. Po prostu profesjonalizm, dlatego polecam. Wiem, że spełnienie marzeń o własnym domu kosztuje wiele nerwów, natomiast po odnalezieniu właściwego wykonawcy od razu kamień z serca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porady budowlane”