Kompleksowa budowa domu

Re: Kompleksowa budowa domu

Postautor: katpio123 » 16 lis 2017, 08:51

Jak się na tym znasz to pewnie, że to jest dobra opcja. Nam potrzebny był tylko projekt a mąż całą resztę zrobił sam :)
katpio123

Postautor: Mikolaj » 13 gru 2017, 07:02

OlekWaw pisze:A co myslicie o budowaniu domów samemu z pomocą jakiegoś fachowca? Wielu moich znajomych tak stawiało domy. Jest wiele artykułów w sieci z informacjami poradnikowymi na ten temat..

Nie miałbym czasu na takie rzeczy. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zlecenie całości wykonania jednej firmie - oszczędzasz wtedy czas i nerwy. Moja siostra budowała dom szkieletowy i całość (od projektu po wykonanie) robiła jej jedna firma - WascoVilla, dzięki czemu właściwie o nic nie musiała się martwić. A sam dom jest domem energooszczędny, bardzo ciepłym i tanim w utrzymaniu.
Mikolaj

Postautor: mfebos » 29 gru 2017, 12:07

Z doświadczenia wiem, że przydaje się też podnośnik koszowy, zwłaszcza wtedy, jak nie ma rusztowania, a potrzeba coś zamontować, np. orynnowanie. Tu takie podnośniki jak ma firma Regan z Solca Kujawskiego są jak najbardziej wskazane. Użytkowaliście kiedyś u siebie takie podnośniki?
mfebos

Postautor: Mikolaj » 20 sty 2018, 06:45

Chyba jednak wynajęcie rusztowań wyjdzie taniej niż wynajmowanie podnośnika. W dodatku taki podnośnik to musi obsługiwać ktoś, kto się na tym zna, bo inaczej to może być to niebezpieczne. Ja w każdym razie, na budowie miałem tradycyjne rusztowania wypożyczone z firmy Bau-Form, i przydały się przy wielu pracach, nie tylko do montowania rusztowania.
Mikolaj

Postautor: Andrzej_J » 02 lut 2018, 11:42

Ja nic nie kupowałem, wypożyczamy zawsze. Przykładowo rusztowania zawsze mamy wypożyczone, tak jest wygodniej dla nas. Wypożyczamy od euro-rusztowania. pl , szczerze polecam. Bardzo dobrze zawsze mi się z nimi współpracowało.
Andrzej_J

Postautor: lily » 26 lut 2018, 14:05

Zgadzam się z Mikołajem. Lepiej oddać to odpowiedzialne zadanie specjalistom. Mój dom też budowała firma budowlana. Stawiali mój dom od podstaw po oddanie kluczy. Jestem bardzo zadowolona z tego rozwiązania. Jeśli komuś się przyda, to polecam firmę FACHMAN z Podkarpacia, mają oddziały w Mielcu, Rzeszowie i Dębicy.
lily

Postautor: Natasza » 18 mar 2018, 14:09

Konkretna firma do przeglądów budynku PRZEGLaDY BUDOWLANE CZESTOCHOWA Solidni i profsjonalni: https://kobietamag.pl/fora/temat/przegl ... ost-732892
Ostatnio zmieniony 26 mar 2018, 10:03 przez Natasza, łącznie zmieniany 1 raz
Natasza

Postautor: Jarki » 24 mar 2018, 14:00

Kompleksowa budowa ma swoje plusy i ja też z takiej skorzystałem ale nie na wszystko co zaproponowali się zgodziłem między innymi na ociepleni poddasza wełną ja wolałem pianę PUR (do której majster nie był przekonany) zleciłem ocieplenie firmie hermetiksystem 660-719-208 i jestem z takiego ocieplenia zadowolony :D .
Jarki

Poprzednia

Wróć do Porady budowlane