Kominki.

Kominki.

Postautor: alekgrzelak » 19 mar 2018, 10:01

Jeśli są Państwo zainteresowani nowoczesnym ogrzewaniem, polecam zapoznać się ze stroną MyMagazine oferuje informacje o piecach kominkowych, a także o nowoczesnych systemach grzewczych. Nowoczesne ogrzewanie to przede wszystkim kominki, które są energooszczędne i ekologiczne. Warto także zrobić przegląd wśród akcesoriów do kominków.
alekgrzelak

Re: Kominki.

Postautor: naarikki » 25 kwie 2018, 13:36

W tych czasach, gdy technologia poszła bardzo do przodu, w praktycznie każdej dziedzinie, warto zainstalować system kominowy zamiast zwykłego komina murowanego. Takie rozwiązanie jest powszechnie stosowane w budownictwie mieszkalnym. Ze względu na swoje liczne zalety, technologia jest dużo lepsza niż tradycyjne kominy murowane. Ekonomia, trwałość i bezpieczeństwo, to chyba najlepsze cechy tego systemu, dodatkowo system nie zmniejsza powierzchni mieszkaniowej, tak jak to jest w przypadku komina murowanego. Dlatego polecam ofertę http://www.systemykominowe.pl/. Jeżeli nie jesteś pewien, jaki system byłby najlepszy do twojego projektu, to koniecznie skontaktuj się z nimi, ponieważ mają świetnych fachowców i ogromną wiedzę na ten temat. U siebie w domu zainstalowałem system uniwersalny, który moim zdaniem sprawdza się rewelacyjnie, co więcej, jest teraz w promocji, więc możesz go mieć za stosunkowo niewielkie pieniądze. Jeśli chcesz mieć sprawdzony i bezpieczny system, to z pewnością powinieneś zapoznać się z tą ofertą.
naarikki

Postautor: tadeuszw » 26 kwie 2018, 08:13

Kosztowny interes
tadeuszw

Postautor: Aneta1980 » 07 maja 2018, 06:55

tadeuszw dlaczego uważasz, że kosztowny interes? Budowanie domu też jest kosztowne. Moim zdaniem kominek to właśnie duża oszczędność. Ja nie muszę w zimę ogrzewać domu inaczej niż kominkiem (nieraz dogrzewam tylko poddasze). Do tego klimat jest niezapomniany! Komin puszczony mam tak, aby ogrzewał jak najwięcej powierzchni. Kominek budowali u mnie kominki Janiak. Do tego zajmują się całymi konstrukcjami kominowymi oraz konstrukcjami stalowymi. Wszystko w jednym miejscu.
Awatar użytkownika
Aneta1980

Postautor: Norek » 14 cze 2018, 19:36

Kominek to fajna sprawa w domu- faktycznie tworzy bardzo przytulny klimat, a dobrze dobrany, bez problemu ogrzeje cały dom. Przy instalacji trzeba tylko zwrócić uwagę na odpowiednią izolację (są do tego specjalne materiały, jak np. sznury uszczelniające, które dobrej jakości i w dobrej cenie można kupić na stronie firmy Protector - dylatacjeppoz). Bo sam mam znajomego, który o tym "zapomniał" i efekt był mały przyjemny:(
Norek

Postautor: Memek » 20 cze 2018, 08:30

Norek pisze:Kominek to fajna sprawa w domu- faktycznie tworzy bardzo przytulny klimat, a dobrze dobrany, bez problemu ogrzeje cały dom. Przy instalacji trzeba tylko zwrócić uwagę na odpowiednią izolację (są do tego specjalne materiały, jak np. sznury uszczelniające, które dobrej jakości i w dobrej cenie można kupić na stronie firmy Protector - dylatacjeppoz). Bo sam mam znajomego, który o tym "zapomniał" i efekt był mały przyjemny:(

Zgadzam się, kominek jest bardzo klimatycznym rozwiązaniem do domu. Warto zadbać, żeby dobrze wyglądał i stanowił również element dekoracyjny. Zainteresowanym kupnem i instalacją kominka, polecam zapoznać się z tym artykułem: https://rynekpierwotny.pl/wiadomosci-mieszkaniowe/kominki-wolnostojace-na-co-zwrocic-uwage-przed-zakupem/8142/.
Memek

Postautor: sofia32 » 31 lip 2018, 08:57

Norek pisze:Kominek to fajna sprawa w domu- faktycznie tworzy bardzo przytulny klimat, a dobrze dobrany, bez problemu ogrzeje cały dom. Przy instalacji trzeba tylko zwrócić uwagę na odpowiednią izolację (są do tego specjalne materiały, jak np. sznury uszczelniające)(

Wiesz co, mało znam osób, które samodzielnie stawiają kominki. W zasadzie nie znam nikogo takiego. Ludzie raczej decydują się na profesjonalne firmy jak np. ta z Wrocławia kominki Słoninka https://sloninka.pl/oferta/kominki/. Pomiar i wycena jest bezpłatna. Za materiały tak czy inaczej płacisz. Dopłacasz za robociznę - ale to fachowa wiedza więc nie ma się co dziwić, że trzeba zapłacić. Ale w przypadku profesjonalnej firmy nie ma mowy o pomyłkach, o których piszesz. I to jest najważniejsze.
sofia32

Postautor: Fiklak » 01 sie 2018, 20:45

Norek pisze:Kominek to fajna sprawa w domu- faktycznie tworzy bardzo przytulny klimat, a dobrze dobrany, bez problemu ogrzeje cały dom. Przy instalacji trzeba tylko zwrócić uwagę na odpowiednią izolację

No fakt jeśli chodzi o izolacje to dość istotna sprawa tak samo jak ciąg, jak tego nie będzie to może być problem, chociaż z drugiej strony ostatnio oglądałem kominki gazowe Helex chyba firma (zresztą do odnalezienia https://www.kominkigazowe.info/ ) przyznam, że zasanawiamy się poważnie nad takim rozwiązaniem, mniej problemów z takim kominkiem, a i bardziej ekologiczne. Znajomi mają to poczatkowo mysleliśmy, ze normalny opalany drewnem bo płomień praktycznie ten sam.
Fiklak

Postautor: martabuduje » 23 sie 2018, 07:50

Zawsze marzyłam o kominku :D dla mnie to jedna z zalet budowy domu.
Tutaj można filtrować firmy, które wykonują kominki https://building-companion.pl/wyszukiwa ... -budowlane
martabuduje

Wróć do Porady budowlane