Kominki.

frendzel
Kontakt:

31 paź 2018, 15:05

Ja też mogę polecić zamontowanie kominka w domu. Zawsze mi się to podobało i jak już u siebie miałem się zdecydować to postawiłem od razu na coś poważniejszego, bo zakupiliśmy wkład kominkowy z płaszczem wodnym, który podłącza się bezpośrednio do domowej sieci grzewczej i tak można ogrzewać cały dom. Doceniam to rozwiązanie na ogrzewanie domu. Jest bezpieczne i energooszczędne. A faktycznie, nie spodziewałem się, że tak dobrze to może działać i aż się zdziwiłem. Zaufałem przed zakupem opiniom w Internecie oraz pracownikom sklepu z kominkami i tak się zdecydowałem. Po dwóch latach nie mogę powiedzieć nic złego. Zamawiałem w tym sklepie https:/bofoco.pl . Mają szeroki wybór wkładów kominkowych, biokominków, kominków ogrodowych oraz akcesoriów kominkowych, jak np. kratki wentylacyjne. Pracownicy potrafią doradzić i są pozytywnie nastawieni do klienta. Jeszcze nie zdarzyła mi się żadna niemiła sytuacja przez telefon z tym sklepem. Jest w porządku. Wysyłka szybka, mam też gwarancję. A sam wkład kominkowy wysokiej jakości.

jaga777

19 lut 2019, 09:14

Ja długo nie korzystałam z kominka, nie mogłam się przełamać. Tej zimy zaczęłam korzystać :) Zmobilizowała mnie siostra, która kupiła mi akcesoria kominkowe z firmy Prowent na Boże Narodzenie. To prawdopodobnie najlepszy sklep z takim asortymentem w Białymstoku. Dzięki tym akcesoriom palenie w kominku to przyjemność :)
Argentina

29 maja 2019, 15:56

A widzieliście kominki na Kratkach ? jest tam ogromny wybór. na mnie bardzo duże wrazenie zrobiła nowa linia pro.
Iggy_123

15 lip 2019, 15:20

Ja ostatnio wpadłem na fajny artykuł i polecam się z nim zaznajomić, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo: https://zycie.nastyku.pl/artykul/ochrona-przed-czadem-tani-opal-opinie-eksperckie,1702,1,f8421.html
Sylwiap1

23 lip 2019, 10:20

Oczywiście warto się także zabezpieczyć inwestując w czujniki np dymu przy takim kominku. Warto zajrzeć na abaks-system.
lukrecjusz

19 lis 2019, 13:14

Witam!

Przede wszystkim trzeba zadbać o sam komin. To bardzo ważne, jak o niego odpowiednio nie zadbacie to możecie narazić się na zatrucie tlenkiem węgla. Sporo na ten temat czytałem i mogę wam polecić rzetelny artykuł https://kratki.com/pl/jak-i-czym-bezpie ... -poradnik/ . Znajdziecie tam wszystkie informacje o sprawdzaniu komina i jego uszczelnianiu. Jeżeli więc w swoim domu dawno nie robiliście tej czynności, to niezwłocznie zajmijcie się tym. Nie warto chyba ryzykować zdrowiem swoim i najbliższych.
Dingles

06 kwie 2020, 09:32

Od samego początku chciałem kominek, ale z drugiej strony postanowiłem postawić na kilka nowoczesnych rozwiazań. Mianowicie na rekuperację. Jak i pompę ciepła plus fotowoltaikę. No i niekoniecznie ten tradycyjny kominek mi się zgrywał z tym wszystkim co do tej pory zaplanowałem. Po pierwsze kominy, po drugie kiepska wentylacja, po trzecie kominek to kolejny mostek termiczny, które postanowiłem wyeliminować z projektu domu.
Zdecydowaliśmy się na elektryczny i jak na razie widzę same zalety takiego rozwiazania
nie brudzi jak kominek tradycyjny
nie ma przy nim roboty z czyszczeniem czy z rozpalaniem
efekty są bardzo dobre, zainwestowałem w porządny kominek tak więc znajomi jak przychodza dziwią się, ze nie jest to prawdziwy piec
no i koszta tutaj były o wiele mniejsze

Kupowałem od razu z obudową:
Obrazek
janek54

07 kwie 2020, 11:53

Gdzie kupowałeś jeśli mogę się dopytać? Sam się zastanawiam nad takim rozwiazaniem. Normalnie bym postawił tradycyny kominek ale tutaj gdzie mieszkam weszły obostrzenia i nie można od jakiegoś czasu palić tradycyjnie w piecu.
https://www.mgprojekt.com.pl
Dingles

08 kwie 2020, 12:53

Niech zgadnę... W Krakowie mieszkasz? Ogólnie nie polecam tutaj patrzeć się jedynie na cenę bo cena często jest skorelowana z jakością płomienia w kominiku. Najlepiej jest zainwestowac w kominek, który daje efekt 3d i sam taki własnie mam. W marketach raczej takich nie znajdziesz, może pojedyncze ale w kosmicznej cenie. Wiekszośc kominków ma dostępne wkłady albo 2d albo 3d, jednak 3d daje kilka efektów płomienia, mozna je dopasować. I w sumie nie jest to duża róznica w cenie na kominku, bo jakieś 5 stówek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porady budowlane”