Kolor ściany do sypialni

Kolor ściany do sypialni

Postautor: Anaki12 » 21 cze 2016, 12:46

Jaki według was najbardziej pasowałby kolor ścian do mebli w kolorze ciemnego drewna. myślałąm o tym by jakoś rozjaśnic pokój farbą ale nie wiem na jaki kolor sie zdecydować. :)
Anaki12

Re: Kolor ściany do sypialni

Postautor: MG Projekt » 22 cze 2016, 07:17

Uniwersalnym i pasującym do wszystkiego jest kolor biały, proponujemy taki kolor na ściany w sypialni.
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Postautor: tensi » 24 cze 2016, 10:42

https://coolors.co/app to fajne narzędzie do wyszukiwania pasujących kolorów. Znajdź kolor najbardziej przypominający meble, a apka sama zaproponuje pasujące kolory.
tensi

Postautor: AdamZo » 14 lip 2016, 20:39

My mamy biały na trzech ścianach a na czwartej ciemny morski zielony, wygląda to fajnie.
AdamZo

Postautor: barcisław » 29 lip 2016, 19:09

A mnie bardzo przypadł do gustu brązowy jaspis od Magnata. Polecam do sypialni.
barcisław

Postautor: Dramuś » 04 sie 2016, 08:55

Dla mnie sypialnia to przestrzeń do odpoczynku więc ściany najlepiej jak są stonowane. Ostatnio baaaaardzo podobają mi się w kolorze szarości. Jest nie tylko przytulnie ale też tak fajnie stylowo. I można sobie poszaleć z kolorami mebli, bo wiele do nich pasuje.
Dramuś

Postautor: bigrow » 11 sie 2016, 09:37

O tak, szarość jak najbardziej pasuje do każdego stylu, jaki teraz jest w modzie, to bardzo uniwersalny kolor, do którego można wybrać albo kolorowe albo stonowane meble.
A jeśli nie chce się mieć zimnych kolorów jako te dominujące w zaciszu sypialni to zawsze można skorzystać z ciepłej palety barw albo je połączyć ze sobą, wtedy wyjdzie jeszcze oryginalniej.
U mnie np. dwie ściany są turkusowe, a dwie limonkowe, natomiast sufit jest jasnoszary (miał być biały na początku).
Awatar użytkownika
bigrow

Postautor: pa-try-cja » 11 sie 2016, 09:41

U mnie w końcu sypialnia w kolorze szarym (z lekkim odcieniem błękitu). To dość duża zmiana po ciepłym beżu. Ale kiedyś trzeba było podjąć takie kroki i coś zmienić. Póki co nie żałuje, bo pokój wygląda pięknie, mimo sterty kartonów na podłodze. Moim zdaniem do sypialni dobre są dwa rozwiązania - albo stosowane kolory na wszystkich ścianach, albo na trzech, a na jednej mocniejszy akcent (inny kolor albo nawet materiał - drewno, cegła albo coś w tym stylu). Pierwsze sprawdza się wtedy, kiedy nie eksponujemy ścian i zasłaniamy je meblami, obrazami, przywieszkami itp. Drugie za to sprawdzi się w pokoju, gdzie ściany są na widoku, szczególnie ta odróżniająca się od pozostałych. Na niej ewentualnie jakieś lustro, pasujący obraz albo stolik, ale absolutnie nie szafa - szkoda zasłaniać taką przestrzeń.
pa-try-cja

Postautor: kosmawera86 » 23 sie 2016, 06:40

Z doświadczenia wiem, że do sypialni najlepsze kolory pastelowe :)
kosmawera86

Postautor: jmarek » 10 paź 2016, 10:00

Może kolor brzoskwiniowy,albo łososiowy?
jmarek

Następna

Wróć do Ściany