kocioł gazowy czy węglowy

kocioł gazowy czy węglowy

Postautor: Ona333 » 05 cze 2017, 07:12

Jak myślicie, który piec lepiej dziś wybrać? Gazowy zapewnia przynajmniej czystość. Jak to się ma w przełożeniu na koszty? Prosze o podpowiedź :)
Ona333

Mój dziennik budowy

Re: kocioł gazowy czy węglowy

Postautor: Norek » 24 cze 2017, 04:12

Gazowe ogrzewanie na pewno jest droższe niż węglowe. Czy wygodniejsze - pewnie trochę tak, ale dziś przy nowoczesnych, zautomatyzowanych piecach z podajnikiem ogrzewanie węglem (takie oferuje m.in. firma Sas z Buska - porządny polski producent), wcale nie jest uciążliwe. Co do czystości, to przecież kotła nie wstawi się do salonu, a to, że w piwnicy jest trochę zakurzone, to już nie przesadzajmy, że to jest jakiś problem.
Norek

Postautor: Remaltarnow » 30 cze 2017, 12:57

Zdecydowanie kocioł gazowy, wygoda i jeszcze raz wygoda. Czystość także.
Remaltarnow

Postautor: Anumi » 14 lip 2017, 09:16

Nie zgadzam się z Tobą. Przecież kotły CO z podajnikiem dorównują czystością piecom gazowym. Wygoda jest również na tym samym poziomie, wystarczy raz na wyznaczoną ilość czasu zasypać podajnik. A jakby nie patrzeć ogrzewanie ekogroszkiem czy pelletem nadal wychodzi taniej niż gazem.
Anumi

Postautor: JerryKK » 10 sie 2017, 05:35

Raczej poszedłbym w kierunku gazowego. Jest to duzo bardziej czyste i wygodne a wcale nie wychodzi tak drogo
Awatar użytkownika
JerryKK

Postautor: Alka » 18 wrz 2017, 13:07

Anumi pisze:Wygoda jest również na tym samym poziomie, wystarczy raz na wyznaczoną ilość czasu zasypać podajnik. A jakby nie patrzeć ogrzewanie ekogroszkiem czy pelletem nadal wychodzi taniej niż gazem.

Ale kotły gazowe są bezobsługowe - czyli nie musisz do nich nawet zaglądać. Ja tam wolę dopłacić i nie myśleć o dosypywaniu czy zamawianiu pelletu czy ekogroszku. Dlatego mam w domu kocioł od firmy Termet i już od kilku sezonów działa mi bez zarzutu.
Alka

Postautor: TomekP » 16 paź 2017, 04:47

Ja jestem zdecydowanie zwolennikiem ogrzewania kotłem na pellet. Moi rodzice 2 lata temu wywalili stary węglowy kocioł i zdecydowali na kocioł Sas - na pellet właśnie i nie ma się do czego przyczepić. Kocił łatwy w obsłudze (dla starszych ludzi to bardzo ważne), pellet nie brudzi tak jak węgiel i w domu ciepło. Czego chcieć więcej?
Ostatnio zmieniony 16 lis 2017, 17:16 przez TomekP, łącznie zmieniany 1 raz
TomekP

Postautor: Clary084 » 16 paź 2017, 19:36

Trzeba pamiętać, że instalacja gazowa jest nieco bardziej "niebezpieczna" i trzeba zlecić naprawdę dobrej ekipie jej wykonanie. Projekt musi być dopracowany i profesjonalny, tak żeby spełniał wszystkie wymagania prawne.
Clary084

Postautor: erbert » 18 paź 2017, 13:37

Wydaje mi się, że piec węglowy jest na porównywalnym poziomie bezpieczeństwa, co piec gazowy. Też może dojść do wybuchu albo zatrucia domowników czadem. Jednak częściej słyszy się o wadach instalacji gazowych w mieszkaniach, dlatego my trwamy uparcie przy piecu węglowym. Na szczęście zainwestowaliśmy w taki o ekologicznym zużywaniu, przez co nie ma aż tyle brudu w domu. Marzy nam się posiadanie kominka w przyszłości, do którego nie trzeba podkładać co 20 minut.
Awatar użytkownika
erbert

Postautor: davis12 » 27 lis 2017, 02:39

Kocioł gazowy to najlepsze rozwiązanie, w szczególności, jeśli przywiązujesz wagę do ekologii. Dzięki bartexpol udało mi się wybrać ten jedyny, od Termet, który wspaniale sprawuje się przy ogrzewaniu mojego domu. :)
davis12

Następna

Wróć do Porady budowlane