kocioł gazowy czy węglowy

Re: kocioł gazowy czy węglowy

Postautor: mfebos » 03 sie 2018, 13:02

Węgiel – 19 wiek, Gaz- drogi. Nie każdemu to pasuje. Ja postawiłęm na olejowe i dostawy oleju z Pol-Oil, dzięki czemu mam w domu ciepło, jest komfort, cena ogrzewania pod kontrolą, bo jestem umówiony z dostawcą na konkretną kwotę i to jest bardzo duży plus. Na stronie są podane wszystkie szczegóły.
mfebos

Postautor: Anastazja15 » 31 sie 2018, 15:56

Gazowy będzie dużo bardziej ekologiczny :) Przyczyńmy się do poprawy jakości powietrza! Ja bym inwestowała zdecydowanie w gazowy :)
Organiczna architektura szuka wyższego sensu użyteczności i komfortu, wyrażonych w organicznej prostocie.s
Awatar użytkownika
Anastazja15

Postautor: frendzel » 07 lis 2018, 10:20

Witam wszystkich, węglowy zdecydowanie lepszy :D
frendzel

Postautor: Norek » 02 gru 2018, 12:50

A jakieś argumenty na poparcie tezy? Bo dla mnie węglowy kocioł to same kłopoty. Trzeba go załadować, pilnować temperatury, a potem wyczyścić. Masa roboty. A gazowy kocioł jest bezobsługowy, nic przy nim nie musisz robić i jest w pełni ekologiczny. Moi rodzice mają kocioł gazowy firmy Bongioanni, model Play i to jest dopiero wygoda i oszczędność w jednym. Kocioł jest kotłem kondensacyjnym. Bardzo wydajny, ekonomiczny, nowoczesny. Ustawiasz wszystkie parametry i o nic się martwisz.
Norek

Postautor: Dado2 » 15 sty 2019, 07:57

Ja jestem też zwolennikiem standardowych rozwiązań i obecnie korzystam z pieca węglowego. Może faktycznie trzeba włożyć trochę pracy w czyszczenie, ale koszty są mniejsze. Szczególnie jak węgiel zamawia się przez internet u stałego dostawcy. Wtedy ten wkład wniesiony w pracę z kotłem węglowym bardziej się opłaca.
Dado2

Postautor: KMarta » 30 sty 2019, 08:36

Z pewnością i jedno i drugie rozwiązanie ma zwolenników i przeciwników my jednak zdecydowaliśmy się na pompę ciepła gruntową bezpośredniego odparowania. Nic nie trzeba przy niej robić, jedyny minus to duży koszt wykonania całej instalacji, ale tak liczyliśmy że zwróci się nam po 10 latach.
KMarta

Postautor: bochenski » 01 lut 2019, 12:31

Tylko gazowy! osobiście jestem wielkim zwolennikiem odkąd wymieniłem swój węglowy no normalny piec. Wybór padł na Lumee mpx od de dietrich i nie żałuję. Tobie tez polecam :)
bochenski

Postautor: mkosko » 13 lut 2019, 11:01

Kotły gazowe to bardzo dobre rozwiązanie są bezawaryjne i łatwe w obsłudze a gaz wychodzi dużo taniej niż drewno czy węgiel.
mkosko

Postautor: jankowal34 » 05 mar 2019, 09:01

Zdecydowanie gazowy, po pierwsze zdrowszy to fakt, po drugie wygodniejszy, po trzecie nie wiadomo, czy nie wprowadzą dodatkowych podatków czy czegoś aby ludzie przechodzili z węgla na gaz, szczególnie w bardzo zanieczyszczonych miejscowościach. Osobiście mam kocioł Buderus mają szeroką ofertę dosyć tanio, więc polecam zajrzeć.
jankowal34

Postautor: kamilnowakowski » 14 kwie 2019, 21:36

Ja zacząłem używać rozwiązań bardziej eko. Montował mi taki piec specjalista a jest to piec na pellet. I nie wychodzi mi to całkiem tanio ponieważ od razu zainwestowałem w izolacje domu.
kamilnowakowski

PoprzedniaNastępna

Wróć do Porady budowlane