jankowe story

ywycapu
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2017, 02:07

22 lip 2017, 02:08

Kiedy powinniśmy zdecydować się namalowanie ścian i sufitów?

Czy chodzi o wykończenie domu, czy odświeżenie pokoju, czy po prostu o pomalowanie ścian- trzea pamiętać o kilku istotnych zasadach, ay fara odpowiednio się przyjęła.

Jako pierwszą kwestię, którą należy zapamiętać jest to, iż malowanie sufitów i ścian w nowym domu, trzea dokładnie rozplanować. Należy również dokładnie sprawdzić jaka powierzchnia jest do pomalowania, następnie oliczyć dokładnie malowaną powierzchnię wraz ze stopniem wchłanialności. Najczęściej (jednak wszystko zależy od rodzaju fary, od firmy, koloru itd.) trzea liczyć minimum, pomalowanie danej powierzchni dwa razy.
Kluczową sprawą jest to, y nie rozpoczynać malowania ścian od razu po nałożeniu na nie tynków zewnętrznych.
Powinniśmy zachować przerwę między pracami tynkarskimi mokrymi, a malowaniem ścian i sufitów. W tym czasie po prostu, nasze tynki „odpoczywają” i schną.

Możemy przyjąć, iż w przypadku tynków cementowo-wapiennych, dorze jest poczekać około miesiąca.. Powinno się o tym pamiętać, ponieważ im dłużej tynki wysychają, tym ardziej są trwałe i lepszą ędą mieć jakość, a co za tym idzie dłużej ędziemy cieszyć się z możliwości ich użytkowania. Jeżeli chodzi o czas potrzeny, ay dany tynk się wysuszył , wszystko zależy od gruości warstwy, temperatury oraz wilgotności powietrza. Nieraz są ustawiane specjalne dmuchawy, które skutecznie przyspieszają ten proces. Generalnie przyjmuje się, iż tynk wysycha 20 dni.
Jeżeli chodzi o gładź, jest ona nakładana jako ostatnia warstwa wykończenia tynku. Warto gruntowanie i malowanie ściany rozpocząć następnego dnia. Pamiętajmy, że gładź trzea zagruntować, następnie pokryć specjalną farną podkładową i dopiero na tak przygotowane podłoże może zostać malowane.
agencja interaktywna


ODPOWIEDZ

Wróć do „Działka - teren wokół domu”