Jakie okna?

Jakie okna?

Postautor: amelka4 » 20 kwie 2016, 10:48

Witam.
Jesteśmy z mężem na etapie wybierania okien do domu tylko mamy sprzeczne zdanie na ten temat on chce plastikowe białe ja drewniane brąz. Dodam, że elewacja będzie w kolorze zgniłej zieleni. Podpowiedzcie jakie okna ale od strony użytkowej?
amelka4

Re: Jakie okna?

Postautor: MG Projekt » 22 kwie 2016, 08:04

brąz ( drewno ) teraz mało kto wybiera zwykłe białe okna.
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Postautor: maciejw » 27 kwie 2016, 13:31

Hej. Popieram MG Projekt, białe, plastikowe okna wyszły już z mody. Teraz najczęściej wybierane są okna drewniane (sosna, mahoń, dęb europejski), zwłaszcza o profilach EURO DJ-68 i EURO DJ-78. Dosyć, że są o wiele ładniejsze to posiadają zazwyczaj uszczelnienia z elastomeru, więc lepiej izolują ciepło :)
maciejw

Postautor: maliniak » 22 maja 2016, 17:46

Okna PCV są o tyle uniwersalne, że łączą technologię z wysokim standardem. Proponuję zdecydować się na takie tym bardziej, że niektórzy producenci sprzedają je w różnej kolorystyce stolarki. Można więc wybierać wedle uznania. Mnie polecono okna PCV z systemu Veka. Zamówiłem bezpośrednio w firmie Stolmar i postawiłem na mocny akcent purpurowo - czerwony. Ale widziałem, że mają pełną gamę kolorystyczną np. szarości, dębu albo nawet niebieskiego i granatu. Zależy od tego, czy chcesz postawić na mocny akcent elewacji czy wolisz bardziej klasyczny wariant wykończenia.
maliniak

Postautor: Maciej50 » 12 lip 2016, 10:37

Będziemy teraz razem z żoną kupować nowe okno do piwniczki. Resztę okien mamy drewnianych od Eurocolor i jesteśmy bardzo zadowoleni. Mają fajną akcję w Poznaniu, można wygrać 1000 złotych na zakupy, dlatego chyba znowu do nich pojedziemy. Mamy już namiary do pana Radka od nich, taki gość, że zawsze pomoże. A taka znajomość ma znaczenie jak się inwestuje w okna. A może i tysiaczka w konkursie uda się zgarnąć, to będziemy mieć na wypaśne rolety do pokoju córuchny.

Pozdrawiam!
Maciej50

Postautor: Xena » 29 sie 2016, 16:13

Ja kupiłam okna od renomowanej firmy i się okazały za duże.. Cięzko znaleźć było firmę która przycięła by aluminium. Dobrze, że na wysokości zadania stanęła abc colorex kraków inaczej chyba bym musiała oddawać okna i chyba robić na typowy wymiar. Aczkolwiek nie znam się na tym. Mam po prostu krzywe ściany i tyle. a co do colorexu to polecam choćby lakierowanie, mają dwa porządne certyfikaty i dobra jakosć usług i sprzętu. Co najważniejsze wszystko zawsze na czas zrobione.
Xena

Postautor: magic992 » 05 paź 2016, 09:50

Ja proponuje drewniane, z tego względu że dłużej utrzymują ciepło, z tym że są droższe, ja swoje kupiłam w DAKO, i jestem zadowolona, mam je już kila lat i na pewno posłużą mi jeszcze kilkanaście.Ja zakupiłam je tu http://www.oknasacz.pl/
magic992

Postautor: followgud » 24 paź 2016, 09:48

Ja obstawiam PCV, choć do drewnianych nic nie mam. Po prostu stwierdziliśmy, że przy naszych nowoczesnych wnętrzach i na zewnątrz nie pasowałyby za bardzo drewniane, które są bardziej stylowe i eleganckie. Poza tym do plastikowych mamy większe zaufanie i wiemy, że nie zaczęłyby się kurczyć po dłuższym czasie wystawienia na działanie intensywnych opadów deszczu, jakie są u nas w kraju przez większość roku.
Awatar użytkownika
followgud

Postautor: Margot » 16 lis 2016, 18:54

Mnie znajomy polecał z kolei okna od firmy Atos z Lublina
Widziałam na ich stronie, że oferują niemieckie profile Inoutic, o różnych rodzajach np. Arcade tzn. wyposażone w mikrowentylację; Prestige czyli opcja energooszczędna albo Eforte tj. wariant do domów pasywnych. I w portfolio mają też ofertę bram garażowych Wiśniowski + drzwi zewnętrznych Gerda. Pełen wachlarz usług. A znajomy mówił, że oferują nie tylko pomoc w wyborze właściwego rozwiązania ale tez fachowy montaż danego produktu. Brzmi sensownie.
Margot

Postautor: bigdaddy » 03 sty 2017, 21:55

Okna drewniane są, moim zdaniem, dużo lepsze jakościowo
bigdaddy

Następna

Wróć do Drzwi, okna, bramy garażowe