Jakie okna?

Re: Jakie okna?

Postautor: Kuzmich » 07 maja 2019, 21:42

Przy wyborze stolarki okiennej najczęściej kierujemy się parametrami termoizolacyjności. Owszem, termika jest bardzo ważna, ale nie może być jedynym kryterium wyboru okien i drzwi. Zwracajmy uwagę na inne ważne cechy okien zapewniające bezpieczeństwo, ciszę i doświetlenie pomieszczeń naturalnym światłem. Istotne parametry to także wodoszczelność i przepuszczalność powietrza. Okna z wysokim wskaźnikiem Uw pozbawione dobrej wodoszczelności i ograniczenia infiltracji powietrza nie będą właściwym wyborem. Narażone na ostre warunki atmosferyczne nie zapobiegną utracie ciepła z pomieszczeń, a podczas gwałtownych wiatrów połączonych z opadami mogą po prostu przeciekać.
Awatar użytkownika
Kuzmich

Re: Jakie okna?

Postautor: jones » 15 maja 2019, 16:29

Masz rację. Wskaźnik Uw powinien być na odpowiednim poziomie ale nie tylko ten wskaźnik jest ważny. Gdy ja kupowałem okna w Oknoplaście to sprzedawcy poinformowali nas o wszystkich wskaźnikach i klasach okien. Wytłumaczyli dlaczego jest to tak ważne. Myślałem, że wystarczy, że wejdę do salonu wybiorę okna, podam wymiary i wszystko ale jednak sprzedawcy Oknoplastu byli z nami uczciwi od początku i widziałem, że nie chcieli nam wcisnąć kitu tylko sprzedać najlepsze okna dla naszego domu. Udało nam się takie wybrać w zeszłym miesiącu nawet na rabat się załapaliśmy więc super :)
jones

Poprzednia

Wróć do Drzwi, okna, bramy garażowe