Jakie okna?

Re: Jakie okna?

Postautor: martinrekk » 30 lip 2018, 13:00

Bardzo dobrą izolację mi dają okna OknoPlus, pcv w innowacyjnej budowie, profile są głębokie, przeszklenia zatrzymują zimno na zewnątrz ale jednocześnie skutecznie przekazują promienie słoneczne do wnętrza. Okna kupowałęm w Opolu w Pluspol.
martinrekk

Postautor: JakubBedrolski » 16 sie 2018, 09:43

Okna PCV są nie tylko praktyczne, ale też mogą być piękne, bo dostępne w bardzo szerokiej palecie kolorów. Firmy produkujące okna PCV wychodzą już klientom naprzeciw, i oferują głębokie ramy w więcej niż jednym kolorze. Można dobrać nawet takie, które wyglądem i strukturą będą do złudzenia przypominały drewno lub nawet modne aluminium.
JakubBedrolski

Postautor: Anastazja15 » 24 sie 2018, 11:40

Ja akurat jestem zwolenniczką okien PCV. Dużo praktycznie rozwiązanie według mnie.
Organiczna architektura szuka wyższego sensu użyteczności i komfortu, wyrażonych w organicznej prostocie.s
Awatar użytkownika
Anastazja15

Postautor: lan » 27 sie 2018, 15:59

Moim zdaniem warto stawiać na nowoczesne rozwiązania. Okna aluminiowe są bardziej wytrzymałe od pcv, lżejsze, dużo efektowniej wyglądają, dzięki wąskim profilom. W dutexie mają duży wybór, okna od nich są nowoczesne, mają dobre parametry.
lan

Postautor: Crusader3 » 28 sie 2018, 14:07

Według mnie jest to zdecydowanie zadanie dla specjalisty... Nie mam co do tego żadnych wątpliwości.
Wyśnione obiady nie napełnią żołądków. Nie można się też nimi podzielić.
Awatar użytkownika
Crusader3

Postautor: davis12 » 07 wrz 2018, 19:27

Oczywiście, że okna drewniane! Żadne okna z którymi miałem dotychczas do czynienia nie nadały tyle uroku i stylu do wnętrz. Choć jest to klasyczny styl, to bardzo dobrze komponuje się w nowoczesnymi wnętrzami. Miałem przyjemność przekonać się o tym za sprawa okien (ale i drewnianych drzwi!) z oferty Urzędowski https://urzedowski.pl . To prawdziwa definicja stylu!
davis12

Postautor: puzzyk » 12 wrz 2018, 04:37

amelka4 pisze:on chce plastikowe białe ja drewniane brąz. Dodam, że elewacja będzie w kolorze zgniłej zieleni. Podpowiedzcie jakie okna ale od strony użytkowej?

Można przecież pójść na kompromis i zamówić plastikowe w kolorze brązowym :)
puzzyk

Postautor: barcisław » 26 lut 2019, 11:15

Crusader3 pisze:Według mnie jest to zdecydowanie zadanie dla specjalisty... Nie mam co do tego żadnych wątpliwości.

Wybór okien nie jest taki trudny - generalnie im cieplejsze tym lepsze, i muszą się podobać właścicielom. To wszystko.
Ale montaż to już sprawa problematyczna - najlepiej jednak by wstawieniem okien zajmowali się fachowcy z prawdziwego zdarzenia. Gdy obecnie mamy tak silny trend ekologiczny - tym bardziej powinniśmy zwracać na to uwagę. Więcej informacji na poid.eu
barcisław

Postautor: Radoslaw1509 » 05 mar 2019, 08:45

Jeśli ktoś się na tym zna, to faktycznie nie ma problemu z wyborem. Tak naprawdę okna mają wiele różnych parametrów i właściwości użytkowych, z których trzeba sobie zdawać sprawę, żeby podjąć właściwą decyzję. Na przykład nie warto kupować najcieplejszych okien pasywnych do domu, który nie ma odpowiedniego ocieplenia i wentylacji mechanicznej. Tutaj najlepiej poradzić się specjalisty, profesjonalne firmy są w stanie podpowiedzieć, jakie okno najlepiej sprawdzi się do danego typu budownictwa. Dobry montaż to oczywista sprawa, choć nie wszyscy montażyści mają równie bogatą wiedzę.
Radoslaw1509

Postautor: jones » 23 mar 2019, 10:02

Zgadzam się w 100% z przedmówcą. Jeśli nie mamy domu pasywnego to nie ma potrzeby byśmy kupowali bardzo ciepłe okna. Należy zapytać specjalisty, do którego udamy się po wycenę jakie okna będą dla nas odpowiednie. My kupowaliśmy okna w jednym ze sklepów partnerskich Oknoplastu. Pan doradca pomógł nam wybrać okna odpowiednie dla nas, wytłumaczył nam wszystkie kwestie związane z parametrami, o których nie mieliśmy pojęcia. Myśleliśmy, że wybór okien to prosta sprawa, wchodzimy do sklepu te nam się podobają, kupujemy ale niestety tak nie jest. To bardzo ważny zakup i trzeba zwracać uwagę na wiele kwestii. Nam zależało na klasycznych oknach, białe ramy nie mieliśmy specjalnych wymagań. Mamy mały, biały domek więc okna również wybraliśmy białe.
jones

Poprzednia

Wróć do Drzwi, okna, bramy garażowe