Jakie ogrzewanie wybrać

Re: Jakie ogrzewanie wybrać

Postautor: Mikolaj » 18 kwie 2018, 11:38

A ja polecam coś bardziej nowoczesnego i bardziej ekologicznego. Czyli pompę ciepła i do tego oczywiście rekuperator (takie zestawy montuje np. firma Dimplex, która sporo tego typu instalacji robiła w naszej okolicy). Wiadomo, trochę montaż całości będzie kosztować ale potem masz z głowy cały problem ogrzewania i w dodatku niskie rachunki. O tym, że nie martwisz się o żadne ustawy antysmogowe już nie wspomnę. Patrząc na to w jakim kierunku wszystko idzie, wydaje mi sie, że za kilkanaście lat pompy będą najpopularniejszym rozwiązaniem.
Mikolaj

Postautor: Alka » 14 cze 2018, 20:04

A ile taka pompa kosztuje? Bo z tego co się orientuję to raczej jest to dość droga spraw. Tańszym rozwiązaniem, a również ekonomicznym i bardzo wygodnym jest kocioł gazowy kondensacyjny. Zobaczcie sobie na ofertę takich kotłów na stronie polskiej firmy Termet - mają różne modele - jest w czym wybierać. A ceny całkiem przystępne. No i nie ma problemu ze znalezieniem autoryzowanego montera takiego kotła. Firma od lat jest na rynku i ma dużą sieć specjalistów, którzy mają uprawnienia do montażu ich kotłów.
Alka

Postautor: daszkowa » 25 cze 2018, 11:58

Z wyborem ogrzewania, to nie lada wyzwanie. Sama miałam duży problem, ale ostatecznie postanowiłam zdecydować się na system grzewczy na podczerwień. Nie wiem, czy wiecie, ale takie systemy grzewcze mają szereg zalet. Przede wszystkim oszczędność miejsca, brak kurzu, utrzymanie równomiernej wilgotności, a także zapobieganie tworzeniu się pleśni.
daszkowa

Postautor: kulik86 » 16 lip 2018, 09:23

hej,
ja mam kocioł klasy 5 z moderatora. kupiłem go pół roku temu i jestem bardzo zadowolony, mam nadzieje, że posłuży mi na długo, a nawet do końca życia ;) polecam świetna inwestycja!
kulik86

Mój dziennik budowy

Postautor: Lewczak » 13 wrz 2018, 10:12

Zainteresował mnie niedawno temat ogrzewania nadmuchowego. W sumie w wielu nowoczesnych domach własnie taki system ogrzewania jest montowany. To bardzo duża wygoda i oszczędność.
Lewczak

Postautor: darwilicki » 25 wrz 2018, 09:18

Gazowe ogrzewanie to bardzo dobre rozwiązanie przy mocno izolowanych domach. Właśnie jeżeli pytacie o dobrą pompę obiegową to rekomenduję Evosta 2. Jest energooszczędna, cicha i bezawaryjna, a bezawaryjna chociażby dzięki bardzo dobrej wodoszczelności. Jest stalowy korpus pompy i silnika, możliwość łatwego podłączenia nawet przy bardziej skomplikowanych instalacjach. Jak dla mnie sprawdzony wybór, jakbym miał kupić jeszcze raz to bym kupił.
darwilicki

Postautor: kulik86 » 04 sty 2019, 14:01

hej,
ja wybrałem piec wolnostojący, ten http://najlepszykominek.pl/kominki-kratki-doskonaly-sposob-na-ogrzanie-i-dekoracje-domowego-zacisza/ artykuł bardzo mi go pozytywnie przedstawił i dowiedziałem się od fachowców, że to na prawdę dobre rozwiązanie. Polecam
kulik86

Mój dziennik budowy

Postautor: salonik » 08 sty 2019, 18:32

Ja stawiam na tradycyjne gazowe z typowymi grzejnikami ściennymi.
salonik

Postautor: Megan » 16 sty 2019, 16:31

Ogrzewanie podłogowe jest bardzo fajne jednak tylko jako dodatek. Zimą zdecydowanie może nie wystarczyć. U mnie w moim domu tradycyjny piec to podstawa.
Tajemnice zawsze wcześniej czy później ugryzą w...
Awatar użytkownika
Megan

Postautor: Lewczak » 18 sty 2019, 10:34

Zastanawialiśmy się czy w tym roku nie wymienić ogrzewania na jakieś inne. Zdecydowaliśmy sie na piec na ekogroszek i teraz szukamy najkorzystniejszej dla nas oferty na taki opał. Nie wiedziałam, że jest aż tyle dostępnych ofert ale moją uwagę najbardziej przykuła ta https://dobry-ekogroszek.pl/ . Sporo osób pozytywnie się o nich wypowiada, więc pewnie sie zdecydujemy.
Lewczak

PoprzedniaNastępna

Wróć do Off-topic