Jakie ogrzewanie wybrać

Re: Jakie ogrzewanie wybrać

Postautor: annia345s » 21 wrz 2017, 16:51

Super sprawa z takimi formami ogrzewania jak polecacie. Podobaja mi się takie rewelacyjne opcje !
annia345s

Postautor: TomekP » 16 paź 2017, 04:49

A które dokładnie ci się tak podobają? bo ludzie polecają tu wszystko od kotłów gazowych Termet, po pompy ciepła, czy ogrzewanie na podczerwień.
TomekP

Postautor: Natasza » 16 lis 2017, 19:22

Ja również posiadam kominek. Mam elektryczny Trwały. Bezzapachowy. Dobrej jakości. Jestem bardzo zadowolona z użytkowania.
Natasza

Postautor: boobyb » 17 lis 2017, 14:16

Chyba najlepszą zaletą instalacji wykorzystującej gazowe pompy ciepła jest to, że inwestując w odnawialne źródła energii, możemy się starać o dofinansowanie inwestycji, co pokrywa część kosztów związanych z budową instalacji. Poza tym inwestując w urządzenia dobrej jakości z wysoką klasą energetyczną otrzymujemy naprawdę dobrą wydajność. Grunt to dobrać odpowiednie urządzenia do zapotrzebowania. Tutaj polecam kalkulator zapotrzebowania na ciepło http://www.gazuno.pl/kalkulator.html. Generalnie te pompy ciepła od Robur są naprawdę spoko http://www.gazuno.pl/gazowe-pompy-ciepla/, jeśli chodzi o cenę i jakość no i wydajność..
boobyb

Postautor: davis12 » 19 lis 2017, 21:16

Dla mnie wybór był oczywisty. Nic nie będzie w stanie nas tak dobrze ogrzać, jak Piec CO na pellet. Kocioł Kostrzewa. Poza wysokiej jakości ogrzewaniem jest on wielce prosty w obsłudze. Zdecydowanie obowiązkowy zakup!
davis12

Postautor: Margot » 12 gru 2017, 16:04

Moim zdaniem wybór ogrzewania nigdy nie jest łatwy dlatego też tak cięzko nam idzie zakup pieca. No chyba, ze mamy w tym jakieś spore doświadczenie. Dla mnie bardzo wazny był tani opał.
Margot

Postautor: DanielMak » 21 gru 2017, 15:12

My mamy od kilku lat kocioł na ekogroszek i moim zdaniem jest to jedno z lepszych rozwiązań. Jednak przede wszystkim warto stawiać na sprawdzonych dostawców opału, który będzie charakteryzował się wysoką jakością. Dzięki temu można zwiększyć oszczędności i też nie wpływa negatywnie na prace kotła. My zaopatrujemy się w KGM Hurtownia. Węgiel pochodzi z naszych krajowych kopalń. Do tego Ekogroszek Gold którego używamy posiada wartość opałową na poziomie aż
29,8 MJ/kg do tego generuje małą zawartość popiołu a to powoduje, że możemy dużo rzadziej czyścić popielnik i to nawet co 14dni.
DanielMak

Postautor: HamoVatui » 22 gru 2017, 12:20

Ogrzewanie podłogowe super sprawa. Kto chociaż raz zaznał takowego ten wie.
Ludzie nie wierzą w ludzkość, polegają tylko na sobie, na swojej grupie, wierzą w swoje interesy, pomagają sobie, żeby się obronić, zaznaczyć granice, zbudować mur. Kiedy chce się być humanistą, trzeba zrezygnować z tłumu i zaakceptować samotność.
Awatar użytkownika
HamoVatui

Postautor: Ailis » 04 sty 2018, 09:20

Czy warto zakładać ogrzewanie podłogowe ? Mąż nalega na grzejniki a ja na podłogowe ale mam wątpliowści. Czytałam trochę tutaj o tym http://www.gminachorzele.pl/zalety-i-wa ... dlogowego/ ale sama już nie wiem na co się zdecydować co lepsze.
Ailis

Postautor: jupik123 » 23 sty 2018, 16:13

Jeśli już jesteśmy przy ogrzewaniu, to uważam, że naprawdę warto zainwestować w rekuperator, który umożliwia odzysk ciepła na poziomie 92%. Jedną z firm, która zajmuje się ich sprzedażą i montażem jest bartoszwentylacja.com.pl
jupik123

PoprzedniaNastępna

Wróć do Off-topic