Jakie ogrzewanie wybrać

Re: Jakie ogrzewanie wybrać

Postautor: Nestor1 » 15 sie 2016, 18:35

Najlepszą opcję jeśli masz miejsce na kotłownie jest chyba po prostu centralne, a na pewno najbardziej ekonomiczne
Nestor1

Postautor: singnoral » 23 sie 2016, 11:01

Ja postawiłem na ogrzewanie centralne i ekogroszek z http://www.eko-gora.pl/, który zamawiam raz w roku. Wychodzi bardzo ekonomicznie.Ekogroszek jest wydajny!
singnoral

Postautor: frendzel » 30 sie 2016, 06:56

Centralne będzie najlepsze, pozwala też najwięcej zaoszczędzić. Pod żadnym pozorem nie bierz gazowego.
frendzel

Postautor: balcer3 » 05 wrz 2016, 08:49

To prawda, centralne rozwiązuje wszystko. Tylko niestety nie wszędzie jest.
balcer3

Postautor: GonzuS » 26 wrz 2016, 16:11

Kolejnym urządzeniem, którego zakup warto rozważyć, jeśli chce się mieć ogrzewanie wygodne i niedrogie, jest powietrzna pompa ciepła . Podobnie jak pompa gruntowa dostarcza ona ciepło pobierane z otoczenia, tyle że zakumulowane w powietrzu. Jej efektywność jest mniejsza niż pompy czerpiącej ciepło z gruntu, dlatego ogrzewanie nią jest droższe. Za to jej instalacja nie wiąże się z wykonywaniem kłopotliwej instalacji poza budynkiem, więc jest prostsza i tańsza. Jednak to nie znaczy, że jest tania – zwykle za urządzenie dobrej klasy trzeba zapłacić 30-35 tys. zł. W domu energooszczędnym ten wydatek może być mniejszy. W przypadku pomp ciepła cena zmienia się niemal wprost proporcjonalnie do mocy.
Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze
Awatar użytkownika
GonzuS

Postautor: Danek » 29 wrz 2016, 16:51

Na targach budowlanych pierwszy raz zetknąłem się z ogrzewaniem na podczerwień i koncepcja wybranego wcześniej systemu podłogowego padła. Wybrałem Infrapanel, bo jest to firma z dużym doświadczeniem. Obejrzałem ich wcześniejsze realizacje, przedstawiciel firmy zaprezentował mi działanie tego urządzenia w domu i tak stałem się właścicielem ekologicznego ogrzewania. Inwestycja nie jest zbyt droga, a użytkowanie też wychodzi w dobrej cenie.
Danek

Postautor: malvina » 07 paź 2016, 16:39

Na wiosnę zaczynamy budowę domu. Doradźcie proszę, jakie ogrzewanie będzie najlepsze dla jednopiętrowego domku jednorodzinnego? Zastanawiamy się też nad wentylacją. Lepsza będzie taka z odzyskiem ciepła czy bez ?
malvina

Postautor: kasia1979 » 14 paź 2016, 07:39

Centralne, a do tego podłogowe to naprawdę świetna sprawa. :)
kasia1979

Postautor: janekch » 17 lis 2016, 14:13

A może znacie jakąś dobrą firmę, która wykona ogrzewanie podłogowe, najlepiej z Krakowa lub okolic. Szukająć fachowców trafiłem na stronę sandersystem.pl i brzmi to fajnie, ale może wiecie coś więcej o tej firmie? Ktoś współpracował?
janekch

Postautor: stapka18 » 18 lis 2016, 07:36

Pompa ciepła to droga inwestycja, ale podobno po kilku latach ma się zwrócić. Pobiera ciepło z ziemi lub z powietrza więc wiadomo, że to ekologiczny sposób na ogrzewanie. Ja bym wybrała taką, która czerpie z zasobów ciepła w ziemi, bo tam jest ciepło cały rok. A wybór miedzy pompą, a ogrzewaniem centralnym bardziej skłania się do pompy oczywiście, jest więcej plusów. Jednak pytanie- na co się stać? I jaką powierzchnię masz do ogrzania?
stapka18

PoprzedniaNastępna

Wróć do Off-topic