Jakie ogrodzenie?

Re: Jakie ogrodzenie?

Postautor: rudzik » 30 lis 2017, 04:46

A co myślicie o ogrodzeniu panelowym z podmurówką? Moim zdaniem jest dosyć solidne i wygląda całkiem w porządku. Zastanawiam się, czy zakup elementów i postawienie takiego ogrodzenia zlecić jakiejś firmie, czy też może spróbować o własnych siłach. Znalazłem artykuł, który dokładnie krok po kroku opisuje od czego zacząć, co zakupić i jak działać. Tylko wydaje mi się, że gdy ja będę to stawiał, to zajmie mi dużo więcej czasu, niż tacy specjaliści z firmy. Z drugiej strony - fajnie jest coś zbudować samemu i mieć z tego satysfakcję :D A czy ktoś z Was stawiał sam ogrodzenie? Jak to wyglądało u Was? ;)
rudzik

Postautor: davis12 » 04 gru 2017, 15:26

Mój wybór padł na ogrodzenie stalowe. Czasami najprostsze, klasyczne rozwiązania są najbardziej skuteczne. Posiadam typową konstrukcję domu, dlatego rozwiązanie tego typu było idealnym pomysłem. http://www.stalex-czaplinek.pl/ zapewnili wysokiej jakości, stalowe ogrodzenie które jest idealnym dodatkiem , zarówno dla domu jak i otoczenia. :)
davis12

Postautor: janek54 » 06 gru 2017, 07:16

Często jest tak, że gdy należy ogrodzić dużą powierzchnię, to wtedy wybiera się możliwie najtańsze rozwiązane.
Pisząc najtańsze mam tutaj na myśli chociażby siatki węzłowe - czyli takie jakie wykorzystuje się np w lasach, aby ochronić młode drzewka w szkółce leśnej.
Specyfikację takich ogrodzeń można znaleźć np tutaj http://www.metalurgia.pl/ w zakładce z ogrodzeniami.
https://www.mgprojekt.com.pl
janek54

Postautor: jupik123 » 30 sty 2018, 16:06

Myślę, że najrozsądniej będzie zdecydować się na żywopłot. Nieopodal niego możesz zasadzić również drzewa owocowe, które za kilka lat dadzą Ci jabłka, wiśnie i czereśnie. Je, dobrze jest zabezpieczać siatką ochronną, gdyż niektóre ptaki bardzo je lubią...
jupik123

Postautor: Andrzej_J » 26 cze 2018, 20:50

Polecam bardzo premedmarki.pl, maja super ogrodzenia i bramy. Firma ma do zaofiarowania o wiele więcej, polecam wiec zajrzeć na podaną stronę.
Andrzej_J

Postautor: Karena » 12 lip 2018, 08:24

My zakupiliśmy ogrodzenie łupane z firmy Joniec,ma bardzo fajny wzór i kolor.Ponadto zamontowaliśmy przęsła metalowe,kute i bardzo ładnie to wyglada.Ogrodzenie wygląda jak z prawdziwego piaskowca.
Karena

Postautor: piter » 20 lip 2018, 09:54

Mogę od razu zaznaczyć jakie ogrodzenia mi się nie podobają
betonowe
murowane w calości
Nie dość,że zabiera to nam sporo ogrodu to jeszcze niezbyt atrakcyjnie wygląda. Za to podobają mi się ogrodzenia kute, zdecydowanie przemawia do mnie kowalstwo artystyczne http://efekt-metal.pl/galeria-realizacj ... grodzenia/

Jak na zdjęciu poniżęj:
Obrazek

Ogrodzenie takie swoje kosztuje, jest wykonywane na zamówienie. Ale jest to eleganckie rozwiazanie na długie lata.
piter

Postautor: petrus » 05 wrz 2018, 08:45

Kamo888 pisze:Hej. Szukam jakiegoś dobrego i sprawdzonego rozwiązania względem ogrodzenia działki... Co moglibyście mi polecić? Czy np. takie sztachety plastikowe są Waszym zdaniem dobrym rozwiązaniem?

Wszystko zależy od tego czy to ma być ogrodzenie tymczasowe np. tylko do zakończenia budowy czy na dłużej, ile kasy masz na to przeznaczone. Fajne są ogrodzenia z gambionów, ale trochę to kosztuje
petrus

Postautor: ArturSom » 27 mar 2019, 12:37

Ja przynajmniej do frontu postawiłbym na ogrodzenie typu mur samonośny Oslo od producenta Pozbruk, bo robi naprawdę fajny efekt wizualny i do tego też daje prywatność i bezpieczeństwo dzięki czemu można sobie na spokojnie odpocząć ze znajomymi czy rodziną od wzorku przechodniów itd.
ArturSom

Postautor: Irma » wczoraj, 14:52

Na pewno opcji do wyboru mamy dzisiaj wiele. Sama chętnie postawiłabym np. na tego typu płoty drewniane.
Irma

Poprzednia

Wróć do Drzwi, okna, bramy garażowe