Jak zaplanować rozbudowę domu?

Re: Jak zaplanować rozbudowę domu?

Postautor: Tatam » 22 maja 2012, 09:42

Nie jestem za bardzo za ciągłą rozbudową domu, lepiej zbudować raz a dobrze.
bo wiadomo że im starsi będziemy, tym pewnie lepiej będziemy zarabiać

tak, ale im starsi będziecie tym mniej Wam się będzie chciało :) Fajnie jest postawić dom raz i mięc święty spokój, potem ewentualnie majsterkować w urządzaniu go.
Tatam

Postautor: Justyna.Domaradzka » 22 maja 2012, 13:21

Tatam pisze:tak, ale im starsi będziecie tym mniej Wam się będzie chciało Fajnie jest postawić dom raz i mięc święty spokój, potem ewentualnie majsterkować w urządzaniu go.

A na starość będzie ci się chciało majsterkować? Wątpię. A większe zarobki to też możliwość wynajęcia ekipy budowlanej i wtedy masz już w ogóle wszystko z głowy. Zgadzam się z Kasią i Tomkiem - etapy są świetne.
Justyna.Domaradzka

Postautor: Kilka » 24 maja 2012, 07:40

Z braku funduszy też stawiamy na budowę w dwóch etapach. Planujemy poddasze zostawić na potem, póki co dzieci nie mamy, ale myślę że za rok lub dwa już tak, więc wtedy się za to zabierzemy. Skoro nie mamy korzystać z poddasza teraz, to nie widzę problemu by na siłę je robić
Kilka

Postautor: Julianna » 14 cze 2012, 08:26

Jak ktoś ma dużą działkę - czemu nie? Nie wiem czy chciałoby mi się na starość coś zmieniać, ale od czego są dzieci?
Kreatywne, otwarte na nowe wyzwania na pewno coś dla nas w przyszłości wymyślą!
Poza tym nie wiem kiedy spłacę ten kredyt za dom, więc dopóki go nie spłacę na pewno nie wezmę kolejnego...
Julianna

Postautor: Olka » 14 cze 2012, 09:39

Hej, właśnie zobaczyłam na blogu MG Projektu taki temacik.
Bardzo fajny artykuł - polecam :)
http://www.mgprojekt.com.pl/blog/jak-pr ... dowe-domu/
Olka

Postautor: Tosia » 16 sie 2012, 11:31

Dodatkowo na profilu na Facebooku jest teraz tydzień tematyczny związany z rozbudową domu - polecam zajrzeć, wiele cennych porad tam znajdziecie :)
Tosia

Postautor: Vika » 22 sie 2012, 10:11

KasiaTomek pisze:ciekawi jesteśmy co z rozbudowa domu... nie wiem, czy bedzie nas obecnie stac na cos drogiego, dlatego myslimy zeby najpierw zbudowac cos malego, a potem powiekszac. :))) ktos ma jakies przemyslenia na ten temat, moze sam tak robil? jakie sa koszty, jakie formalnosci? ciekawi jestesmy! :)))

Jeżeli chodzi o ciąglą rozbudowę, to z tego co wiem projekt Rozwojowy jest idealny pod to, można po poszerzać wzdłuż i wszerz :)
Z innymi, to wiem że o poddasze nie trudno, by go w 2 etapie dorobić, ale jeżeli chodzi o jakieś dodatkowe pokoje czy coś takiego to jest problem. Jest to bardzo kosztowne by wszystko dobrze rozplanować. Pozwolenia na pewno na to cię nie ominą :)
Vika

Postautor: alamakowska » 11 lip 2013, 11:59

Są też projekty od MG które można budować etapowo,tzn. zrobić parter a resztę stopniowo rozbudowywać ;)
alamakowska

Postautor: malwina » 22 wrz 2013, 15:51

alamakowska pisze:Są też projekty od MG które można budować etapowo,tzn. zrobić parter a resztę stopniowo rozbudowywać ;)

To jest niewątpliwa zaleta, tym bardziej jak komuś wypadną niespodziewane koszty czy też finansuje to z własnej kieszeni, bo np. nie chce brać wielkiego kredytu, tylko budować sobie "w ratach"...
malwina

Postautor: Andrzej571 » 29 lip 2014, 14:26

Może ktoś wytłumaczyć,co to właściwie jest bliźniak w budownictwie?
Andrzej571

PoprzedniaNastępna

Wróć do Adaptacja