Jak wybrać architekta

Jak wybrać architekta

Postautor: MG Projekt » 20 lut 2012, 11:37

Wybór architekta podczas budowy domu to ważna sprawa. To on nada projektowi indywidualny charakter, dopasowany do Państwa wymagań. Jak wybrać odpowiednią osobę? O tym piszemy w tym temacie.
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Re: Jak wybrać architekta

Postautor: Jonasz » 16 mar 2012, 13:06

Wiele się naszukałem zanim trafiłem na mojego architekta
1. polecam wyszukanie architektów przez internet, sprawdzić ich realizacje, ich charakter, sprawdzić co projektują i czy to nam odpowiada i czy mają te przysłowiowe "coś"
2. Telefony/spotkania, zagadać, przedstawić swoje propozycje,wizje, plany-> no i zapytać potem o cenę ;)

3. Iść na łatwiznę i popytać znajomych :)
Jonasz

Postautor: Anneke » 19 mar 2012, 15:18

Można też zerknąć na MG Projekt.
Mają tam chyba listę różnych wykonawców z różnych dziedzin, podzieloną na województwa.
Może znajdzie się tam też i architekt: http://www.mgprojekt.com.pl/przedstawic ... wykonawcy2
Znajomi też są dobrym źródłem informacji, ale tylko pod warunkiem, że ktoś z usług takiego polecanego architekta korzystał, a nie "coś tam gdzieś tam słyszał"... ;)
Anneke

Postautor: Felicja » 20 mar 2012, 09:53

Dzięki za link, przeglądałam tą stronę i nie zauważyłam!
A przyznaje że jesteśmy na etapie poszukiwań dobrego architekta!
Felicja

Postautor: Bob Budowniczy » 20 mar 2012, 15:06

Ważne są chyba też referencje, myślę że wśród znajomych można podpytać, zawsze się ktoś znajdzie "z dalszej rodziny" naszej czy znajomych.
Obrazek
Bob Budowniczy

Postautor: Karola_Gl » 10 kwie 2012, 06:12

Myślę że przy wyborze architekta niezbędne są dobre opinie, które można znaleźć w internecie. Poza poleceniami znajomych i rodziny, ważne jest również doświadczenie, oraz obiektywne oceny, wystawione przez osoby, które już korzystały z jego usług. Szukajcie w internecie, tam można znaleźć wszystko :)
Karola_Gl

Postautor: Kazik » 11 kwie 2012, 10:17

Szukanie w internecie to jedno, ale skąd wiedzieć że jest dobry? Słysząc od znajomych studiujących architekturę, to większość z nich dostała pracę dzięki rodzicom itp itp i sam nie wiem co o tym myśleć...Patrząc na wpadki budowlane chociażby na stadionie śląskim to przeraża mnie myśl wyboru architekta ;(
Kazik

Postautor: CaSaYa » 20 kwie 2012, 06:08

Ale z tego co mi wiadomo to nie architekt odpowiada za wykonanie tylko kierownik budowy. Także wychodzi na to że nad tym wyborem trzeba zastanowić się jeszcze lepiej. Na pewno ktoś wokół nas już się budował, albo zna kogoś kto się budował, warto zapytać wśród znajomych. Na pewno też wiedzą kogo z okolicy lepiej nie brać, bo się już u kogoś nie sprawdził - marketing szeptany, jest najlepszą drogą kontaktu z klientem.
CaSaYa

Postautor: Stan » 19 wrz 2012, 10:24

No właśnie, nie jest tak, że architekt planuje budowę i rozrysowuje projekt= kiedy kupujemy projekt z MG tą część mamy jakby z głowy bo już wszystko jest pięknie rozrysowane. Teraz potrzebny jest kierownik budowy, który ogarnie to co ma na projekcie i zgodnie z planem to postawi.
Stan

Postautor: Halina K. » 21 gru 2012, 13:05

To bardzo ważna kwestia! Musi on być człowiekiem uczciwym, znaleźć takiego to największy skarb!
Halina K.

Następna

Wróć do Adaptacja