Jak oszczędzić na materiałach

Re: Jak oszczędzić na materiałach

Postautor: nieti » 27 lip 2016, 12:19

Nie na wszystkich materiałach można i da się oszczędzać. Moja rada, to szukać materiałów u producentów, którzy mają niższe ceny niż duże sieciówki budowlane. Ja przed kupnem czegokolwiek zawsze porównywałem ceny na rynku i szukałem najkorzystniejszych rozwiązań. Tak znalazłem np. płyty do przewodów wentylacyjnych. W innych sklepach były drogie a nie koniecznie dobre pod względem technicznym.
nieti

Postautor: Janusz23 » 07 sie 2016, 23:05

nieti pisze:Nie na wszystkich materiałach można i da się oszczędzać. Moja rada, to szukać materiałów u producentów, którzy mają niższe ceny niż duże sieciówki budowlane. Ja przed kupnem czegokolwiek zawsze porównywałem ceny na rynku i szukałem najkorzystniejszych rozwiązań. Tak znalazłem np. płyty do przewodów wentylacyjnych. W innych sklepach były drogie a nie koniecznie dobre pod względem technicznym.

Ostatnio to też się zmienia. Hurtownicy i detaliści powoli zbliżają swoje ceny. Chociaż w zależności od wielkości zamówienia, oczywiście, z hurtownikiem można negocjować cenę.
Janusz23

Postautor: Tadeusz_p » 30 lis 2016, 18:46

zgadzam się z przedmówcami - czasami trzeba kupić porządne (niekoniecznie najdroższe) materiały i oszczędność polega na tym, że nie trzeba co roku wymieniać, naprawiać - ja u siebie oszczędziłem niestety podczas budowy i teraz musiałem troche ponaprawiac - znalazłem fajny sklep z materiałami ktre się przydadza w każdym domu i powtarzam: oszczędzajcie ale z głową
Tadeusz_p

Postautor: Norek » 27 kwie 2017, 08:51

Warto też szukać nowych rozwiązań, a nie tylko słuchać fachowców, którzy od 30 lat robią wszystko tak samo i na wszystkie nowości kręcą nosem. Dobrym przykładem są nowoczesne dachówki kompozytowe Tileco, które wyglądają równie ładnie co ceramiczne, są tak samo trwałe, a wychodzą taniej. A, że dach to jednak zazwyczaj jest dość kosztowny, to warto pomyśleć o takim rozwiązaniu.
Norek

Postautor: Pchelka12 » 30 maja 2017, 09:05

Oszczędzanie na materiałach rozumiane jako szukanie tanich zamienników dobrej jakości tworzyw to moim zdaniem porażka. Ryzykujemy wtedy, że najpóźniej po kilku latach wyjdą poważne usterki. Nie warto ryzykować, jeśli planujemy zabudowę łazienki czy postawienie ściany ze szkła - naprawdę korzystanie z "tanich" materiałów nie popłaca. Lepiej korzystać z profesjonalnej jakości, która starcza po prostu na dłużej.
Pchelka12

Postautor: KlaudiaMich2 » 02 cze 2017, 07:57

Tu się zgadzam z przedmówcami, czasem oszczędzić można dając szansę komuś, kto zaczyna w branży - ale trzeba jednak też wiedzieć, że nie zrobi tego źle. No i to co pisze Pchelka12, że trzeba też rozsądnie oszczędzać. Nie chciałabym kupić tanio a potem robić poprawki o wiele drożej... Oczywiscie nie chodzi o kupowanie wanny za 30 tysięcy (są i takie...), ale też nie za 80 zł, prawda?
KlaudiaMich2

Postautor: Ona333 » 05 cze 2017, 07:10

Wydaje mi się też, że dużo zależy od właściciela firmy.
Ona333

Mój dziennik budowy

Postautor: tomek1987 » 27 lip 2017, 13:34

My również za pomocą firmy budowlanej stawiamy dom ;) on zajmują się całym materiałem ich ceną itp. teraz juz sama zgłupiałam, bo może samemu lepiej szukać tańszych? a może mają jakieś układy?
tomek1987

Postautor: magicboy » 01 sie 2017, 13:42

Nie warto oszczedzac na materialach ani budowie .. chytry dwa razy traci ;)
magicboy

Postautor: ŁukaszB29 » 01 lis 2017, 11:54

Kilka razy w roku Braas organizuje fajne promocje, także myslę że powinniście zaglądac do nich na stronę bo mozna naprawdę spore sumy zaoszczędzić :)
ŁukaszB29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Porady budowlane