Jak oszczędzić na materiałach
Nie na wszystkich materiałach można i da się oszczędzać. Moja rada, to szukać materiałów u producentów, którzy mają niższe ceny niż duże sieciówki budowlane. Ja przed kupnem czegokolwiek zawsze porównywałem ceny na rynku i szukałem najkorzystniejszych rozwiązań. Tak znalazłem np. płyty do przewodów wentylacyjnych. W innych sklepach były drogie a nie koniecznie dobre pod względem technicznym.
Ostatnio to też się zmienia. Hurtownicy i detaliści powoli zbliżają swoje ceny. Chociaż w zależności od wielkości zamówienia, oczywiście, z hurtownikiem można negocjować cenę.nieti pisze:Nie na wszystkich materiałach można i da się oszczędzać. Moja rada, to szukać materiałów u producentów, którzy mają niższe ceny niż duże sieciówki budowlane. Ja przed kupnem czegokolwiek zawsze porównywałem ceny na rynku i szukałem najkorzystniejszych rozwiązań. Tak znalazłem np. płyty do przewodów wentylacyjnych. W innych sklepach były drogie a nie koniecznie dobre pod względem technicznym.
zgadzam się z przedmówcami - czasami trzeba kupić porządne (niekoniecznie najdroższe) materiały i oszczędność polega na tym, że nie trzeba co roku wymieniać, naprawiać - ja u siebie oszczędziłem niestety podczas budowy i teraz musiałem troche ponaprawiac - znalazłem fajny sklep z materiałami ktre się przydadza w każdym domu i powtarzam: oszczędzajcie ale z głową
Warto też szukać nowych rozwiązań, a nie tylko słuchać fachowców, którzy od 30 lat robią wszystko tak samo i na wszystkie nowości kręcą nosem. Dobrym przykładem są nowoczesne dachówki kompozytowe Tileco, które wyglądają równie ładnie co ceramiczne, są tak samo trwałe, a wychodzą taniej. A, że dach to jednak zazwyczaj jest dość kosztowny, to warto pomyśleć o takim rozwiązaniu.
Oszczędzanie na materiałach rozumiane jako szukanie tanich zamienników dobrej jakości tworzyw to moim zdaniem porażka. Ryzykujemy wtedy, że najpóźniej po kilku latach wyjdą poważne usterki. Nie warto ryzykować, jeśli planujemy zabudowę łazienki czy postawienie ściany ze szkła - naprawdę korzystanie z "tanich" materiałów nie popłaca. Lepiej korzystać z profesjonalnej jakości, która starcza po prostu na dłużej.
-
- Posty: 2
- Rejestracja: 02 cze 2017, 09:20
- Lokalizacja: Łódź
- Kontakt:
Tu się zgadzam z przedmówcami, czasem oszczędzić można dając szansę komuś, kto zaczyna w branży - ale trzeba jednak też wiedzieć, że nie zrobi tego źle. No i to co pisze Pchelka12, że trzeba też rozsądnie oszczędzać. Nie chciałabym kupić tanio a potem robić poprawki o wiele drożej... Oczywiscie nie chodzi o kupowanie wanny za 30 tysięcy (są i takie...), ale też nie za 80 zł, prawda?