Jak długo trwają wszystkie formalności?

Jak długo trwają wszystkie formalności?

Postautor: MG Projekt » 20 lut 2012, 11:56

Uzyskanie wszystkich formalności nie zależy tylko od determinacji przyszłych domowników. Jak długo czekali Państwo na wszystkie pozwolenia?
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Re: Jak długo trwają wszystkie formalności?

Postautor: Bob Budowniczy » 09 mar 2012, 10:30

Najbardziej bolesne jest chyba oczeiwanie na pozwolenie budowy od Urzędu, wszystko zależy jaki urząd ci się trafi...
Ja czekałem nieco ponad tydzien, ale mój znajomy już prawie miesiąc.
Z tego co wiem urząd ma czas ok miesiaca, a w sytuacjach skomplikowanych do 65...pytanie czym są sytuacjie skomplikowane ;)

Całe formalnosci to prawdziwa mękka, ja się z tym dość długo męczyłem, ale nie pamiętam dokładnie ile, część mogłąby szybciej pójść, ale człowiek też pracą żyje więc nei zawsze był czas latać po urzędach....
Obrazek
Bob Budowniczy

Postautor: Misia » 14 mar 2012, 14:12

Chyba u wszystkich to bylo przejscie przez prawdziwe utrapienei, tyle stresów i latania.
Z jednej strony mam to już za sobą - dom dla rodziców już dawno stoi, z drugiej strony budujemy z mężem dla nas nowy, a wiec kolejne tortury....
Misia

Postautor: Jonasz » 16 mar 2012, 13:46

Mnei całe załatwianie zajeło ok miesiąca, wszystkie pozowlenia itp dostaliśmy prawie od ręki, tylko niestety jest ich sporo.
Jonasz

Postautor: GreenDay » 19 mar 2012, 12:22

Perspektywa załatwiania formalności niestety mnei ostro przeraża :/
Tylko u nas tyle to trwa, te wszystkie pozwolenia, zatwierdzenia itp. Jestem ciekawy ile nam to zajmie i czy dostaniemy wszystko to co chcemy. Powiadają u nas w okolicy że strasznei długo to trwa, kilka miesięcy nawet!
GreenDay

Postautor: Sissy » 19 mar 2012, 14:16

Formalności są bolesne, szczególnie jeśli myśli się o kredycie na budowę domu... Znajomi w pewnym banku (z litości nazwy nie wymienię) czekali na decyzję ponad 3 miesiące!!! Ciągle trzeba było coś donosić, tragedia. W porównaniu z tym koszmarem miesięczne oczekiwanie na pozwolenia naprawdę było niczym. Ale teraz zawsze powtarzają, że to niezapomniana przygoda, która pozwoliła upewnić im się, że faktycznie chcą zbudować dom... :)
Jeśli nie masz nic do powiedzenia, lepiej nie mów nic.
Awatar użytkownika
Sissy

Postautor: Polly » 20 mar 2012, 12:58

Nam poszło dosyć sprawnie i my i sprzedający się spieszyliśmy, a urzędy nam w tym nie przeszkadzały. Co do kredytu, to bardzo bolesny temat ;D Ja też na decyzje czekalam ponad 2 miesiące i to w różnych różnie mi wyliczali, jedni dali drudzy nie...
Polly

Postautor: inna » 20 mar 2012, 15:17

To jeszcze ciągle przed nami ale juz mamy stres... Mam nadzieje ze uda nam sie to wszystko tak poukladac ze sie uda zalatwic to wszystko jak najszybciej. Tymczasem na pewno bede sledzic ten watek z ciekawoscia!
inna

Postautor: Vickson » 01 kwie 2012, 18:03

Witam. Czy znacie może Państwo firmę zajmującą się pośrednictwem w formalnościach budowlanych ? Chciałbym wybudować domek letniskowy wg. projektu "Smyk" na mojej działce lecz nie mam za bardzo czasu na bieganie po urzędach. Działka znajduje się w okolicach Jabłonnej (woj. Mazowieckie).
Vickson

Postautor: michalgasiorowski » 27 kwie 2012, 11:34

Witam. Czy znacie może Państwo firmę zajmującą się pośrednictwem w formalnościach budowlanych ? Chciałbym wybudować domek letniskowy wg. projektu "Smyk" na mojej działce lecz nie mam za bardzo czasu na bieganie po urzędach. Działka znajduje się w okolicach Jabłonnej (woj. Mazowieckie).

Witam serdecznie . Z tej strony Michał Gąsiorowski z MG Projekt . Rozumiem chęć uniknięcia bólu związanego z bieganiną po urzędach . Mogę polecić osobę , która wykona adaptację do działki , skompletuje dokumentację formalną i będzie reprezentować Pana przed urzędami , na podstawie uzyskanego pełnomocnictwa : inż. arch Patryk Sławiński , p.slawiń[email protected] Tel 512 574 528 . Kolega Patryk został poinformowany o ewentualnym kontakcie – może się Pan spokojnie z nim kontaktować . MG
Awatar użytkownika
michalgasiorowski

Następna

Wróć do Pozwolenia