Instalacja ogrzewania

Re: Instalacja ogrzewania

Postautor: Alka » 19 maja 2017, 09:56

Moim zdaniem teraz najlepiej inwestować w nowoczesne systemy grzewcze. Jest tego duży wybór - pompy ciepła, ogrzewanie na podczerwień, fotowoltaika - a co najważniejsze są to systemy ekonomiczne, ekologiczne i właściwie bezobsługowe.
Alka

Postautor: monimm82 » 25 maja 2017, 06:38

Jeżeli z kolei chcielibyście troszkę zaoszczędzić na ogrzewaniu swojego domu, to polecam wam wykonanie audytu energetycznego. Ja zrobiłam u mnie te ekspertyze energetyczną i dzięki temu mogłam wporwadzić poprawki do mojego domu, dzięki którym zaoszczędziłam na ogrzewaniu.
monimm82

Postautor: erinor » 03 cze 2017, 10:33

Ja podobnie jak niektórzy postawiłem na nowoczesność, czyli pompę ciepła. Jest to dość duża inwestycja, ale u nas się ona zwraca także jesteśmy zadowoleni. Na pewno jest to rozwiązanie wygodne i ekologiczne, ale wszystko zależy od indywidualnej sytuacji, więc najlepiej pordzadzić się specjalisty. Moją instalacją zajmowała się firma ze śląska i z czystym sumieniem mogę ich polecić.
erinor

Postautor: Ona333 » 06 cze 2017, 07:11

Wczoraj wybrałam się już w celu zakupu kotła. Podpytałam, kiedy najlepiej ruszyć z instalacją. Miły pan doradził mi, abym zabrała sie za o jak najszybciej, bo przed samą zimą ludziom się "przypomina" o ogrzewaniu i mają nawał roboty. Powiem Wam jeszcze, że poświęcili mi dobre pół godziny... A dziś mam wrażenie, że na temat kotłów wiem już wszystko! :D Zastanawiałam się nad jakąś większą firmą zajmującą sie instalacją. Ale bardzo pomogli mi w dag-darze w Skierniewicach. Jestem bardzo wdzięczna! :)
Ona333

Mój dziennik budowy

Postautor: Norek » 24 cze 2017, 04:42

erinor pisze:Ja podobnie jak niektórzy postawiłem na nowoczesność, czyli pompę ciepła. Jest to dość duża inwestycja, ale u nas się ona zwraca także jesteśmy zadowoleni. Na pewno jest to rozwiązanie wygodne i ekologiczne, ale wszystko zależy od indywidualnej sytuacji, więc najlepiej pordzadzić się specjalisty. Moją instalacją zajmowała się firma ze śląska i z czystym sumieniem mogę ich polecić.

Masz rację, przy budowie domu warto zainwestować w ekologiczne ogrzewanie - koszty szybko się zwracają, a satysfakcja zostaje:) A ta firma ze Śląska, to czasem nieeko-atelier? bo jak dla mnie to mają oni najlepszych fachowców od pomp ciepła.
Norek

Postautor: davis12 » 26 lis 2017, 02:17

Zdecydowanie najrozsądniejszym rozwiązaniem jest inwestycja w kocioł stojący centralnego ogrzewania. Jestem niezwykle zadowolony z tego wyboru, a dokładnie z kotła tego typu marki Termet.
davis12

Postautor: Mikolaj » 13 gru 2017, 07:11

A jak się nie ma dostępu do gazu, to najlepszym rozwiązaniem jest kocioł na pellet. Moi rodzice mają taki kocioł (kupiony od firmy SAS) już trzecią zimę i są z niego zadowoleni. Ma on wszystkie potrzebne sterowniki, które zapewniają bezpieczeństwo i łatwość obsługi, a to dla moich rodziców było najważniejsze. No i pellet zdecydowanie mniej brudzi niż węgiel, co też jest dużym plusem tego typu ogrzewania.
Mikolaj

Postautor: Sonia » 15 lut 2018, 08:22

Dużo osób o tym nie pamięta, ale w skład instalacji grzewczej zawsze wchodzi komin. I o to aby był on bezpieczny trzeba się zatroszczyć. Z powodu nieszczelnego komina czy innej usterki związanej z tym elementem może albo coś się stać domowi albo rodzinie np w nocy może się zaczadzić.
Sonia

Postautor: Ewa84 » 10 kwie 2018, 08:00

Powiem z doświadczenia na etapie montażu agregatów powietrznej pompy ciepła miałam problemy ze znalezieniem zwykłej zwyżki (tak żeby nie płacić za dojazd więcej niż za 2 godz usługi) znalazłam super portal nadmiar.pl i myślę, że jeszcze nie jest bardzo popularny i jak dla mnie trochę nie oswojony ale znalazłam zwyżkę z Katowic przede wszystkim dostępną w 10 min, także dla naszych budow portal bardzo przydatny.
Ewa84

Postautor: TomekP » 14 cze 2018, 20:08

Tej firmy nie kojarzę. Natomiast bardzo dobre opinie ma wśród moich znajomych firma Dimplex. Montowali oni już kilku osobom pompy (nie tylko gruntowe, także wodne) i wszyscy są z ich usług zadowoleni. Najważniejsze to to, że mają duże doświadczenie w montażu pomp, bo od lat są rynku i mają bardzo dobrej jakościowo pompy. A wiadomo, że to podstawa.
TomekP

PoprzedniaNastępna

Wróć do Porady budowlane