Instalacja ogrzewania

Re: Instalacja ogrzewania

Postautor: Szeryf » 30 maja 2015, 08:59

Mnie na gazowe ogrzewanie niestety nie stać, za drogo, nie dla mnie.
Szeryf

Postautor: baulix » 15 lip 2015, 11:31

Warto zainwestować w ogrzewanie podczerwienią, które posiada bardzo duża wydajność a montaż nie nastręcza problemów.
baulix

Postautor: Szeryf » 17 lip 2015, 10:33

Podgrzewacze to raczej nie do mojego domu, nie uciągnie krótko mówiąc.
Szeryf

Postautor: bronekdec » 26 sie 2015, 12:43

Dokładnie. Pompy ciepła i ogrzewanie podłogowe to obecnie najbardziej popularny rodzaj systemu grzewczego, który zwróci się nam w ciągu kilku najbliższych lat.
bronekdec

Postautor: Wojtu » 23 sie 2016, 16:15

Jakość ekogroszku jest bardzo różna i to nawet czasami z tej samej kopalni. Droga takiego węgla jest na tyle długa, że może zmienić parametry nawet przez długie składowanie na placu.
Wojtu

Postautor: OnlineExpert » 30 wrz 2016, 10:33

bronekdec pisze:Dokładnie. Pompy ciepła i ogrzewanie podłogowe to obecnie najbardziej popularny rodzaj systemu grzewczego, który zwróci się nam w ciągu kilku najbliższych lat.

Witam,

Oczywiście warto inwestować w pompy ciepła, gdyż jest to obecnie najbardziej ekologiczne oraz ekonomiczne rozwiązanie ogrzewania budynku. Możemy wyróżnić dwa rodzaje pomp , które różnią się rodzajem dolnego źródła ciepła - gruntową, wykorzystującą ciepło geotermalne oraz powietrzną, pobierającą ciepło z otoczenia budynku. Marka Junkers posiada w swojej ofercie wszystkie wyżej wymienione produkty z rodziny Supraeco. Bardziej szczegółowe informacje o tego typu rozwianiu dostępne są na stronie internetowej: http://www.junkers .pl. Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,

Postautor: sowiech » 11 paź 2016, 13:26

Jakbym mógł wrócić do momentu przeprowadzania remontu u siebie to bym pewnie wybrał ogrzewanie podłogowe zamiast kominka. Ale wtedy zdecydowało nasze przyzwyczajenie do pieca węglowego, poza tym żonie podobało się, jak kominek zmienił aranżację salonu, bo nie potrzebowaliśmy więcej ozdób poza nim.
Chętnie bym wypróbował tą metodę, poza tym zdaje mi się, że znacznie potaniała niż kiedy ostatnio sprawdzałem, może to ma związek z popularyzacją innych sposobów na ogrzewanie, które jednak są jeszcze poza moją kieszenią.
Awatar użytkownika
sowiech

Postautor: kosmawera86 » 15 gru 2016, 13:40

A my remontujemy stary dom teściów na wsi, gdzie od lat był piec węglowy i zastanawiamy się, czy zamontować kocioł grzewczy, czy może lepiej pójść w nowoczesność i solary.
kosmawera86

Postautor: Norek » 20 mar 2017, 11:19

xxxyyy100 pisze:A czy ktoś z Was ma piec na ekogroszek ? Jak on się sprawdza?

Jak wybierzesz piec dobrej firmy to oczywiście, że się sprawdzi. Ja od paru sezonów mam piec SAS i jest ok.
Norek

Postautor: Elektryczek » 26 kwie 2017, 13:54

Ja mam w swoim domu ogrzewanie podłogowe i bardzo sobie je chwalę, uważam że jeśli jest dobrze zamontowana podłogówka to nie ma nic lepszego.
Elektryczek

PoprzedniaNastępna

Wróć do Porady budowlane