Garaż czy wiata

Garaż czy wiata

Postautor: AdamDe » 20 lis 2012, 10:07

Zauważyłem, że to dość duży wątek na forum, więc można o nim podyskutować tutaj. Co wybieracie i dlaczego - Garaż czy wiatę?
AdamDe

Re: Garaż czy wiata

Postautor: Megi » 20 lis 2012, 10:14

Zdecydowanie jestem za garażem! Oczywiście jest to droższa opcja, ale bardziej praktyczna i pojemna. Zmieści się tam nie tylko przecież samochód, ale i rowery, jakiś sprzęt, narzędzia i inne cuda. Najlepiej z przejściem do domu, żeby nie trzeba było się ubierać jak idziemy po coś z niego :p Wiata niestety ale ma ograniczone funkcje. No i łatwiej otworzyć bramę i ukraść auto z pod wiaty niż męczyć się z garażem, aż ktoś usłyszy :)
Megi

Postautor: Czuba » 20 lis 2012, 10:37

No wiata zdecydowanie tańsza i prostsza w budowie, można też zrobić taką lekko zabudowaną i traktować ją też jako altankę np na lato. Dojazd odśnieżać trzeba i tu i tu więc bez różnicy. Megi ma dużo racji, no ale jak ktoś nie chce wydawać dodatkowych 50 tys. No chyba, że wybrać projekt od razu z garażem i wtedy mamy wszystko policzone od początku łącznie.
Czuba

Postautor: Gizmo » 20 lis 2012, 14:12

Zależy ile kto ma pieniędzy do wydania na budowę, jaki wybrał projekt aż na końcu jaką ma działkę. Może się zwyczajnie zdarzyć, że garaż się na niej nie zmieści i mała wiata będzie jedynym rozwiązaniem. Nie jest to taka zła sprawa, chroni od skrobania szyb, może nie tak jak garaż, ale na plus, w lecie chroni przed słońcem, niczego nie trzeba otwierać i szukać kluczy :) ale tak ja mówię, w pierwszej kolejności, jeżeli nie mamy garażu zapewnionego w projekcie domu, sprawdzamy jak to wszystko mieściłoby się na działce :)
Gizmo

Postautor: rejestr » 21 gru 2012, 13:49

Właśnie pisałam na innym wątku o wiacie a tu widzę specjalny temat o tym. Otóż myślę że to jest fajne rozwiązanie ale dla osób nie posiadających samochodu. W sam raz na wieczorne spotkana z przyjaciółmi bo czasem zdarza się że w porze ciepłej pada. można zrobić grilla. Taki mini przystaneczek:D
rejestr

Postautor: Blackheadz » 08 sty 2013, 13:57

Zdecydowanie tylko garaż.
Blackheadz

Postautor: mirkope » 19 mar 2013, 11:16

No to chyba jasne, że garaż? Nie dość, że ostatnio pogoda szaleje i jakieś burze, tornada, to jeszcze większe ryzyko, że mogą go ukraść (czego oczy nie widzą - sercu nie żal ;) ). Tylko garaż ;)
mirkope

Postautor: paulinqa » 08 kwie 2014, 10:03

ja również doradzam garaż, auto jest lepiej zabezpieczone przed różnymi czynnikami atmosferycznymi takimi jak deszcz, śnieg a w lecie również przed słońcem. Wiata to tylko na auto, które bardzo często jest użytkowane i nie chce się komuś za każdym razem bramy otwierać.
Jest jeszcze jeden sposób garażowania, a mianowicie garaż ale namiotowy. Ja osobiście z takiego właśnie garażu korzystam, bo na jego postawienie nie potrzebne było pozwolenie a tylko zgłoszenie w Starostwie. Garaż taki może stać 120 dni na zgłoszenie, później trzeba zgłoszenie odnowić. Ale nie wiem czy będę zgłaszać ponownie.
A tak wygląda mój garaż. Obrazek
paulinqa

Postautor: eliaaur » 21 lip 2014, 13:50

Garaż lepiej się sprawdzi.
http://uslugibudowlanekubiak.pl
eliaaur

Postautor: altero » 29 wrz 2014, 07:08

Garaż zawsze będzie lepszym rozwiązaniem chociażby ze względu na temperaturę wewnątrz. Jak ktoś chce mieć jasno w garażu to można przecież sobie przeszklić dach np. - nowatorskie rozwiązanie. Firma zakładająca ogrody zimowe wykonała dla mnie elegancki przeszklony dach z którym nie mam żadnych problemów.
altero

Następna

Wróć do Porady budowlane