Garaż czy wiata

Re: Garaż czy wiata

Postautor: olek123 » 10 lis 2017, 09:12

Garaż był zawsze moim marzeniem, lubię dłubać przy samochodach i meblach i potrzebuje własnie garażu, dlatego z mojej strony to lepsza opcja
olek123

Postautor: Krzysiek002 » 10 lis 2017, 10:33

Może i garaż lepiej chroni auto, ale jak ktoś nie może sobie na niego pozwolić, to garaż jest fantastycznym rozwiązaniem :)
Krzysiek002

Postautor: Tomek49 » 10 lis 2017, 12:41

Jak dla mnie tylko garaż. Często coś sobie robię przy aucie, więc wiata nie jest zbyt dobrym pomysłem :)
Tomek49

Postautor: davis12 » 22 lis 2017, 19:38

Ja osobiście uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest garaż blaszany. Nigdy nie miałem zaufania do wiaty, za niewielkie pieniądze zaś możemy zakupić pełną ochronę naszego pojazdu. Garaż blaszany może również posłużyć jako swego rodzaju składzik, czy np miejsce do schowanie narzędzi.
davis12

Postautor: DanielMak » 23 kwie 2018, 11:23

Jeżeli zdecydujesz się na wykonanie garażu i jednocześnie instalacji odwodnienia liniowego to warto zwrócić na to trochę więcej uwagi, ponieważ przysłowiowi "fachowcy" nie zawsze będą w stanie poradzić sobie odpowiednio z jej przygotowaniem i doborem materiałów. Sam szukając trochę więcej informacji trafiłem na artykuł https://prosale.com.pl/odwodnienie-lini ... u-zeliwne/ który jest dużą dawką wiedzy w tym zakresie i pozwala do tego podejść racjonalnie, aby rzeczywiście zrobiona instalacja służyła nam przez długie lata bez żadnych większych problemów.
DanielMak

Postautor: Fiklak » 26 kwie 2018, 22:16

Dla mnie wiaty to sa fajne jak mamy duży teren i np. goście często nas odwiedzają, wtedy mogą sobie spokojnie zaparkować pod wiatą, natomiast dorażnie już bym wolał garaż. Wiadomo, że jest to większy koszt w przypadku murowanego, ale z drugiej strony obecnie na rynku są garaże blaszane w dość atrakcyjnych cenach i co ważne fajnie wykonane.
Fiklak

Postautor: jupik123 » 16 maja 2018, 21:51

To zależy, co chcesz w nim przechowywać. Jeśli ma to być tylko samochód, wiata wystarczy. Ja, przechowuję w garażu również inne rzeczy (narzędzia, czy części wymienne), dlatego wiata nie zdałaby u mnie egzaminu... Teraz, chcę kupić lampy gdyż te, które są zamontowane aktualnie, uległy awarii. Najprawdopodobniej zamówię je za pośrednictwem portalu https://allegro.pl/kategoria/oswietlenie-lampy-przednie-i-elementy-255098?string=światła%20drogowe :-). Nie widzę potrzeby biegnięcia do warsztatu samochodowego, dlatego planuję wymienić je samodzielnie.
jupik123

Postautor: frendzel » 22 maja 2018, 06:53

Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że zdecydowanie garaż. Co więcej ostatnio trafiłem na ciekawą ofertę garaży blaszanych i właśnie taki zamierzam postawić. Rozmawiałem ze znajomym, który ma już taki kilka lat i jest bardzo zadowolony.
frendzel

Postautor: bombiński » 25 maja 2018, 14:59

Żadne zaskoczenie - jasne, że garaż. Nie mówię o mieszkaniach w bloku, które albo nie mają w ogóle żadnego sposobu na schowanie aut albo wymuszają na właścicielu posiadanie blaszanego lub murowanego, ale o domach wolnostojących. Wiatę można sobie postawić w miejscu, gdzie często świeci słońce i jest mało opadów - czyli nie w naszym kraju, bo u nad jest zupełnie odwrotnie.
bombiński

Postautor: Lewczak » 10 wrz 2018, 12:31

Nie musisz stawiać do tego jakiegoś super wielkiego garażu. Moim zdaniem spokojnie wystarczy zwykły blaszany garaż. Nie jest to duży koszt a już samochód będziesz mieć zabezpieczony przed różnego rodzaju deszczem czy śniegiem. Na spokojnie tutaj https://www.maritom.pl/ , możesz sobie obliczyć koszt takiego garażu i zobaczysz co taniej Cię wyniesie.
Lewczak

PoprzedniaNastępna

Wróć do Porady budowlane