Garaż czy wiata

Re: Garaż czy wiata

Postautor: arabica » 15 cze 2017, 12:13

W ostateczności możemy postanowić samodzielnie zbudować wiatę, będzie tanio. Do przygotowanego drewna zamówcie czy sami zdecydujcie na dokupienie elementów złącznych różnego rodzaju i w kilka dni budowla powstanie. Wystarczy, że jedna z osób w rodzinie będzie miała talent do majsterkowania.
arabica

Postautor: Dingles » 07 lip 2017, 11:38

Wszystko zależy od dwóch czynników:

1. Od tego jakie macie fundusze ( garaż jest o wiele droższy od wiaty i w większości przypadków wymaga zezwoleń budowlanych - w przypadku murowanego papierów jest dość sporo).

2. Od miejsca na działce. NIe każdy ma miejsce na to aby taki garaż postawić. Wiata jest mniej inwazyjna i zapewnia więcej dopływu światła.
https://www.obi.pl/wiaty-garazowe/wiata ... /p/5105606
My mamy coś takiego:
Obrazek

Wiatę kupowaliśmy w OBI ( kosztowała nas jakiś 1000 zł).
Ostatnio zmieniony 28 lip 2017, 12:30 przez Dingles, łącznie zmieniany 1 raz
Dingles

Postautor: trooczo1 » 28 lip 2017, 13:37

Do takich zadań mogę polecić wam firmę zajmującą się stolarką stalową z Wrocławia http://www.grodex.pl/ . Świetni fachowcy miałem okazje z nimi współpracować w zeszłym roku. Cena za usługi również bardzo konkurencyjna.
trooczo1

Postautor: JerryKK » 03 sie 2017, 06:52

Garaż bardzo fajna rzecz ale troche szkoda mi jednak powierzchni mieszkalnej. Taka wiatka jaka wrzuciliscie w zupelnosci mi wystarczy
Awatar użytkownika
JerryKK

Postautor: Aneta1980 » 08 sie 2017, 10:10

Według mnie garaż jest lepszym rozwiązaniem niż wiata, bo mimo wszystko można tam schować coś więcej, niż tylko postawić samochód. Myślę, że dodatkowo garaż połączony z domem to fajna sprawa, bo np. podczas ulewy można przenieść zakupy z garażu do domu bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Na podjazd do garażu od siebie mogę polecić tych specjalistów. Myślę, że to fajne rozwiązanie, a i kostka brukowa tak szybko się nie niszczy.
Awatar użytkownika
Aneta1980

Postautor: marchewsky » 08 sie 2017, 12:28

Garaż jest najrozsądniejszym rozwiązaniem. Solidnie chroni przed pogodą, gdy jest niekorzystna, złodzieje mniej chętnie się pokuszą na to, co stoi wewnątrz niego, zwykle służy też jako miejsce do składowania narzędzi, więc może mieć wiele zastosowań. Wiata jest tańsza, a do tego mniej stabilna i bardziej niebezpieczna choćby pod tym względem, że zostawia się auto na widoku.
Awatar użytkownika
marchewsky

Postautor: Phobi » 09 sie 2017, 07:47

Wiesz, ale nie każdy może sobie pozwolić na garaż. Jak jest mało miejsca na podwórku to wiata wydaje się rozsądnym rozwiązaniem ;)
Phobi

Postautor: gawronka » 17 sie 2017, 11:41

Nie każdy może sobie pozwolić na garaż, to prawda. Według mnie wiacie nic nie brakuje, a pod pewnymi względami jest lepsza od garażu, który zajmuje mnóstwo miejsca na podwórku. Poza tym zawsze można przekształcić wiatę w garaż, jeśli się okaże, że przestała spełniać swoje funkcje i jednak garaż będzie lepszą opcją. Oczywiście, trzeba ją tylko postawić w dobrym miejscu, by nie była bardzo podatna na działanie czynników pogodowych.
gawronka

Postautor: kulik86 » 07 lis 2017, 13:48

Hej,ostatnio się zastanawiałem nad kupnem nowego samochodu z aso Mazda Warszawa mają tu świetne auta, tyle że nie mam jeszcze garażu w swoim domu. Myślicie, że sama wiata wystarczy? Czy auto mocno ulega niszczeniu podczas zimy? Boję się że nowy samochód się zniszczy, co radzicie ;)
dzięki za odpowiedzi
kulik86

Mój dziennik budowy

Postautor: mfebos » 07 lis 2017, 21:07

wiata jest fajnym i praktycznym rozwiązaniem, bardzo duży plus, że można ją samemu zrobić i będzie wyglądać elegancko.
mfebos

PoprzedniaNastępna

Wróć do Porady budowlane