Garaż czy wiata

Re: Garaż czy wiata

Postautor: Tata Jasia » 18 sty 2017, 14:28

student pisze:Dobrym i tanim pomysłem jest samodzielne pospawanie wiaty. Prosta konstrukcja, a z zacięciem spawalniczym można zrobić naprawdę kawał solidnej wiaty. Materiały, jeżeli wie, gdzie się, gdzie szukać, też nie powinny być zbytnio drogie. Kupno ich na aukcjach materiałów metalowych zdecydowanie zmniejszy koszta całej inwestycji.

No tak, tylko wiadomo jak to w ziemie sprawdzi się taki garaż i taka wiata..
Tata Jasia

Postautor: karolinaszpachla » 20 sty 2017, 09:47

Gdyby wiata była dużo tańsza niż garaż to uważałabym, że w pewnych sytuacjach jest dobrym wyborem. Jednak ze względu na jej wysoką cenę uważam, że lepszy jest garaż. W moim poza samochodem znajdują się proste półki, wyglądające jak wyposażenie magazynowe. To dodatkowa przestrzeń do zagospodarowania, bardzo się przydaje :)
karolinaszpachla

Postautor: Andrzej_J » 20 lut 2017, 09:05

To zależy do czego ma Ci służyć. Jak do schowania auta, auto części jakiś ważniejszych rzeczy, itp. wybrałbym garaż. Jeśli ma być to miejsce na jakieś sezonowe pierdółki i inne, polecam wiatę. Wiadomo, postawienie wiaty jest tańsze i nie raz można je zrobić z materiału który u nas gdzieś na działce zalega (Ja zrobiłem z blach).
Andrzej_J

Postautor: nieti » 06 kwie 2017, 08:36

Zgadzam się z poprzednikami :) Garaż zdecydowanie lepszy. A jeśli chcesz wykonać go w miarę małymi kosztami to polecam konstrukcje stalowe lub po prostu kontener.
nieti

Postautor: fujitsu3 » 20 kwie 2017, 12:10

Z moich doświadczeń wynik, że garaż z prawdziwego zdarzenia jednak daje dużo więcej :) Np. takie garaże blaszane byłyby moim zdaniem dobrym pomysłem :)
Uśmiech losu można zobaczyć nawet w najciemniejszych chwilach. Jeśli tylko pamięta się, żeby zapalić światło.
Awatar użytkownika
fujitsu3

Postautor: viktor62 » 27 kwie 2017, 07:13

No taki blaszak jest lepszy od wiaty tylko, że cena takiego blaszaka to coś około 1200zł jak się nie mylę? Mam taki postawiony ale juz dawno byl stawiany wiec ceny nie pamietam.
viktor62

Postautor: Patrycja89 » 05 maja 2017, 07:28

Garaż bez dwóch zdań. W zimie zawsze auto mniej zmarznie no i można coś tam przechowywać, wiata nie ma dla mnie żadnego sensu.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2017, 10:07 przez Patrycja89, łącznie zmieniany 1 raz
Patrycja89

Postautor: Andrzej_J » 05 maja 2017, 09:14

Tak jak już wspomniałem, można zrobić z blach, np. z trapezowej (głównie używa się ja na dach, ale nikt obie przecież nie zabroni zrobić tez jakieś prowizoryczne ścianki;) ). Ostatnio dorwałem dobrej jakości cenie u nich www.e-plytawarstwowa.pl polecam, już przetestowane, wszystko w jak najlepszym porządku:)
Andrzej_J

Postautor: Irma » 23 maja 2017, 15:26

Tak naprawdę możliwości w tym zakresie mamy naprawdę wiele. Przy czym jeżeli zdecydujemy się na samodzielną budowę garażu, np. takiego blaszanego, należy zakupić wysokiej jakości metalowe elementy łączne. Zarówno wkręty jak i śruby znajdziemy w ofercie Normazet http://normazet.com.pl/ . Możemy tutaj zrobić zakupu z opcją wysyłki, bądź też udać się do stacjonarnych punktów sprzedaży we Wrocławiu i Opolu. Przy czym ceny są naprawdę fajne, a dodatkowo możemy zlecić wykonanie nietypowych elementów metalowych.
Irma

Postautor: budmen » 30 maja 2017, 10:35

Garaż. Dlaczego? bo jest bardziej funkcjonalny, lepiej chroni auto przed czynnikami zewnętrznymi. Zmniejsza też szansę na kradzież auta.
budmen

PoprzedniaNastępna

Wróć do Porady budowlane