działka leśna

Judyta90

12 wrz 2016, 21:25

Potrzebuje pomocy.
Otrzymałam w darowiźnie działkę.
Zamierzam budować dom jednorodzinny, lecz w trakcie załatwiania pozwolenia na wycinkę drzew wynikły inne problemy.
Działka ma 1050m^2. Jest w kształcie prostokąta. W sąsiedztwie jest większość domów jednorodzinnych, droga prywatna oraz droga publiczna. Problemem nie jest tylko las V kategorii na mojej działce lecz...
sąsiedztwo z działką leśną (sąsiad ma działkę, która w połowie to dom jednorodzinny, a jej druga połowa to również las). Obwarowania przeciwpożarowe na budowę domu są takie, ze musi być zachowana szerokość od "lasu" 20 m.
W ten sposób mimo tego, że dookoła są zabudowy, teren jest cały pod zabudowę, to mam problem taki, że domu tam nie postawię, bo działka jest za wąska.
Proszę o pomoc,
czy ktoś już rozwiązywał taki problem?

Alka

20 mar 2020, 11:22

Hej, wydaje mi się, że bez pomocy specjalisty się nie obejdzie. Od prawa leśnego i administracyjnego świetnym fachowcem jest pani radca prawny Magdalena Adamczewska - http:/ww.adamczewska.com.pl . Ma ona duże doświadczenie w tej tematyce, od lat współpracuje z Lasami Państwowymi, a także różnymi urzędami, tak że na pewno będzie w stanie ci pomóc w tym dość zawikłanym przypadku. Każdą sprawę traktuje indywidualnie, rzetelnie podchodzi do klienta.
Adi_Mikolajewicz

25 lis 2021, 10:42

Fajna działka w super przyjaznym terenie. :) Życie wśród natury na co dzień jest nieocenione. :mrgreen: Na takiej działce można zbudować dom ekologiczny prefabrykowany. Najlepiej pasywny, żeby w oszczędności były większe. Fajnie, jak całkowity współczynnik przenikania ciepła przez przegrody jest jak najniższy. Dobra izolacja, naturalne materiały budowlane. Jeśli chcesz zostawić więcej miejsca na działce wokół domu, to metrażowo dość przyjemnie wychodzą domy z poddaszem użytkowym. :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Działka - teren wokół domu”