działka leśna

Judyta90

12 wrz 2016, 21:25

Potrzebuje pomocy.
Otrzymałam w darowiźnie działkę.
Zamierzam budować dom jednorodzinny, lecz w trakcie załatwiania pozwolenia na wycinkę drzew wynikły inne problemy.
Działka ma 1050m^2. Jest w kształcie prostokąta. W sąsiedztwie jest większość domów jednorodzinnych, droga prywatna oraz droga publiczna. Problemem nie jest tylko las V kategorii na mojej działce lecz...
sąsiedztwo z działką leśną (sąsiad ma działkę, która w połowie to dom jednorodzinny, a jej druga połowa to również las). Obwarowania przeciwpożarowe na budowę domu są takie, ze musi być zachowana szerokość od "lasu" 20 m.
W ten sposób mimo tego, że dookoła są zabudowy, teren jest cały pod zabudowę, to mam problem taki, że domu tam nie postawię, bo działka jest za wąska.
Proszę o pomoc,
czy ktoś już rozwiązywał taki problem?

Alka

20 mar 2020, 11:22

Hej, wydaje mi się, że bez pomocy specjalisty się nie obejdzie. Od prawa leśnego i administracyjnego świetnym fachowcem jest pani radca prawny Magdalena Adamczewska - http:/ww.adamczewska.com.pl . Ma ona duże doświadczenie w tej tematyce, od lat współpracuje z Lasami Państwowymi, a także różnymi urzędami, tak że na pewno będzie w stanie ci pomóc w tym dość zawikłanym przypadku. Każdą sprawę traktuje indywidualnie, rzetelnie podchodzi do klienta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Działka - teren wokół domu”