Duże okna?

Re: Duże okna?

Postautor: Margot » 31 sty 2017, 10:28

Ja bym raczej przy wyborze okien nie kierował się modą, a zdrowym rozsądkiem. Nie wiem czy kojarzycie systemy okien aluminiowych? Jeśli nie to odsyłam do producenta, firmy Stolmar macie tutaj opisane te okna, które są dużo bardziej chwalone od okien drewnianych. Warto to wziąć pod uwagę.
Margot

Postautor: Cezar441 » 03 lut 2017, 10:49

No ja tak samo, moda się ciągle zmienia.
Cezar441

Postautor: bojanekk » 31 maja 2017, 16:36

Wybierając okna do swojego mieszkania tez się tego obawiałem, znajomy polecił mi okna pVC z firmy Drutex. Zapewniał ze się nie zawiode i będę zadowolony, no i miał racje  na poczatu obawialem się, ze nie będę potrafila wybrac odpowiedniego modelu, ale przy pomocy przemilego specjalisty, zdecydowalem się w koncu na IGLO 5. Był to strzal w dziesiatke. Cena atrakcyjna, montaz szybki, utrzymanie w czystosci tez bajecznie proste, a jeśli chodzi o cieplo, to nigdy w moim domu nie było tak cieplo jak teraz.  są naprawde bardzo szczelne, nie slyszymy gwiżdżacego za szyba wiatru, ani ruchu pedzacych pociagow, a mieszkam przy torach  Także spokojna glowa, duze okna nie sprawia ze w mieszkaniu zrobi się chlodniej, wystarczy wbrac odpowiednia firme, ja polecm Drutex! :)
bojanekk

Postautor: wiskamiska » 31 maja 2017, 19:34

Trochę z innej beczki, ale idealne do takich dużych okien są duże parapety a na nich mnóstwo poduszek <3 wygląda to bajecznie i jest mega użytkowe. Ja ostatnio kupowałam z tej strony http://www.galameble.com/dodatki-poduszki/. Może komuś też się przyda
wiskamiska

Postautor: SebastianM » 17 paź 2017, 07:00

Duże okna są świetne tylko właśnie nie wie jak duża jest różnica w cenie :)
SebastianM

Postautor: zyniu1818 » 13 lut 2018, 12:35

No własnie ja się dokładam do tematu jakie okna kupić by były duże a ciepło nie uciekało, a dodatkowo był w miarę normalnej cenie ....
zyniu1818

Postautor: Fiklak » 14 lut 2018, 12:15

SebastianM pisze:Duże okna są świetne tylko właśnie nie wie jak duża jest różnica w cenie :)

Niekoniecznie musi być duża. Poczytajcie sobie w celu uzupełnienia tematu o oknach obrotowych - https://www.witraz.eu/drewno/profile-sp ... otowe.html dzięki innemu systemowi otwierania znika część futryny w środku co powiększa powierzchnie przeszkloną. Znajomi zamówili tego typu okna nie wiem tylko czy w firmie Witraż czy innej gdzie system obrotu był zrobiony u góry i na dole i w ten sposób przez okno wychodzą na taras :-) Fajna sprawa.
Fiklak

Postautor: sylwiak » 20 lut 2018, 13:06

Ja mam połączenie pieknych i funkcjonalnych i wytrzymałych okien. Najważniejsze to wybrać dobrego i rzetelnego producenta okien, jak ja wybrałam Solo
sylwiak

Postautor: piter » 01 mar 2018, 09:01

Poczytajcie jeszcze o systemie HS które gwarantują maksymaalne wykorzystanie przestrzeni ściennej. Tworzy się swoista przeszklona tafla. Wrażenia wizualne z jego wykorzystaniem są dużo większe. To co dzieje się na zewnątrz jest po prostu lepiej widoczne. System ten posiada bardzo niski współczynnik przenikalności cieplnej oraz gwarantują wysoką przejrzystość.
piter

Postautor: Roofex12 » 18 kwie 2018, 10:03

witam,
duże okna , tzw duże przeszklenia najlepiej jeśli sa wykonane przy wpółczyniku uf=1 lub poniżej. dodatkowo można wybrać profile ,które rezygnują z tradycyjnego wzmocnienia stalowego przy zastosowaniu wkładek z domieszka włókna szklanego tzw. powerdur insiade co zapewnia jeszcze lepsza izolacje termiczna, ponadto dla dodatkowej oszczędności uciekającego ciepła, zastosować można wypełnienie piankowe ; pianka poliuretanową, zapewnia jeszcze lepsza przenikalność ciepła. pakiet szybowy Oczywiście tez odgrywa bardzo duża rolę.
system profili energeto Aluplast to doskonały wybór do domów pasywnych czy dużych przeszkleń ,gdzie zależy nam na bardzo ciepłych oknach.
chętnie odpowiem na inne pytania i zaproponuje darmowa wycenę; [email protected]
Roofex12

PoprzedniaNastępna

Wróć do Drzwi, okna, bramy garażowe