Duże okna?

Re: Duże okna?

Postautor: magic992 » 05 paź 2016, 09:51

Jeżeli są to okna drewniane, to ciepło tak szybko nie ucieka. ja mam z DAKO, i już lata mi służą, możesz zerknąć na tą stronę to coś odpowiedniego dla siebie wybierzesz.
magic992

Postautor: sowiech » 11 paź 2016, 13:51

Izolacja dużych okien niczym się nie różni od tych normalnych wymiarów. Może nieco ciężej się je otwiera i zamyka, ale na pewno dają więcej światła dziennego i są tak samo szczelne jak zwykłe.
Awatar użytkownika
sowiech

Postautor: kala123 » 15 lis 2016, 08:39

brachaczek pisze::) Witam w tym dziale. :x

Zgadzam się z tym co piszecie. :arrow: Warto pomyśleć również o roletach- wewnętrznych lub zewnętrznych :?:

Pozdrawiam serdecznie.

Zgadzam się z przedmówcami: przede wszystkim, odpowiedni montaż i rolety zewnętrzne. Moi rodzice zamawiali takie okna już z roletami w tej firmie http://www.oknagk.pl/ i stojąc przy oknie można stwierdzić, że izolacja jest bardzo dobra nic nie świszczy i nie wieje :)
kala123

Postautor: Margot » 16 lis 2016, 18:53

A znacie lubelską firmę o nazwie Atos? widziałam, że oferują szeroki wachlarz usług: od okien drewnianych, PCV czy nawet drzwi zewnętrznych Gerda albo bram garażowych marki Wiśniowiecki. Ale jeśli chodzi o okna, to te PCV posiadają w wariancie Inoutic. To taki niemiecki profil, znany z wyjątkowej sztywności oraz trwałych kolorów. I jest dostępny w rodzajach: Arcade, Prestige czy Eforte. Każdy charakteryzuje się inną cechą np. większą energooszczędnością, dużą izolacją akustyczną etc. O więcej szczegółów i tak zawsze lepiej zapytać ich doradcę, bo ja do końca nie znam się na tych parametrach technicznych smile Zresztą oferują montaż wybranych produktów i czytałam też, że mają ponad 20 - letnie doświadczenie więc chyba warto im zaufać.
Margot

Postautor: Lorena » 21 lis 2016, 23:10

Margot pisze:A znacie lubelską firmę o nazwie Atos? widziałam, że oferują szeroki wachlarz usług: od okien drewnianych, PCV czy nawet drzwi zewnętrznych Gerda albo bram garażowych marki Wiśniowski. Ale jeśli chodzi o okna, to te PCV posiadają w wariancie Inoutic. To taki niemiecki profil, znany z wyjątkowej sztywności oraz trwałych kolorów. I jest dostępny w rodzajach: Arcade, Prestige czy Eforte. Każdy charakteryzuje się inną cechą np. większą energooszczędnością, dużą izolacją akustyczną etc. O więcej szczegółów i tak zawsze lepiej zapytać ich doradcę, bo ja do końca nie znam się na tych parametrach technicznych smile Zresztą oferują montaż wybranych produktów i czytałam też, że mają ponad 20 - letnie doświadczenie więc chyba warto im zaufać.

Tak znam. Swego czasu mieli tam w dobrej cenie świetne segmentowe bramy garażowe Wiśniowski ( co z resztą piszesz) - moja siostra kupowała tą bramę garażową. Nie wiem jak to teraz wygląda ale w tedy pełna profeska. Może do jakichś projektów MG będzie pasować.
Lorena

Postautor: magic992 » 12 gru 2016, 13:06

Wiśniowski jest bardzo dobra marką :) Ja akurat okna i rolety kupiłam z DAKO, warto teraz sprawdzić ich ofertę bo na stronie widziałam że mają promocje :) http://dako-nowysacz.pl/rolety-nowysacz-promocje/
magic992

Postautor: robert75 » 13 gru 2016, 08:44

przymierzam się na wiosnę do wymiany okien i poszukuję dobrej oferty z podkarpacia. Znajomi polecili mi Grupę Solo. Macie jakieś doświadczenia z nimi? Co możecie powiedzieć o tej firmie?
Ostatnio zmieniony 01 mar 2017, 09:55 przez robert75, łącznie zmieniany 3 razy
Awatar użytkownika
robert75

Postautor: mon_ka88 » 11 sty 2017, 13:00

My zdecydowaliśmy się na aluminium.
Z tego co się orientowałam to do dużych przeszkleń tylko ono się nadaje.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2017, 07:35 przez mon_ka88, łącznie zmieniany 1 raz
mon_ka88

Postautor: Aza » 26 sty 2017, 19:51

Moim zdaniem gdy się ma aż tak dużo dylematów na temat wyboru okien warto zwrócić sie do fachowców i przedyskutować z nimi temat. Sama przy wyborze okien tak postąpiłam udałam się do poleconego przez znajomych salonu Sampre gdzie ludzie znający swą oferte na wylot zaproponowali mi kilka rozwiązań i udzielili odpowiedzi na me pytania. Dzięki tej wizycie wybrałam znakomite okna Oknoplastu Pixel i jestem z nich zadowolona. Z tego co pamietam to Oknoplast w swej ofercie ma energooszczędne okna - Winergetic Premium, które zapewniają komfort oraz obniżają koszty ogrzewania.
Aza

Postautor: R&M » 30 sty 2017, 07:32

Jeśli chodzi o duże okna to tylko aluminium.
Okna i fasady wykonane z aluminium są wytrzymałe i można powiedzieć, że długowieczne. Żeby pozwolić sobie na duże przeszklenia profile muszą wytrzymać ciężar szkła.
Wypełnienie oczywiście w pakiecie trzyszybowym. Szyby bezpieczne - aby zabezpieczyć się w razie stłuczenia.
Duże okna nie muszą pociągać za sobą utraty ciepła o ile dobrane są odpowiednie pakiety szybowe oraz co najważniejsze - odpowiednio wykonany montaż.
Tylko po spełnieniu tych kilku warunków możemy cieszyć się dużymi oknami.
Ważne, aby wybrać firmę która stawia przede wszystkim na jakość.
Jeśli chce ktoś dowiedzieć się więcej na temat stolarki aluminiowej zapraszam do kontaktu z firmą R&M Alufasady z Jędrzejowa.
R&M

PoprzedniaNastępna

Wróć do Drzwi, okna, bramy garażowe